FlowSensor 3-wire nije prepoznat

Početna > Forum > Opći > FlowSensor 3-wire nije prepoznat

Schlagwörter: , ,

Pregled 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Autor
    postovi
  • #25973
    KaneKane
    Učesnik

    Bok svima,

    ja imam svoje za sebe OSPI (Firmware 2.1.9) kupio mjerač protoka. Testirao sam ovo na Arduinu, isporučuje digitalni 0/1 tj. impulse po litri (prema tablici s podacima 1 impuls/litri).

    Također sam ga ispravno spojio, Vin (+5V), Sensor1 podatkovnu žicu i GND naravno. Budući da je radio s Arduinom i točnim ožičenjem, pretpostavljam da je tako ispravno.

    Nažalost, kod zalijevanja se ništa ne broji, kao tip senzora odabran je ispravan senzor1, opcija “Ignore sensor1” je također isključena, pa bi se trebala računati.

    Imam ovaj senzor: https://www.amazon.de/gp/product/B089KJFVLV

    Može li netko pomoći? Što nije u redu? Alternativno - ima li netko drugi senzor za 1″ (32 mm)?

    pozdrav,
    Kai

    #25985
    AdminAdmin
    administrator

    Bilo bi zanimljivije znati što ste postavili u postavkama senzora

    #25986
    KaneKane
    Učesnik

    Pozdrav,

    Postavljen je tip senzora 1 “brzina protoka” i 1 litra/impuls

    Senzor 2 je postavljen na "nema".

    Pozdrav Kai Neuhaus

    #26035
    AdminAdmin
    administrator

    Pozdrav,

    U podatkovnoj tablici piše "Izlazna snaga DC 4,7 V", što vjerojatno znači da prebacuje signalni kabel na PLUS.

    Nažalost, to ne radi, brojači impulsa moraju spojiti GND na ulaz senzora.

    Dakle, uvijek postoji impuls kada je spojen GND+SENZOR

    #26038
    KaneKane
    Učesnik

    Pozdrav,

    Da,točno.To je očekivano ponašanje kod 2-žilnih senzora (senzor + Gnd), kod 3-žilnih samo dodatni + na VIN-u,bar sam ja tako shvatio. Uspio sam pročitati najmanje 1 i 0 na digitalnom priključku s Arduinom. Otud moje iznenađenje.
    Ali dobro, alternativno ću kupiti drugi senzor, samo nigdje ne mogu pronaći upola pristupačan 2-žilni senzor za 1″.
    Otvoren sam za preporuke.

    Hvala na podršci.
    pozdrav,
    Kai

Pregled 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.