Paralelno i uzastopno navodnjavanje

početna > Forumi > obično > Paralelno i uzastopno navodnjavanje

Gledanje 12 postova - 1 do 12 (od ukupno 12)
  • Autor
    Beiträge
  • #24206
    gd1122gd1122
    učesnik

    Želim istovremeno zalijevati zonu 1 i 3, a zatim automatski istovremeno i 2 i 4.

    Ne znam kako to prilagoditi. Ili to uopće nije moguće.

    #24209
    anoniman
    Neaktivan

    Koliko razumijem, morate postaviti isto vrijeme početka za zone 1 i 3 i ručno postaviti drugo vrijeme početka za zone 2 i 4, a to je nakon vremena navodnjavanja prvih zona.

    Jer ne možete formirati grupe u kojima tada kažete da bi ovu ili onu grupu trebalo obrađivati ​​uzastopno. Za svaku zonu možete reći samo da je treba obrađivati ​​uzastopno. Dakle, ako imate dvije zone s istim ili preklapajućim vremenom zalijevanja, možete samo preko zastave „Sekvencijalno“ reći da se one ne smiju aktivirati istovremeno, već jedna za drugom. Zona se zatim odgađa dok se prethodna ne završi.

    #24210
    gd1122gd1122
    učesnik

    Da, tako to radim do sada. ali uz to nemate dobro razumijevanje vremenske ovisnosti. Kada je suše, vrijeme rada (za 1 + 3) može se udvostručiti. Kao mjera predostrožnosti, duge pauze moraju se zatim postaviti sa fiksnim vremenima praćenja. Želio bih automatsko naknadno navodnjavanje.

    #25844
    EdEd
    učesnik

    Pozdrav svima,

    da li je ovde nešto popravljeno? Htio bih pustiti 2 kruga (kreveta) zajedno, ali za mene je to krug 2 i krug 4, tj. postoji još jedan krug između. Tako da trenutno nije moguće (ili sam nešto previdio). Činjenica da ovdje ne možete promijeniti redoslijed je zaista skromna. Definitivno mora biti fleksibilniji, alternativno sa grupama ili slično. Ovako je previše kruto...

    #25937
    anoniman
    Neaktivan

    Isprobajte sa:
    Opcije uređivanja

    Konfigurirajte glavni krug za navodnjavanje ili uredite krugove za navodnjavanje

    Ovaj firmver podržava do 2 nezavisne glavne stanice, svaka sa svojim vlastitim postavkama kao u nastavku
    navedene.
    ● Glavna stanica: Definirajte glavnu stanicu/zonu, također poznatu kao pumpna stanica. Master je zona koja
    uključen zajedno sa drugim zonama. Svaka zona se može postaviti kao glavna. Podrazumevano
    nema (tj. nema upotrebe glavne stanice).
    ● Master On Adjustment: Fino podesite tačno vreme kada se master uključuje. Prihvatljivo
    Raspon je od 0 do 600 sekundi, u koracima od 5 sekundi. Na primjer, ako je postavljeno na 15, prebacuje se
    glavna stanica se uključuje 15 sekundi nakon otvaranja stanice.
    ● Postavka Master Off: Fino podesite tačno vrijeme kada se master isključuje. Prihvatljivo
    Raspon je -600 do 0 sekundi, u koracima od 5 sekundi. Na primjer, ako je postavljeno na -15, prebacuje se
    glavna stanica se sama isključuje 15 sekundi prije zatvaranja stanice.
    rukovanje stanicama
    ● Broj stanica: OpenSprinkler može automatski otkriti broj dostupnih kartica za proširenje;
    međutim, korisnik mora ručno podesiti broj zona jer ograničavaju broj fizičkih zona
    može premašiti. Ovo je posebno korisno kada koristite funkciju virtuelne stanice (npr
    daljinske ili RF stanice). Podrazumevano je 8.
    ● Kašnjenje stanice: vrijeme kašnjenja između dvije uzastopne stanice. Prihvatljivi raspon
    je -600 do 600 sekundi, u koracima od 5 sekundi. Na primjer, ako je postavljeno na 60, otvara se
    OpenSprinkler Firmware 2.1.9 Korisnički priručnik 14
    druga zona se zatvara 1 minut nakon zatvaranja prve zone. Otvara se na -15 sekundi
    druga zona se zatvara 15 sekundi prije zatvaranja prve zone. Negativno kašnjenje stanice je
    ponekad korisno za rješavanje problema sa prigušivanjem vode. Podrazumevano je 0 (tj. najbliži
    zona se otvara odmah nakon prethodne zone).

    Sretno, HG

     

    #25939
    EdEd
    učesnik

    Žao mi je, ali ovo je samo rješenje. Ne može biti da možete podesiti "Programe" u opensprienkleru, ali red i paralelizam zona se ne mogu postaviti ovdje. Da sam to znao, izgradio bih sopstvenu logiku u NodeRed-u i KNX-u. Tako je opensprinkler trenutno se ne preporučuje, bolje je koristiti Hunter ili izgraditi vlastitu logiku u OH, HA ili NR.

    #26454
    anoniman
    Neaktivan

    Možete zalijevati više zona u isto vrijeme tako što ćete svaku zonu napraviti svojom
    dodjeljuje sekvencijalnoj grupi. To činite klikom na u glavnom prikazu
    Oprema u zoni, zatim na kartici "Napredno" i tamo grupno pismo
    oprašta. Ako dvije zone pripadaju istoj grupi, one postaju sekvencijalne
    izvode se, ako su u različitim zonama, izvode se samostalno.

    #26553
    adminadmin
    Administrator

    Jeste li vidjeli da novo ažuriranje firmvera sada također podržava formiranje grupa?

    #30594
    KitoKito
    učesnik

    Gdje mogu pronaći novi firmver?

    su sada instalirali:

    2.1.9 (10)

     

    edit: pronašao ih.

    Firmware 2023 - verzija 2.3.0(128)

    kako da ga instaliram (daljinski)?

    3.2 DC

    #30874
    NachtigallNachtigall
    učesnik

    Nažalost, čini se da grupna karakteristika novog firmvera ne nudi ono što bi gd1122 (a ni ja) željeli. Imao sam ovde u tom pogledu pitan: https://opensprinkler.com/forums/topic/parallel-grouping-of-stations-with-2-2-0-ospi-firmware/ i nažalost to je vjerovatno van okvira.

    Želim istovremeno zalijevati zonu 1 i 3, a zatim automatski istovremeno i 2 i 4.

    Ne znam kako to prilagoditi. Ili to uopće nije moguće.

    To ne radi. Nažalost.

     

    #31056
    gd1122gd1122
    učesnik

    Poznato je zašto i to nije slučaj OSPi je osigurano?

    #31057
    adminadmin
    Administrator

    Firmware je također dostupan za OSPi. Jednostavno pokrenite skriptu za ažuriranje (sa sudo) – prvo izvezite konfiguraciju!

    Sljedeća pravila primjenjuju se na novu funkciju grupe:

    – unutar grupe (isto slovo) sve se odvija sekvencijalno

    – Izvan grupa (različita slova) sve ide paralelno

    – Grupa P uvijek radi paralelno

    Dakle, trebate samo postaviti 1 + 2 u grupi A i 3 + 4 u grupi B.

Gledanje 12 postova - 1 do 12 (od ukupno 12)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.