Beta test usluga navodnjavanja

Početna > Forum > Opći > Beta test usluga navodnjavanja

Schlagwörter: ,

Pregled 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 21)
  • Autor
    postovi
  • #25581

    Bok svima,

    Prije svega, hvala vam što pokušavate poboljšati vremensku prognozu! Upravo sam pokušao postaviti kako je opisano u postu na blogu, ali samo dobivam poruku da je došlo do "neuspješne veze". Imam Raspi ovdje s jednim OSPI Firmware 2.1.9(9).

    Međutim, ako upišem "curl opensprinklershop.de:3333 "pregledi koje dobivam"openSprinklerShop weather service germany v2.0.4” kao odgovor.

    Imajte to OpenSprinkler restart putem web stranice, kao i cijela Raspi.

     

    Imate li ideju što bi to moglo biti uzrok?

    VG Matija

     

    #25587

    Bok,

    Kratko ažuriranje od mene. Jučer sam sve vratio na zadano tako da jutros radi automatsko navodnjavanje. Jutros sam napravio još jedan pokušaj, prvo s istim rezultatom kao što je gore opisano. Ali nakon otprilike 6 sati ili više, poruka o pogrešci je nestala i aplikacija je samo dala poruku kako je opisano u postu na blogu, a podaci o vremenu također su se ponovno prikazali. Nastavit ću to raditi sada.

    Možda bi bilo dobro imati nagovještaj na blogu da prvo ažuriranje može potrajati nekoliko sati.

    Hvala vam opet!

    Vidi Matija

    #25631
    AdminAdmin
    administrator

    Pozdrav,

    to je vjerojatno zbog onoga koji se koristi OpenSprinkler-Firmware, starija verzija ima problema s DNS rezolucijom odmah nakon ponovnog pokretanja.

    Ili ažurirajte firmver ili unesite ip (opensprinklershop.de = 130.180.44.149)

     

     

    #25635

    Bok,

    Hvala na savjetu. Budući da postoji a ospi Imam firmware 2.1.9(9), koliko znam novijeg nema. Možda ću morati malo drugačije konfigurirati uslugu systemd tako da čeka dok se mreža stvarno ne pokrene.

    Inače, upit je definitivno točniji nego prije!

    Hvala puno za ovo!

    Mathias

    #25637
    anonim
    Neaktivan

    Pozdrav,
    Također sam jučer pokušao ući u meteorološki servis s portom 3333 kao što je opisano u postu na blogu.
    Ali od jučer je došlo do pogreške i "Building Weather History".

    Ranije sam vidio da postoji još jedna meteorološka služba s portom 3336.
    Uneo sam ovo i odmah je upalilo, "Meteorološka služba online".

    Najnoviji firmware 2.1.9(9).

    Pozdrav
    Matija

    #25638
    AdminAdmin
    administrator

    Svi serveri ovdje:

    opensprinklershop.de:3333 : DWD Deutscher Wetterdienst, samo za Njemačku (https://brightsky.dev)
    opensprinklershop.de:3334 : OWM OpenWeatherMap (https://openweathermap.org)
    opensprinklershop.de:3335 : DarkSky (https://darksky.net) <— Nemojte koristiti, samo testirajte!
    opensprinklershop.de:3336 : OpenMeteo (https://open-meteo.com)

     

    #25645
    anonim
    Neaktivan

    Hvala na popisu.
    Kao što sam rekao, svi rade za mene, osim prvog s portom 3333.
    Tada izgleda kao na priloženoj fotografiji.

    #25664
    AdminAdmin
    administrator

    Pozdrav,

    Da, hvala, pronašao sam, sada je popravljen.

    Port 3333 također radi sada.

    #25917

    Bok,

    Danas je nešto čudno. Koristim uslugu dwd, vidi gore, ali iako danas ovdje nije pala ni kap kiše, kaže ospi ne treba ga zalijevati jer bi palo više od 7mm kiše. U aplikaciji dwd ni za danas nema oborina. Eventualno je već jučer bio problem jer je po najvećoj kiši vozio prskalicu sa 120%.

    Koristim eto kao metodu, izvrsno je funkcionirao od gornjih postova. Gotovo izgleda da datumi kasne za jedan dan.

    Hvala unaprijed!

    Vg Mathias

    #25918
    anonim
    Neaktivan

    Bok,

    Sada kada ste spomenuli…
    Kod mene potpuno isto, također DWD, tj. preko porta 3333.
    Jučer je cijeli dan padala kiša, s 90% navodnjavanja.

    Također danas ovdje nije pala ni kap kiše, razina navodnjavanja 0% i “Kiša je rekla: 7,9 mm”.

    Nešto tu ne štima, moja pretpostavka bi tada također bila da podaci kasne jedan dan.

    Hvala i srdačan pozdrav
    Matija

    #25919

    hehe,

    Imamo li ne samo gotovo isto ime nego i istu lokaciju? I meni je 7,9. Imate li možda meteorološku stanicu za regiju Braunschweig?

    Vidi Matija

    #25925
    anonim
    Neaktivan

    Bok,

    ne, ne baš. Moj sustav je u okrugu Bamberg. Ali vrlo je zanimljivo da se čini da su iste vrijednosti.

    Pozdrav, Matthew

    #25932
    anonim
    Neaktivan

    Pozdrav svim testerima i administratoru,

    I ja sam htjela sudjelovati u testu, ali za sada bez uspjeha. Morao sam izaći iza svojih OSPI Postavite IP adresu:8080/su za unos

    Isprobao sam sve adrese novih meteoroloških usluga, na svakoj dobivam poruku o pogrešci (vidi prilog) pod System Daignose. Također je neovisno o tome jesam li jaopensprinklershop.de” ili gore navedeni IP. Nakon ponovnog pokretanja i ponovljenog upita s http://<ip-OpenSprinkler&gt;:8080/su ali se pojavljuje promijenjeni unos, npr Opensprinklershop.de:3333. Greška pod dijagnostikom sustava ostaje.

    Moram li negdje drugdje promijeniti unose ili konfiguracije? Može li to biti zato što trenutno imam odabrano ručno zalijevanje, a ne npr. Zimmermann? operiram OSPI tri godine i trenutno na trenutnom firmware-u 2.1.9 (9).

    Hvala na podršci i srdačan pozdrav, HG

    #25935

    Mislim da je to normalno, nestalo je nakon nekoliko sati.

    Vg Mathias

    #25936
    anonim
    Neaktivan

    Tako je, potrebno je neko vrijeme, ali sada radi.

    javite se nakon nekoliko sati

Pregled 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 21)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.