зависим от времето OpenSprinkler Напояване на градината с метеорологична станция Netatmo

дом > Форуми > Представено > зависим от времето OpenSprinkler Напояване на градината с метеорологична станция Netatmo

Преглед на 10 публикации - 1 до 10 (от общо 10)
  • Автор
    мнения
  • #24366
    аноним
    Неактивен

    Имам един за поливане на градината на терасираната си къща OpenSprinkler Инсталиран компютър за напояване за зависим от времето контрол на поливната система Gardena.

    на OpenSprinkler е монтиран в гаража и захранва три поливни зони, оборудвани с вентили Gardena 24V AC. Той е интегриран в моята WLAN мрежа чрез своя интегриран WLAN адаптер и се захранва чрез свързаното захранващо устройство. Вентилите са монтирани в двупосочна вентилна кутия Gardena Backyard и еднопосочна вентилна кутия Frontyard. Тревата зад къщата се полива с изскачащ квадратен разпръсквач и турбинен изскачащ разпръсквач. За поливане на растенията в лехите пред къщата и саксиите на терасата зад къщата се използват различни дюзи за капково напояване.

    Инсталация дез OpenSprinkler в гаража

    То Opensprinkler Използвам 3.1-DC от пролетта на 2019 г. Преди това имах две години опит с такъв OpenSprinkler OSBee събират, но не искаха да пропуснат предимствата на контролираното от времето напояване.

    Трите зони за напояване са там OpenSprinkler Програма за фърмуер, дефинирана като „Морава в задния двор“, „Цветя в задния двор“ и „Цветя в предния двор“.

    Според мен поливането на градината, зависещо от времето, има смисъл само ако има достъп до надеждни местни данни за времето. По-специално, количеството на валежите може да варира значително от място на място. Поради тази причина интегрирах съществуващата метеорологична станция Netatmo в управлението.

    Като специфичен за времето метод за OpenSprinkler Използвам метода на Цимерман. Зададох базовата стойност за влажност на 65%, всички други базови стойности бяха запазени. Мисля, че това отговаря доста добре на средната стойност на влажността през периода на градинарство в Централна Европа и имам добър опит с това.

    В текущата версия V2.0.4 на OpenSprinkler Метеорологична услуга, метеорологичните данни от последните 24 часа се използват за изчисляване на стойността за напояване „% водно ниво“, ако изберете метода на Цимерман и изберете Местна метеорологична станция или Метеорологична станция. Това обаче е по-голямо предимство в сравнение с класическия метод на Цимерман, тъй като в изчислението на стойността на напояване са включени по-актуални данни за температура, влажност и валежи.

    През последните години платежните системи се въвеждат все повече от доставчиците на метеорологични услуги и облачните услуги, както и от OpenSprinkler Екипът също извърши редица актуализации в това отношение.

    За да стана малко по-независим от това, имам OpenSprinkler Метеорологичната услуга е инсталирана на Raspberry Pi заедно с метеорологичния софтуер с отворен код WeeWx. WeeWx установява връзка с метеорологичната станция Netatmo и също така позволява графично представяне на данните за времето. Също така стана OpenSprinkler Фърмуер 2.1.9(7), прекомпилиран от мен и периодичното запитване на метеорологичната услуга се нулира от 6 часа на един час. Според мен това е единственият начин да се получат актуални данни за напояване в ранните зори. Локалната инсталация на Raspberry Pi на метеорологичната служба също означава, че няма допълнителни разходи за това OpenSprinkler екип поради увеличената честота на гласуване.

    За да се избегне поливане, когато вали, беше инсталиран и сензор за дъжд Kenko M152 и с OpenSprinkler Входът на сензора S1 е свързан. Облачната услуга IFTTT вече не може да се използва за предупреждения за дъжд, тъй като гарантираното време за реакция в неплатената версия може да бъде до 1 час.
    Използвам IFTTT само за регистриране в Google Календар на общото количество дъжд, определено от Weather Underground за предишния ден и OpenSprinkler използвани дейности.

    През последните години тревата, цветята и храстите се поръсват на всеки два дни в 7:00 сутринта. За тази година трябва да се подобри водоснабдяването на саксийните растения на терасата, тъй като очевидно те трябва да се снабдяват с вода по-често, отколкото на всеки два дни в горещите дни.

    Сега моравата се поръсва на всеки два дни малко след изгрева. Цветята и храстите се поливат ежедневно в 18:00 часа. За тревата е зададена 100% базова стойност от 30 минути, а за цветята и храстите е 100% базова стойност от 15 минути. Но все още оптимизирам тук и може да увеличи напояването на тревата до три дни със 100% базова стойност от 45 минути.

    За мен също е важно да проверя функционирането на напоителната система, когато пътувам. В допълнение към контролирането на OpenSprinkler с OpenSprinkler Приложението също е нулиране на захранването на случай на твърда грешка OpenSprinklerе възможно чрез радиоуправляем контакт, който може да се управлява дистанционно с помощта на Fritz!Box.

    #24402
    AdminAdmin
    администратор

    Е, това наричам чудесно описание.

    Интегрирах и моята метеорологична станция, но все още съм на Weatherunderground OpenSprinkler.

    #24456
    аноним
    Неактивен

    Здравейте Францщайн,

    Имам предвид и този проект. Можете ли да ми дадете допълнителни връзки или източници, за да мога да използвам информацията за времето и дъжда на netatmo OSPI може да използва. Освен това вероятно ще ми трябва текущата версия на OpenSprinkler за PI, но не знам как да го направя. Така че съм много благодарен за всяка информация.

    #24473
    AdminAdmin
    администратор

    Здравей, hg, говоря английски Opensprinkler форум, в свързаните ръководства и статии в базата знания и в OpenSprinkler Репозиторият на GitHub всъщност е всичко описано. Малко е трудно да се намери всичко заедно, но за съжаление няма пълно описание на едно място. Най-лесният начин би бил да регистрирате Netatmo Station в Weather Underground, което OpenSprinkler актуализирайте фърмуера и след това изтеглете данни за времето от Weather Underground. Ето някои интересни връзки по темата: https://opensprinkler.com/forums/topic/error-building-firmware-from-source/ https://openthings.freshdesk.com/support/home https://github.com/opensprinkler За съжаление съм на почивка през следващите три седмици, но след това с удоволствие ще помогна - доколкото е възможно. Поздрави Франц (предадено нататък)

    #24480
    аноним
    Неактивен

    Благодаря ви много за съвета, Франц. Ще го изпробвам. Засега ще използвам netatmo само като данни за дъжд и източник на температура чрез Weather Underground. Интересувам се от по-прецизно интегриране на ситуацията в моята градина, мога да превключвам данните за времето на DarkSky на WUnderground под „Опции“ и „Разширения“. Все още ли се нуждая от WeeWx? Оставям фърмуера за сега (2.1.9 (4)). Ако се нуждая и от почасова актуализация, може да се наложи да я стартирам отново. Но мисля, че това зависи от избрания метод, специфичен за времето. Трябва да опитам това. Каква полза имаш там (Zimmerman, ETo)?

    #24489
    аноним
    Неактивен

    Само момент. WeeWx не се изисква. Weather Underground може директно да влезе OpenSprinkler да бъдат избрани като метеорологична услуга. Използвам метода на Цимерман. ETo не може да се използва с Weather Underground.

    #24491
    аноним
    Неактивен

    В момента мога да открия акаунт в Weather underground, но добавянето на метеорологична станция води до грешка. Без метеорологична станция обаче не мога да кандидатствам за API код. Ще продължа да опитвам.

    #25930
    аноним
    Неактивен

    Здравейте, данните на Netatmo все още работят ли за вас за контрол на напояването? Не мога да регистрирам моя Netatmo в WU. Попаднах обаче на статия, според която Netatmo е прекратил сътрудничеството си с WU и следователно моите собствени измервания на дъжд и данните от Netatmo вече не могат да се използват.

    https://community.homey.app/t/info-netatmo-hat-die-partnerschaft-mit-weather-underground-beendet/44000

    Какви други възможности има за използване на местното количество дъжд от собствената ви градина, за да се изчисли количеството вода за напояване? Прогнозата за времето е твърде неточна в голям град. Винаги някъде вали, но не винаги в моята градина.

    #25940
    аноним
    Неактивен

    Както е описано по-горе, имам OpenSprinkler Метеорологичната услуга е инсталирана на Raspberry Pi заедно с метеорологичния софтуер с отворен код WeeWx. Съществува обаче и възможност за препращане на данните от Netatmo към метеорологичната услуга "MeteoWare Plus". По този начин те могат да бъдат препратени от Meteoware Plus към Weather Underground. Това все още трябва да работи. Просто опитайте!

    #26351
    Майкъл БецМайкъл Бец
    Участник

    Здравейте,

    сега сигурно ли е, че netatmo е прекратил партньорството с Wu?
    Все още можете да регистрирате устройства netatmo на сайта на WU.

    Прикачени файлове:
    Трябва да бъдете влезли в профила си за да видите прикачени файлове.
Преглед на 10 публикации - 1 до 10 (от общо 10)
  • Трябва да сте влезли в профила си, за да отговорите на тази тема.