sõltuv ilmast OpenSprinkler Aia kastmine Netatmo ilmajaamaga

kodus > Foorumid > Esitatakse > sõltuv ilmast OpenSprinkler Aia kastmine Netatmo ilmajaamaga

10 postituse vaatamine - 1 kuni 10 (kokku 10-st)
  • autor
    postitused
  • #24366
    Anonüümne
    Mitteaktiivne

    Mul on üks oma ridaelamu aia kastmiseks OpenSprinkler Gardena kastmissüsteemi ilmastikust sõltuvaks juhtimiseks paigaldatud kastmisarvuti.

    Der OpenSprinkler on paigaldatud garaaži ja varustab kolme Gardena 24V AC ventiilidega varustatud kastmistsooni. See on integreeritud minu WLAN-võrku selle integreeritud WLAN-adapteri kaudu ja toide saab seotud toiteploki kaudu. Klapid on paigaldatud Gardena 2-suunalisesse klapikarpi Backyard ja 1-suunalisse klapikarpi Frontyard. Maja taga muru kastetakse pop-up kandilise vihmutiga ja turbiini pop-up vihmutiga. Taimede kastmiseks maja ees peenardes ja lillepottides maja taga terrassil kasutatakse erinevaid tilkkastmise otsikuid.

    Paigaldus des OpenSprinkler garaažis

    See Opensprinkler Olen kasutanud 3.1-DC alates 2019. aasta kevadest. Enne seda oli mul ühega kaheaastane kogemus OpenSprinkler OSBee koguda, kuid ei tahtnud ilmastikutingimustega niisutamise eelistest ilma jääda.

    Kolm niisutustsooni on selles OpenSprinkler Püsivaraprogramm, mis on määratletud kui "Tagaaia muru", "Tagahoovi lilled" ja "Frontyard Flowers".

    Minu arvates on ilmast sõltuv aia kastmine mõttekas ainult siis, kui on olemas juurdepääs usaldusväärsetele kohalikele ilmaandmetele. Eelkõige võib sademete hulk olla kohati väga erinev. Sel põhjusel olen integreerinud oma olemasoleva Netatmo ilmajaama juhtimisse.

    Ilmastikupõhise meetodina OpenSprinkler Ma kasutan Zimmermani meetodit. Seadsin niiskuse baasväärtuseks 65%, kõik muud baasväärtused jäeti alles. Arvan, et see vastab üsna hästi keskmisele õhuniiskuse väärtusele Kesk-Euroopa aiandusperioodil ja mul on sellega häid kogemusi.

    Rakenduse praeguses versioonis V2.0.4 OpenSprinkler Ilmateenistus, viimase 24 tunni ilmaandmeid kasutatakse niisutusväärtuse "% veetaseme" arvutamiseks, kui valite Zimmermani meetodi ja valite kohaliku ilmajaama või Weather Underground. See on aga pigem eelis võrreldes klassikalise Zimmermani meetodiga, kuna niisutusväärtuse arvutamisel on kaasatud värskemad andmed temperatuuri, niiskuse ja sademete kohta.

    Viimastel aastatel on maksesüsteeme üha enam kasutusele võtnud ilmateenuste pakkujad ja pilveteenused ning OpenSprinkler Meeskond viis sellega seoses läbi ka mitmeid uuendusi.

    Selleks, et saada sellest veidi sõltumatumaks, on mul OpenSprinkler Raspberry Pi-le installitud ilmateenus koos avatud lähtekoodiga ilmatarkvaraga WeeWx. WeeWx loob ühenduse Netatmo ilmajaamaga ja võimaldab ka ilmaandmete graafilist esitust. Samuti sai OpenSprinkler Minu poolt uuesti kompileeritud püsivara 2.1.9(7) ja ilmateenistuse perioodiline küsitlus lähtestati 6 tunnilt ühele tunnile. Minu arvates on see ainus võimalus saada jooksvaid andmeid varahommikuse kastmise kohta. Ilmateenistuse kohalik Raspberry Pi installatsioon tähendab ka seda, et selle eest ei kaasne lisakulusid OpenSprinkler suurenenud küsitlussageduse tõttu.

    Et vältida kastmist vihma ajal, paigaldati ka Kenko M152 vihmaandur ja koos OpenSprinkler Anduri sisend S1 ühendatud. IFTTT pilveteenust ei saa enam vihmahoiatuste jaoks kasutada, kuna garanteeritud reageerimisaeg võib tasuta versioonis olla kuni 1 tund.
    Kasutan IFTTT-d ainult selleks, et Google'i kalendris logida Weather Undergroundi poolt määratud eelmise päeva vihma koguhulk ja OpenSprinkler kasutatud tegevused.

    Viimastel aastatel on muru, lilli ja põõsaid puistatud iga kahe päeva tagant kell 7:00. Selleks aastaks tuleb parandada terrassil olevate potitaimede veevarustust, sest ilmselgelt tuleb neid veega varustada sagedamini kui kuumadel päevadel iga kahe päeva tagant.

    Muru piserdatakse nüüd iga kahe päeva tagant veidi pärast päikesetõusu. Lilli ja põõsaid kastetakse iga päev kell 18. Muru jaoks määratakse 00-protsendiline baasväärtus 100 minutit ning lilledele ja põõsastele 30-protsendiline baasväärtus 100 minutit. Kuid ma optimeerin siin endiselt ja võib suurendada muru niisutamist kolmele päevale 15% baasväärtusega 100 minutit.

    Samuti on minu jaoks oluline reisides kontrollida kastmissüsteemi toimimist. Lisaks kontrollile OpenSprinkler koos OpenSprinkler Rakendus on ka raske veajuhtumi toite lähtestamine OpenSprinklers võimalik raadio teel juhitava pistikupesa kaudu, mida saab kaugjuhtida Fritz!Boxi abil.

    #24402
    adminadmin
    administraator

    Noh, see on suurepärane kirjeldus.

    Olen integreerinud ka oma ilmajaama, kuid olen endiselt Weatherundergroundis OpenSprinkler.

    #24456
    Anonüümne
    Mitteaktiivne

    Tere, Franzstein,

    Mul on ka see projekt meeles. Kas saate mulle anda täiendavaid linke või allikaid, et saaksin kasutada netatmo ilmateavet ja vihmainfot OSPI saab kasutada. Samuti oleks mul tõenäoliselt vaja praegust versiooni OpenSprinkler PI jaoks, aga ma ei tea, kuidas seda teha. Seega olen igasuguse teabe eest väga tänulik.

    #24473
    adminadmin
    administraator

    Tere hg, ma räägin inglise keelt Opensprinkler foorumis, seotud juhendites ja teadmistebaasi artiklites ning OpenSprinkler GitHubi hoidlas on tegelikult kõik kirjeldatud. Natuke tülikas on kõike koos leida, kuid kahjuks pole ühes kohas täielikku kirjeldust. Lihtsaim viis oleks registreerida Netatmo jaam Weather Undergroundis, mis OpenSprinkler värskendage püsivara ja seejärel hankige ilmaandmed Weather Undergroundist. Siin on mõned huvitavad lingid sellel teemal: https://opensprinkler.com/forums/topic/error-building-firmware-from-source/ https://openthings.freshdesk.com/support/home https://github.com/opensprinkler Kahjuks olen järgmised kolm nädalat puhkusel, kuid pärast seda olen hea meelega abiks - nii palju kui võimalik. Austusega Franz (edasi antud)

    #24480
    Anonüümne
    Mitteaktiivne

    Suur tänu teile nõuande eest, Franz. Proovin järele. Praegu kasutan Netatmo ainult Weather Undergroundi kaudu vihmaandmete ja temperatuuri allikana. Olen huvitatud oma aia olukorra täpsemast integreerimisest, saan DarkSky ilmaandmed WUndergroundile lülitada jaotiste „Valikud” ja „Laiendused” alt. Kas mul on endiselt vaja WeeWx-i? Jätan püsivara sellisena, nagu see praegu on (2.1.9 (4)). Kui mul on vaja ka tunnitunnistust, pean selle võib-olla uuesti käivitama. Kuid ma arvan, et see sõltub valitud ilmastikupõhisest meetodist. Pean seda proovima. Mis kasu teil seal on (Zimmerman, ETo)?

    #24489
    Anonüümne
    Mitteaktiivne

    Ainult hetk. WeeWx pole nõutav. Weather Underground saab otse sisse OpenSprinkler valitakse ilmateenistuseks. Ma kasutan Zimmermani meetodit. ETot ei saa kasutada koos Weather Undergroundiga.

    #24491
    Anonüümne
    Mitteaktiivne

    Praegu saan ma avada Weatheri konto, kuid ilmajaama lisamine tekitab tõrke. Ilma ilmajaamata ei saa ma aga API-koodi taotleda. Jätkan proovimist.

    #25930
    Anonüümne
    Mitteaktiivne

    Tere, kas Netatmo andmed kastmiskontrolli puhul ikka töötavad? Ma ei saa oma Netatmot WU-s registreerida. Sattusin aga artiklile, mille kohaselt Netatmo on WU-ga koostöö lõpetanud ja seetõttu ei saa minu enda vihmamõõtmisi ja Netatmo andmeid enam kasutada.

    https://community.homey.app/t/info-netatmo-hat-die-partnerschaft-mit-weather-underground-beendet/44000

    Milliseid muid võimalusi on kastatava veekoguse arvutamiseks kasutada oma aia kohalikku vihmahulka? Ilmateade on suurlinnas liiga ebatäpne. Alati kuskil sajab, aga minu aias mitte alati.

    #25940
    Anonüümne
    Mitteaktiivne

    Nagu eespool kirjeldatud, on mul OpenSprinkler Raspberry Pi-le installitud ilmateenus koos avatud lähtekoodiga ilmatarkvaraga WeeWx. Samas on ka võimalus Netatmo andmeid edastada ilmateenistusele "MeteoWare Plus". Sel viisil saab need seejärel Meteoware Plusist Weather Undergroundi edastada. See peaks ikka toimima. Lihtsalt proovi seda!

    #26351
    Michael BetzMichael Betz
    Osavõtja

    Tere,

    kas nüüd on kindel, et netatmo on Wuga partnerluse lõpetanud?
    Netatmo-seadmeid saate endiselt registreerida WU saidil.

    Lisad:
    Sa pead olema sisse logitud lisatud failide vaatamiseks.
10 postituse vaatamine - 1 kuni 10 (kokku 10-st)
  • Sellele teemale vastamiseks peate olema sisse logitud.