FlowSensor 3-wire nije prepoznat

početna > Forumi > obično > FlowSensor 3-wire nije prepoznat

tags: , ,

Gledanje 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Autor
    Beiträge
  • #25973
    KaneKane
    učesnik

    Hallo Zusammen,

    ja imam svoju za svoju OSPI (Firmware 2.1.9) kupio mjerač protoka. Testirao sam ovo na Arduinu, isporučuje digitalno 0/1, tj. impulse po litri (prema podacima 1 puls/litar).

    Također sam ga ispravno spojio, Vin (+5V), Sensor1 žicu za podatke i GND naravno. Pošto je radio sa Arduinom i tačnim ožičenjem, pretpostavljam da je tako ispravno.

    Nažalost, ništa se ne broji pri navodnjavanju, kao tip senzora je odabran ispravan senzor1, opcija “Ignore sensor1” je također isključena, tako da treba računati.

    imam ovaj senzor: https://www.amazon.de/gp/product/B089KJFVLV

    Može li neko pomoći? Sta nije u redu? Alternativno - da li neko ima drugi senzor za 1″ (32mm)?

    Pozdrav,
    Kai

    #25985
    adminadmin
    Administrator

    Bilo bi zanimljivije znati šta ste podesili u postavkama senzora

    #25986
    KaneKane
    učesnik

    Zdravo,

    Tip senzora 1 "brzina protoka" i 1 litar/puls je podešen

    Senzor 2 je postavljen na “none”.

    Pozdrav Kai Neuhaus

    #26035
    adminadmin
    Administrator

    Zdravo,

    U tablici sa podacima piše "Izlazna snaga DC 4,7 V", što vjerovatno znači da signalni kabel prebacuje na PLUS.

    Nažalost, ovo ne radi, brojači impulsa moraju spojiti GND na ulaz senzora.

    Dakle, uvijek postoji impuls kada je GND+SENSOR spojen

    #26038
    KaneKane
    učesnik

    Zdravo,

    Da, istina je.To je očekivano ponašanje sa 2-žičnim senzorima (senzor + Gnd), sa 3-žičnim senzorima samo dodatni + na VIN-u, barem sam ja tako shvatio. Uspio sam očitati najmanje 1 i 0 na digitalnom ulazu sa Arduinom. Otuda moje iznenađenje.
    Ali dobro, alternativno mogu kupiti još jedan senzor, jednostavno nigdje ne mogu pronaći polupristupačan 2-žični senzor za 1″.
    Otvoren sam za preporuke.

    Hvala na podršci.
    Pozdrav,
    Kai

Gledanje 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.