Временно зависимо напояване на градината OpenSprinkler с метеорологична станция Netatmo

дом > Форуми > Представено > Временно зависимо напояване на градината OpenSprinkler с метеорологична станция Netatmo

• Тази тема има 6 отговора, 3 абонат и е актуализирана последно преди 11 месеца от hg.
Преглед на 7 публикации - 1 до 7 (от общо 7)
  • Автор
    францщайн
    Участник

За да напоявам моята терасовидна градина на къщата, инсталирах компютър за напояване OpenSprinkler за метеорологичен контрол на системата за напояване Gardena.

OpenSprinkler е инсталиран в гаража и доставя три напоителни зони, оборудвани с вентили за променлив ток Gardena 24V. Той е интегриран в моята WLAN мрежа чрез своя интегриран WLAN адаптер и се захранва чрез свързаното захранващо устройство. Клапаните са монтирани в Gardena двупосочна клапанна кутия Backyard и еднопосочна клапанна кутия Frontyard. Тревната площ зад къщата се полива с изскачащо колебателно пръскачка и изскачаща спринцовка с турбина. За напояване на растенията в лехите пред къщата и саксиите за цветя на терасата зад къщата се използват различни капкови напоителни дюзи.

Инсталиране на OpenSprinkler в гаража

Използвам Opensprinkler 3.1-DC от пролетта на 2019 г. Преди това имах две години опит с OpenSprinkler OSBee, но не исках да пропусна предимствата на напояването, подпомогнато от времето.

Трите напоителни зони са дефинирани в програмата за фърмуер на OpenSprinkler като „Тревна площ на задния двор“, „Цветя на задния двор“ и „Цветя на предния двор“.

Според мен поливането на градината, зависещо от времето, има смисъл само ако има достъп до надеждни местни данни за времето. По-специално, количеството на валежите може да варира значително от място на място. Поради тази причина интегрирах съществуващата метеорологична станция Netatmo в управлението.

Като метод, специфичен за времето за OpenSprinkler, използвам метода на Zimmerman. Зададох основната стойност за влажността на 65%, всички останали базови стойности бяха запазени. Мисля, че това съвпада много добре със средната стойност на влажността през периода на градинарство в Централна Европа и имам добър опит с нея.

В текущата версия V2.0.4 на метеорологичната служба OpenSprinkler, данните за времето за последните 24 часа се използват за изчисляване на "% нивото на водата" при избора на метода на Цимерман и избора на местна метеорологична станция или метеорологично метро. Това обаче е по-голямо предимство в сравнение с класическия метод на Цимерман, тъй като в изчислението на напоителната стойност са включени по-актуални данни за температура, влажност и валежи.

През последните години доставчиците на метеорологични услуги и облачните услуги все повече въвеждат платежни системи и екипът на OpenSprinkler също извърши редица актуализации в това отношение.

За да бъда малко по-независим от това, инсталирах метеорологичната служба OpenSprinkler заедно с отворения софтуер за времето WeeWx на Raspberry Pi. WeeWx установява връзка с метеорологичната станция Netatmo и също така позволява графично показване на метеорологичните данни. Фърмуерът OpenSprinkler 2.1.9 (7) също беше прекомпилиран от мен и периодичната заявка на метеорологичната служба беше нулирана от 6 часа на един час. Според мен това е единственият начин да се получат актуални данни за напояване в ранните сутрешни часове. Локалната инсталация на Raspberry Pi на Weather Service също означава, че няма допълнителни разходи за екипа на OpenSprinkler поради увеличената честота на анкетиране.

За да се избегне поливането при дъжд, сензор за дъжд Kenko M152 също беше инсталиран и свързан към входа S1 на сензора OpenSprinkler. Облачната услуга IFTTT вече не може да се използва за предупреждения за дъжд, тъй като гарантираното време за реакция във версията за неплащане може да бъде до 1 час.
    IFTTT се използва само от мен за регистриране на календара на Google за общите валежи от предходния ден, определени от Weather Underground и дейностите на OpenSprinkler.

През последните години тревата, цветята и храстите се поръсват на всеки два дни в 7:00 сутринта. За тази година трябва да се подобри водоснабдяването на саксийните растения на терасата, тъй като очевидно те трябва да се снабдяват с вода по-често, отколкото на всеки два дни в горещите дни.

Сега моравата се поръсва на всеки два дни малко след изгрева. Цветята и храстите се поливат ежедневно в 18:00 часа. За тревата е зададена 100% базова стойност от 30 минути, а за цветята и храстите е 100% базова стойност от 15 минути. Но все още оптимизирам тук и може да увеличи напояването на тревата до три дни със 100% базова стойност от 45 минути.

За мен също е важно да проверя функцията на напоителната система при пътуване. В допълнение към управлението на OpenSprinkler с приложението OpenSprinkler, рестартирането на захранването на OpenSprinkler е възможно и чрез радиоуправляем контакт, който може да се управлява дистанционно с помощта на Fritz! Box.

Прикачени файлове:
    Трябва да бъдете влезли в профила си за да видите прикачени файлове.
    Admin
    Администратор

Е, това наричам чудесно описание.

Също така интегрирах метеорологичната си станция, но все още съм на OpenSprinkler чрез Weatherunderground.

hg
    Участник

Здравейте Францщайн,

Имам предвид точно този проект. Можете ли да ми дадете допълнителни връзки или източници, за да мога да използвам нетатмо информация за времето и информация за дъжд в OSPI. Ще трябва да прекомпилирам и текущата версия на OpenSprinkler за PI, но не знам как да го направя. Затова съм много благодарен за всяка информация.

Admin
    Администратор

Здравейте hg, В англоезичния форум Opensprinkler, в свързаните инструкции и статии от базата знания и в хранилището на OpenSprinkler GitHub всичко всъщност е описано. Малко е досадно да се намери всичко, но за съжаление няма пълно описание на едно място. Най-лесният начин би бил да регистрирате станцията Netatmo в Weather Underground, да актуализирате фърмуера на OpenSprinkler и след това да получите достъп до метеорологичните данни от Weather Underground. Ето няколко интересни връзки по темата: https://opensprinkler.com/forums/topic/error-building-firmware-from-source/ https://openthings.freshdesk.com/support/home https://github.com/opensprinkler За съжаление съм на почивка през следващите три седмици, но след това с удоволствие ще помогна - доколкото е възможно. Поздрави Франц (предадено нататък)

hg
    Участник

Благодаря ви много за съвета, Франц. Ще го изпробвам. Засега ще използвам netatmo само като данни за дъжд и източник на температура чрез Weather Underground. Интересувам се от по-прецизно интегриране на ситуацията в моята градина, мога да превключвам данните за времето на DarkSky на WUnderground под „Опции“ и „Разширения“. Все още ли се нуждая от WeeWx? Оставям фърмуера за сега (2.1.9 (4)). Ако се нуждая и от почасова актуализация, може да се наложи да я стартирам отново. Но мисля, че това зависи от избрания метод, специфичен за времето. Трябва да опитам това. Каква полза имаш там (Zimmerman, ETo)?

францщайн
    Участник

Само миг. WeeWx не се изисква. Weather Underground може да бъде избрана като метеорологична услуга директно в OpenSprinkler. Използвам метода на Цимерман. ETo не може да се използва с Weather Underground.

hg
    Участник

В момента мога да открия акаунт в Weather underground, но добавянето на метеорологична станция води до грешка. Без метеорологична станция обаче не мога да кандидатствам за API код. Ще продължа да опитвам.

Преглед на 7 публикации - 1 до 7 (от общо 7)
  • Трябва да сте влезли в профила си, за да отговорите на тази тема.