Dugme za aktiviranje krugova

početna > Forumi > obično > Dugme za aktiviranje krugova

  • Ova tema ima 1 odgovor i 2 ispitanika, a posljednji je put ažurirana Pre 12 meseca od adminadmin.
Gledanje 2 postova - 1 do 2 (od ukupno 2)
  • Autor
    Beiträge
  • #29724
    SimulantSimulant
    učesnik

    Zdravo svima,

    Osim navodnjavanja travnjaka i kreveta, sada sam spojio i svoj staklenik. The opensprinkler sedi u blizini pumpe. Odatle stalni potisni vod i kontrolni kabl idu u staklenik (cca 20m) a u stakleniku imam dva elektromagnetna ventila i mehaničku slavinu za vodu. Elektromagnetni ventili idu do reduktora pritiska, a odatle do vodova za kapanje za postrojenja. Sve radi savršeno u aplikaciji i pretraživaču. Nažalost, moja supruga ima određeni problem sa prihvatanjem digitalne operacije.

    Želio bih sada da u staklenik ugradim dva (mehanička) dugmeta, koja zatim uključuju odgovarajući krug za navodnjavanje na, recimo, 10 minuta u stakleniku. Upravljački kabel koji otvara ili zatvara solenoidne ventile nema više slobodnih žica. tako da ne mogu pristupiti putem kabla opensprinkler može pristupiti. Tako da bi to trebalo nekako „pametno“ uraditi. Nažalost, još nisam našao pravi pristup, u kojem smjeru moram razmišljati ovdje. Može li se eventualno snimiti ulaze preko shelly komponenti, a zatim ih poslati putem http ili slično opensprinkler poslati? Postoji li način da opensprinkler digitalno dati komandu: "Aktiviraj kolo 3 na 10 minuta" bez potrebe za postavljanjem kompletnog sistema pametne kuće?

    Hvala i sve najbolje

    #30309
    adminadmin
    Administrator

    Pogledajte ovdje na forumu pod “Trik br. 6”

Gledanje 2 postova - 1 do 2 (od ukupno 2)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.