Anduri sisendiga seotud probleemid

kodus > Foorumid > Üldiselt > Anduri sisendiga seotud probleemid

3 postituse vaatamine - 1 kuni 3 (kokku 3-st)
  • autor
    postitused
  • #24208
    Anonüümne
    Mitteaktiivne

    Tere,
    Olen paar päeva püüdnud nuputada, kuidas ühe tsooniga ühendatud pumba relee aktiveerida. mul on OpenSprinklerPi koos Raspberry Pi Zero W-ga.
    Pärast mõningast katse-eksitust anduri sisendiga õnnestus mul kõige rohkem saada, kui ühendasin nupu GND ja SN1 avajana. Aga probleem on selles, et nupule määratud programm ei käivitu 1 sekundi pärast. Enne seda kulub peaaegu vähe aega OSPI tunnistab, et programm tuleb käivitada. Tegelikult tuleks klahvivajutus registreerida, kui klahvi vajutatakse üle 1 sekundi.

    Varasematel katsetel olin nupu juhtmega ühendanud kui tavaliselt avatud kontakti ja mul oli probleem, et programm käivitas juhuslikult ka ilma lülitit vajutamata.

    Ma tean, et anduri sisendil on võimalus konfigureerida, kas see on tavaliselt avatud sisend. Kuid see valik ei muutnud käitumist, kui lülitit kasutati tavaliselt avatud kontaktina.

    Pärast kaht katset ma mõtlesin, kas anduri sisendil on mingisugune üles- või allatõmme? Mulle tundub, et sisend ei ole alati kehtiva loogika tasemel, vaid on hõljuv ja vajab siis sisendi vahetamiseks juhuslikku aega. Kas peaksin anduri sisendi takisti abil ühendama GND või + 5V-ga?

    #24313
    adminadmin
    administraator

    Tere,

    mitte kunagi + 5V vastu, alati GND peal! VIN (+ 5V) on ette nähtud ainult andurite toiteallikaks.

    Kui see 1 sekundi pärast ei käivitu, on liinil häiresignaale, seda tõlgendatakse kui “lehvimist” ja see takistab alustamist.

    Püsivara versioon?

     

    #24507
    Anonüümne
    Mitteaktiivne

    Tere,
    Olen nüüd anduri sisendiga seotud probleemi lahendanud, kinnitades anduri sisendi ja ühe 3,3 V tihvti vahele tõmbetakisti.
    Nüüd ei käivitu sisend enam meelevaldselt, vaid ainult siis, kui lülitit tegelikult vajutatakse.

3 postituse vaatamine - 1 kuni 3 (kokku 3-st)
  • Sellele teemale vastamiseks peate olema sisse logitud.