Upravljanje pumpom i upotreba plovnog prekidača kao senzora

početna > Forumi > obično > Upravljanje pumpom i upotreba plovnog prekidača kao senzora

Gledanje 2 postova - 1 do 2 (od ukupno 2)
  • Autor
    Beiträge
  • #18207
    anoniman
    Neaktivan

    Zdravo,

    Želio bih implementirati sljedeći slučaj upotrebe i još uvijek tražim pravi hardver. Ustao sam Opensprinkler naišao.

    Možda mi možeš reći hoće li to uspjeti.

     

    Imam izvor vode sa potopnom pumpom od 230 V.

    Iz ovog izvora bih želio opslužiti dva potrošača / ciklusa.

    Krug 1 bi trebao primati vodu u različito doba dana tokom određenog vremena. Ali samo dok ploveći prekidač (jednostavni prekidač s otvorenim / zatvorenim) ne reagira.

    Krug 2 trebao bi se moći ručno upravljati pomoću prekidača i neovisan je od kruga 1.

     

    Zamislio sam cijelu stvar s jednim OSPi Board. Želio bih spojiti plivajući prekidač kao senzor 1. Senzor 2 bi tada bio ručni kontrolni prekidač.

    Želio bih kontrolirati pumpu kao glavni pomoću releja. (Možete li mi ovdje reći šta najbolje koristim? OSPi sa 24VAC)

     

    Sljedeći procesi prebacivanja su u osnovi dostupni:

    Krug 1: Prema rasporedu sve dok je plovak prekidač slobodan; kada plivajući prekidač pritisne ventil 1 i glavni upravljač pumpe se više ne otvaraju dok nivo ponovo ne padne, a zatim nastavite prema rasporedu kao i obično.

    Krug 2: ventil i glavna glavnica otvoreni su sve dok se aktivira prekidač. Neovisno o krugu 1, master se mora otvoriti i kada se aktivira plovak. U najboljem slučaju, raspored za krug 1 se zanemaruje sve dok prekidač radi. Inače bi oba ventila mogla biti otvorena istovremeno.

     

    Dostupne su vještine programiranja i po potrebi ne bi trebalo biti problema s pisanjem koda. Prvenstveno me brinu funkcije hardvera.

    Hvala.

    pozdrav

    wingy

    #18730
    adminadmin
    Administrator

    Zdravo,

    da, to radi i imate sreće, jer sada sa OSPi Verzija 1.5 ima dva senzorska ulaza - 1.44 a prethodnici su imali samo jedan.

    Treba vam relej prave snage, ne znam snagu potopne pumpe, pa provjerite odgovara li sljedeći relej:

    Finder 22.32.0.024.4540 Sklopnik 1 NO kontakt, 1 NC kontakt

    Vaš plutajući prekidač radi poput senzora za kišu kada pada kiša -> bez zalijevanja. Dakle, ako su Sen1 i GND povezani, nema aktiviranja podvodne pumpe.

    Za svaki krug možete postaviti hoće li reagirati na Sen1.

Gledanje 2 postova - 1 do 2 (od ukupno 2)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.