Ospi Integracija u kućnu mrežu sa IOBrokerom

početna > Forumi > obično > Ospi Integracija u kućnu mrežu sa IOBrokerom

Gledanje 3 postova - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Autor
    Beiträge
  • #25552
    Hang chickenHang chicken
    učesnik

    Zdravo,

    Imam ih godinama Ospi Ploča je u upotrebi, prošle godine sam morao da instaliram noviji RPI jer kasniji verovatno više nije bio kompatibilan sa trenutnim firmverom.

    Sve je bilo dobro do sada, sad sam otkrio da je Ospi Surface :8080 nije uvijek pouzdano dostupan, da li je moguće da mu ne mogu pristupiti sa više uređaja u isto vrijeme?

    Ponekad sam morao da izvučem utikač da ponovo pokrenem jer nisam mogao dalje.

    Zato sam htio da ga unesem u IOBroker, da li ga je neko ovdje već implementirao?

    Jednom sam aktivirao MQTT i napravio prve korake koristeći Linux adapter OSPI upit, kako bih mogao daljinski pokrenuti čisto ponovno pokretanje..

    Svakako bi imalo smisla ažurirati Raspbian na RPI-u, ili on postoji Opensprinkler rel. Jednostavna nega?

    pozdrav

     

    Toma

    Prilozi:
    Morate biti prijavljeni za prikaz priloženih datoteka.
    #26049
    anoniman
    Neaktivan

    I mene bi to zanimalo. Imam na umu vrijednosti iz Netatmo (integrisane u ioBroker). Ospi predati, na primjer, obustaviti navodnjavanje na 24 sata kada počne da pada kiša. Ali ne mislim da je trenutna implementacija MQTT dizajnirana za to.

    pozdrav

    HG

    #26050
    Hang chickenHang chicken
    učesnik

    Tako da sam ga dobio te sedmice Ospi da se integriše u iobroker preko Mqtt.

    Naveo sam luku koju je već zauzeo Sonoff, tako da zadnji put nisam stigao dalje.

    Upravo sam izvršio ažuriranja.

    Ali trenutno sa sobom imam još jedno gradilište ospi unf iobroker se ne nastavlja..

Gledanje 3 postova - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.