zavisi od vremenskih prilika OpenSprinkler Navodnjavanje vrta meteorološkom stanicom Netatmo

početna > Forumi > Predstavljeno > zavisi od vremenskih prilika OpenSprinkler Navodnjavanje vrta meteorološkom stanicom Netatmo

Gledanje 10 postova - 1 do 10 (od ukupno 10)
  • Autor
    Beiträge
  • #24366
    anoniman
    Neaktivan

    Imam jednu za zalijevanje vrta moje kuće u nizu OpenSprinkler Instaliran kompjuter za navodnjavanje za upravljanje sistemom za navodnjavanje Gardena zavisno od vremenskih uslova.

    der OpenSprinkler je instaliran u garaži i napaja tri zone za navodnjavanje opremljene Gardena 24V AC ventilima. Integrisan je u moju WLAN mrežu preko svog integrisanog WLAN adaptera i napaja se preko odgovarajuće jedinice za napajanje. Ventili su ugrađeni u Gardena 2-smjernu ventilsku kutiju Backyard i 1-smjernu ventilsku kutiju Frontyard. Travnjak iza kuće se navodnjava sa iskačućim četvrtastim prskalicama i turbinskim pop-up prskalicama. Za zalijevanje biljaka u gredicama ispred kuće i saksija na terasi iza kuće koriste se različite mlaznice za navodnjavanje kap po kap.

    Instalacija od OpenSprinkler u garaži

    jazbina Opensprinkler 3.1-DC koristim od proljeća 2019. Prije toga sam imao dvije godine iskustva sa jednim OpenSprinkler OSBee prikupljaju, ali nisu željeli propustiti prednosti navodnjavanja kontroliranog vremenskim uvjetima.

    Tri zone za navodnjavanje su u tome OpenSprinkler Firmware program definiran kao "Backyard Lawn", "Backyard Flowers" i "Frontyard Flowers".

    Po mom mišljenju, zalijevanje vrta ovisno o vremenskim prilikama ima smisla samo ako postoji pristup pouzdanim lokalnim vremenskim podacima. Količina padavina može se posebno razlikovati od mjesta do mjesta. Iz tog razloga integrirao sam svoju postojeću meteorološku stanicu u Netatmo u kontrolu.

    Kao vremenski specifična metoda za OpenSprinkler Koristim Zimmermanov metod. Postavio sam osnovnu vrijednost za vlažnost na 65%, sve ostale osnovne vrijednosti su zadržane. Mislim da to sasvim dobro odgovara prosječnoj vrijednosti vlažnosti tokom srednjoevropskog vrtlarskog perioda i imam dobra iskustva s tim.

    U trenutnoj verziji V2.0.4 od OpenSprinkler Meteorološka služba, podaci o vremenu iz posljednja 24 sata se koriste za izračunavanje vrijednosti navodnjavanja "% vodenog nivoa" ako odaberete Zimmermanov metod i odaberete Lokalna meteorološka stanica ili Podzemno vrijeme. Međutim, ovo je veća prednost u odnosu na klasičnu Zimmermanovu metodu, jer su u izračun vrijednosti navodnjavanja uključeni ažurniji podaci o temperaturi, vlažnosti i padavinama.

    Posljednjih godina, sisteme plaćanja sve više uvode pružatelji vremenskih usluga i usluge u oblaku, kao i OpenSprinkler Tim je također izvršio niz ažuriranja u tom pogledu.

    Da bih postao malo nezavisniji od ovoga, imam OpenSprinkler Weather Service instaliran na Raspberry Pi zajedno sa softverom za vremensku prognozu otvorenog koda WeeWx. WeeWx uspostavlja vezu sa meteorološkom stanicom Netatmo i takođe omogućava grafički prikaz vremenskih podataka. Također je postao OpenSprinkler Firmware 2.1.9(7) koji sam ponovo kompajlirao i periodično ispitivanje meteorološke službe resetirano sa 6 sati na jedan sat. Po mom mišljenju, ovo je jedini način da se dobiju aktuelni podaci za navodnjavanje u ranim jutarnjim satima. Lokalna Raspberry Pi instalacija Meteorološke službe također znači da za to nema dodatnih troškova OpenSprinkler tima zbog povećane učestalosti glasanja.

    Kako bi se izbjeglo zalijevanje kada pada kiša, ugrađen je i Kenko M152 senzor za kišu OpenSprinkler Ulaz senzora S1 spojen. IFTTT cloud usluga se više ne može koristiti za upozorenja na kišu, jer garantirano vrijeme odgovora u neplaćenoj verziji može biti do 1 sat.
    Koristim IFTTT samo za evidentiranje u Google kalendaru ukupne količine kiše koju je odredio Weather Underground za prethodni dan i OpenSprinkler korištene aktivnosti.

    Posljednjih godina travnjak, cvijeće i grmlje posipa se svaka dva dana u 7:00 sati. Za ovu godinu treba poboljšati opskrbu vodom biljaka u saksiji na terasi, jer se očito vodom moraju opskrbljivati ​​češće nego svaka dva dana u vrućim danima.

    Travnjak se sada posipa svaka dva dana nedugo nakon izlaska sunca. Cvijeće i grmlje zalijevaju se svakodnevno u 18:00 sati. Za travnjak je postavljena 100% osnovna vrijednost od 30 minuta, a za cvijeće i grmlje je 100% osnovna vrijednost od 15 minuta. Ali ovdje još uvijek optimiziram i navodnjavanje travnjaka mogu povećati na tri dana sa 100% bazne vrijednosti od 45 minuta.

    Također mi je važno provjeriti funkcioniranje sistema za navodnjavanje na putovanju. Pored kontrole nad OpenSprinkler sa OpenSprinkler Aplikacija je također resetiranje čvrstog slučaja greške OpenSprinklermoguće je preko radio-kontrolisane utičnice koja se može kontrolisati daljinski koristeći Fritz!Box.

    #24402
    adminadmin
    Administrator

    Pa to je sjajan opis.

    Integrirao sam i svoju meteorološku stanicu, ali sam još uvijek na Weatherunderground-u OpenSprinkler.

    #24456
    anoniman
    Neaktivan

    Dobar dan Franzstein,

    I ja imam na umu ovaj projekat. Možete li mi dati dodatne linkove ili izvore kako bih mogao koristiti informacije o netatmo vremenu i kiši OSPI mogu koristiti. Također, vjerovatno bi mi trebala trenutna verzija OpenSprinkler za PI, ali ne znam kako to učiniti. Tako da sam veoma zahvalan na bilo kojoj informaciji.

    #24473
    adminadmin
    Administrator

    Zdravo hg, govorim engleski Opensprinkler forumu, u povezanim vodičima i člancima iz baze znanja, te u OpenSprinkler GitHub spremište je zapravo sve što je opisano. Malo je teško pronaći sve zajedno, ali nažalost ne postoji potpuni opis na jednom mjestu. Najlakši način bi bio da registrujete Netatmo stanicu u Weather Underground, koja OpenSprinkler ažurirajte firmver, a zatim povucite podatke o vremenu iz Weather Underground. Evo nekoliko zanimljivih linkova na ovu temu: https://opensprinkler.com/forums/topic/error-building-firmware-from-source/ https://openthings.freshdesk.com/support/home https://github.com/opensprinkler Nažalost, na odmoru sam naredna tri tjedna, ali nakon toga rado ću pomoći - koliko god je to moguće. Pozdrav Franz (proslijedio dalje)

    #24480
    anoniman
    Neaktivan

    Hvala ti puno na savjetu, Franz. Isprobat ću ga. Za sada ću koristiti netatmo samo kao podatke o kiši i izvoru temperature putem Weather Undergrounda. Zanima me preciznija integracija situacije u mom vrtu, mogu vremenske podatke o vremenu DarkSky prebaciti na WUnderground pod „Opcije“ i „Proširenja“. Treba li mi i dalje WeeWx? Firmware ostavljam onakvim kakav je za sada (2.1.9 (4)). Ako mi treba i ažuriranje po satu, možda ću ga morati ponovo pokrenuti. Ali mislim da to ovisi o odabranoj metodi specifičnoj za vremenske prilike. Moram to probati. Kakva ti korist od toga (Zimmerman, ETo)?

    #24489
    anoniman
    Neaktivan

    Samo trenutak. WeeWx nije potreban. Vrijeme Underground može direktno ući OpenSprinkler biti odabrana kao vremenska usluga. Koristim Zimmermanov metod. ETo se ne može koristiti sa Weather Underground.

    #24491
    anoniman
    Neaktivan

    Trenutno mogu otvoriti račun u Weather Undergroundu, ali dodavanje meteorološke stanice stvara grešku. Međutim, bez meteorološke stanice ne mogu se prijaviti za API kod. Nastavit ću pokušavati.

    #25930
    anoniman
    Neaktivan

    Zdravo, da li vam Netatmo podaci još uvijek rade za kontrolu navodnjavanja? Ne mogu registrovati svoj Netatmo na WU. Međutim, naišao sam na članak prema kojem je Netatmo prekinuo suradnju sa WU-om i stoga se moja vlastita mjerenja kiše i Netatmo podaci više ne mogu koristiti.

    https://community.homey.app/t/info-netatmo-hat-die-partnerschaft-mit-weather-underground-beendet/44000

    Koje druge opcije postoje za korištenje lokalne količine kiše iz vlastitog vrta za izračunavanje količine vode za navodnjavanje? Vremenska prognoza je previše neprecizna u velikom gradu. Negdje uvijek pada kiša, ali ne uvijek u mojoj bašti.

    #25940
    anoniman
    Neaktivan

    Kao što je gore opisano, jesam OpenSprinkler Weather Service instaliran na Raspberry Pi zajedno sa softverom za vremensku prognozu otvorenog koda WeeWx. Međutim, postoji i mogućnost prosljeđivanja Netatmo podataka meteorološkoj službi „MeteoWare Plus“. Na taj način se mogu proslijediti sa Meteoware Plus-a na Weather Underground. Ovo bi i dalje trebalo raditi. Samo probaj!

    #26351
    Michael BetzMichael Betz
    učesnik

    Zdravo,

    da li je sada sigurno da je netatmo raskinuo partnerstvo sa Wuom?
    Još uvijek možete registrirati netatmo uređaje na WU stranici.

    Prilozi:
    Morate biti prijavljeni za prikaz priloženih datoteka.
Gledanje 10 postova - 1 do 10 (od ukupno 10)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.