Kastmine ainult siis, kui niiskusandur lülitub

kodus > Foorumid > Üldiselt > Kastmine ainult siis, kui niiskusandur lülitub

8 postituse vaatamine - 1 kuni 8 (kokku 8-st)
  • autor
    postitused
  • #24568
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Osavõtja

    Tere,

    Mul on üks OSPi Ostetud, lisaks niiskusmõõtur ja vihmaandur. Tahaksin teha oma haljaskatusele programmi, mis peaks töötama järgmiselt:

    Kui niiskusandur avaneb (teatab, et see on kuiv), tuleb x ajaühiku jaoks alustada tsooni “katusealune katus”.
    Kui vihma sajab ja autovarjualuse niisutamine töötab, peaks kastmine lõppema. Kui vihmast ei piisanud ja andur ütleb uuesti kuivana, peaks kastmist uuesti alustama.

    Kas see on teostatav või pean seda liiga keeruliseks?

    #24569
    adminadmin
    administraator

    See tähendab lihtsalt: Ärge kastke, kui niiskuse andur ütleb niiske või vihmasensor vihma

    Niiskusanduriga peate lihtsalt sisestama viivituse, vastasel juhul lülitub see kohe pärast kastmist (> jootmise aeg). Vihmasensoriga jääb kõik 0,0 juurde

    Seepärast on see võimalik

    #24586
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Osavõtja

    Jah, lühidalt, aga kuidas seda programmi lisada? Ja kui niiskusandur ütleb "niiske", peaks ka niisutamine lõppema, kui te andurit tilgavooliku kõrvale ei pane, eks?

    #24589
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Osavõtja

    Ja veel üks küsimus. Sain oma eile kätte OSPi ühendatud minu Raspberry 3b+ külge. DIN-rööpa toiteallikas 24vAC väljundiga OSPi Tahvel ühendati ja mu Pi läks tööle. Kas see on normaalne? Arvasin, et pean PI-le lisavõimsust andma. Lisaks ei põlenud AD-muunduril tuli. Ja jah, ma olen 100% kindel, et see on toiteallikas, mille sekundaarne pool on vahelduvvooluallikas https://www.amazon.de/gp/product/B00F4QFH4O/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

    Mida ma oleksin veel valesti teinud?

    #24596
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Osavõtja

    Täna ühendasin klapid, mis lülituvad hästi, kuid A2D muunduril pole tegevust näha. Kuidas ma peaksin neid pisikesi potte keerama, pole mulle ka selge

    #24645
    adminadmin
    administraator

    Pöörate väikeseid potte väikese Phillipsi kruvikeerajaga.

    Kui see on niiske, kuid LED ei põle, keerake päripäeva, kuni LED süttib.

    Kui see on kuiv, kuid LED põleb, siis pöörake vasakule, kuni LED kustub.

    A2D on pärit OSpi toide, viigu määramine on (vasakult paremale): GND, SN1, SN2, VIN (+5 V)

    Tegelikult peaksite mulla niiskuse anduri paigaldama sinna, kus niiskus on oluline. See võib hästi olla tilgutoru all. Ainus oluline on aja viivitus, et seda esimese tilga korral välja ei lülitataks.

    Der OSPi varustab Raspberry Pi-d 24 VAC toiteallika kaudu. Ainult vana 1.43 versiooni ja RPi 3 või 4 puhul oli toiteallikas liiga madal alates versioonist 1.5. aga see pole enam probleem. Siin tuli täiendavalt ühendada RPi toiteplokk.

    Muide, vastupidi, see ei tööta, nii et ainult RPi toiteallikas ei saa seda teha OSPi ja tarnige solenoidventiilid!

     

    #24657
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Osavõtja

    Tere,

     

    potentsiomeetrid ei pöördu isegi väikseima Phillipsi kruvikeerajaga (CRV 1.0). Kas võib olla, et need potentsiomeetrid on vigased?

    #24659
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Osavõtja

    Ok, see töötas piluga, kuid potentsiomeetril pole peatust. LED süttib, kui lahutan 5V liini, mõnikord vilgub LED isegi siis, kui ühendan 5V uuesti sisse. Kui ma tõmban GND välja, süttib LED ja ma saan potentsiomeetri abil määrata, et LED kustub. Kuid ma ei näe ikkagi niiskust. Kas niiskusandur on defektne või AD-muundur?

8 postituse vaatamine - 1 kuni 8 (kokku 8-st)
  • Sellele teemale vastamiseks peate olema sisse logitud.