Navodnjavanje je otkazano, nema LOG

Početna > Forum > Opći > Navodnjavanje je otkazano, nema LOG

Schlagwörter: 

Pregled 10 postova - 1 do 10 (od ukupno 10)
  • Autor
    postovi
  • #21949
    anonim
    Neaktivan

    Bok svima,

    Već neko vrijeme imam problem što se navodnjavanje sporadično prekida.
    Ventil je samo otvoren, također vidim zaslon na sučelju. Tada je nakon nekoliko minuta sve gotovo.

    Ni u LOG-u se ništa ne pojavljuje.

    Pogreška se javlja samo kod 6. ili 7. ventila. Redoslijed nije važan.

    Trenutno sam malo frustriran. Prije dva dana bez problema je trčalo 9 prskalica. Danas sam dobio samo 6.

    Sustav OSPi na RaspberryPi 2B, 8 Hunter 24V AC ventila. Verzija aplikacije 2.2.0, firmware 2.1.9(3)

    #21980
    AdminAdmin
    administrator

    Pozdrav,

    “Prije dva dana, 9 škropiva je proteklo bez problema. Danas sam dobio samo 6. "

    Mislite li ISTO VRIJEME? Teško će to uspjeti vaše napajanje.

    Jeste li ikad izmjerili otpor između COM i zona?

    A napetost dok zalijevanje teče?

    Možda imate kratki spoj ili je magnetni ventil oštećen i troši previše energije.

    OpenSprinkler nikad ne prekida pokrenuti program sam od sebe, znam izvorni kod. Međutim, ako se Raspberry PI ponovno pokrene zbog gubitka napajanja ili OpenSprinklerusluga na Raspberry PI je prekinuta, tek tada se program prisilno zaustavlja. Ovo bi također objasnilo da nemate dnevnik.

    #21982
    anonim
    Neaktivan

    Ne, pi se ne pokreće ponovo. Web stranica je trajno na mreži i reagira.

    Prekinuti ciklus je do sada uvijek bio drugačiji.

    Imam samo dva ventila koja rade paralelno i uvijek su prvi. Također su u zapisniku.

    Pokušao sam ponovo danas i nisam izgubio sučelje iz vida. Primijetio sam da je vrijeme kasnilo oko 10 minuta. U nekom se trenutku vrijeme ažuriralo, tj. Skok od + 10 minuta, a zatim je program nestao i nije napravljen zapisnik.

    Tada sam se uvjerio da je vrijeme točno i ponovno pokrenuo program. Prema web sučelju, ventil je u potpunosti prošao, ali se još uvijek nije pojavio u zapisniku.

    #21983
    anonim
    Neaktivan

    Uskoro ću izmjeriti napetost i otpor.

    #21985
    AdminAdmin
    administrator

    Izvezite konfiguraciju i koristite funkciju podrške (https://www.opensprinklershop.de/support) poslati

    #21991
    anonim
    Neaktivan

    Ventili isključeni:
    Napajanje: 26,4V
    Između jedinice napajanja i COM 26,3V

    Jedan ventil na:
    Napajanje do COM 25,9V
    Ventil na COM 25,7V

    Otpor kada je ventil otvoren:
    između ventila i COM broj divlje skače oko -0,1 do 155, češće ih vidite 40.
    između ventila i agregata: skokovi između 3 - 5,5 ohma.

    Jutros je nekoliko programa jednostavno ponovno otkazano. Ne vidim obrazac.
    Program započet s 3 ventila. Prvi ventil je pokrenut (10 min), nalazi se u LOG. Ostale dvije (15 i 25 minuta) nemaju.
    Ventili za felenden pokrenuti su ručno, pokreću se, u jednom trenutku se isključuju i ne pojavljuju se u LOG.
    Tada se u LOG-u nalazi drugi ventil pokrenut ručno, provučen kroz njega.
    Tada je započeo drugi program s dva ventila (po 20 minuta). Prvi ventil je prošao, drugi se pokrenuo, zaustavio se nakon nekoliko minuta i bez LOG-a. Ventil koji nedostaje pokrenuo se ručno, gasi se nakon nekoliko minuta, nema LOG.

    Treći program započeo je s dva paralelna ventila. Nakon nekoliko minuta oboje izlaze, bez LOGA.

    #21992
    anonim
    Neaktivan

    Napon za vrijeme izvođenja stabilan je na 25,4-25,7V. Nema fluktuacija neposredno prije otkazivanja programa.

    Upravo sam ponovno pokrenuo treći program, prošao i nalazi se u LOG-u.

    #22177
    AdminAdmin
    administrator

    Pa mi zvuči kao da je na njihovom pokrenut neki drugi program OSPi run, koji također pristupa IO portovima. Ako ste eksperimentirali s različitim aplikacijama za kućnu automatizaciju ili drugim kontrolnim aplikacijama, deinstalirajte ih sada i pokušajte ponovno.

    #22312
    AdminAdmin
    administrator

    Tada mi padne na pamet, drugi razlozi za prekid navodnjavanja mogu biti:

    - Aktivirani su senzori kiše ili vlage u tlu
    - Aktivira se zalijevanje ovisno o vremenskim uvjetima i smanjuje vrijeme zalijevanja

    #22353
    anonim
    Neaktivan

    Ništa drugo nije instalirano osim Opensprinkler.
    Također sam prvo razmišljao o odgodi kiše i potpuno je isključio. Ništa ne pomaže.

    Uskoro ću potpuno instalirati Pi novom SD karticom, da vidimo hoće li tada biti bolja.

Pregled 10 postova - 1 do 10 (od ukupno 10)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.