Zalivanje samo kada se senzor vlage prebaci

početna > Forumi > obično > Zalivanje samo kada se senzor vlage prebaci

Gledanje 8 postova - 1 do 8 (od ukupno 8)
  • Autor
    Beiträge
  • #24568

    Zdravo,

    Imam jedno OSPi Kupio sam ga, plus mjerač vlage i senzor za kišu. Želio bih da napravim program za svoj zeleni krov koji bi trebao funkcionirati na sljedeći način:

    Kada se otvori senzor vlage (javlja da je suh), zona “krov nadstrešnice” treba se pokrenuti za x vremenskih jedinica.
    Ako pada kiša i navodnjavanje nadstrešnice teče, zalijevanje treba zaustaviti. Ako kiša nije bila dovoljna, a senzor kaže da se opet suši, zalijevanje bi trebalo početi ponovno.

    Je li to izvodljivo ili ga smatram previše složenim?

    #24569
    adminadmin
    Administrator

    To samo znači: Ne zalijevajte ako senzor vlage kaže vlaga ili senzor kiše kaže kiša

    Sa senzorom vlage jednostavno morate unijeti kašnjenje, inače će se prebaciti čim zalijete (> vrijeme zalijevanja). Sa senzorom za kišu sve ostaje na 0,0

    Stoga je moguće

    #24586

    Da, ukratko, ali kako to uklopiti u program? A ako senzor vlažnosti kaže "vlažno", navodnjavanje bi također trebalo zaustaviti ako senzor ne stavite pored cijevi za kapanje, zar ne?

    #24589

    I još jedno pitanje. Ja sam svoj jučer dobio OSPi priključen na moj Raspberry 3b+. Napajanje na DIN šinu sa 24vAC izlazom OSPi Ploča je uključena i moj Pi se uključio. Je li to normalno? Mislio sam da moram opskrbiti PI dodatnom strujom. Osim toga, nije bilo svjetla na AD pretvaraču. I da, 100% sam siguran da je to napajanje sa AC na sekundarnoj strani https://www.amazon.de/gp/product/B00F4QFH4O/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

    Šta sam drugo mogao pogrešno učiniti?

    #24596

    Danas sam spojio ventile koji se dobro prebacuju, ali na A2D pretvaraču se ne vidi aktivnost. Nije mi jasno ni kako bih trebao okretati ove male male pottiske

    #24645
    adminadmin
    Administrator

    Male lonce okrećete malim Phillipsovim odvijačem.

    Ako je vlažno, ali LED je isključen, okrećite ga u smjeru kazaljke na satu dok LED ne zasvijetli.

    Ako je suho, ali LED je uključen, okrenite se ulijevo dok se LED ne ugasi.

    A2D je iz OSpi napajan, dodjela pinova je (slijeva na desno): GND, SN1, SN2, VIN (+5V)

    Zapravo, trebali biste instalirati senzor vlage u tlu tamo gdje je vlaga važna. To bi moglo biti ispod cijevi za kapanje. Važno je samo vremensko kašnjenje da se ne isključi prvim padom.

    der OSPi napaja Raspberry Pi napajanjem preko 24VAC napajanja. Samo sa starom verzijom 1.43 i RPi 3 ili 4 napajanje je bilo prenisko od verzije 1.5. ali to više nije problem. Ovdje ste morali dodatno spojiti RPi napajanje.

    Inače, ne radi obrnuto, pa samo RPi napajanje to ne može OSPi i napajanje elektromagnetnih ventila!

     

    #24657

    Zdravo,

     

    potenciometri se ne okreću ni najmanjim Phillips odvijačem (CRV 1.0). Može li biti da su ovi potenciometri neispravni?

    #24659

    Ok, s utorima je to sada bilo moguće, ali potenciometar nema zaustavljanja. LED lampica svijetli kad isključim 5V liniju, ponekad LED zatreperi čak i kad ponovo uključim 5V. Ako isključim GND, LED zasvijetli i pomoću potenciometra mogu podesiti da se LED ugasi. Ali i dalje se ne prikazuje vlaga. Da li je neispravan senzor vlažnosti ili AD pretvarač?

Gledanje 8 postova - 1 do 8 (od ukupno 8)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.