Pitanja o lukama OSPi 1.5 (COM, +5V, GND, SN1/2)

Početna > Forum > Opći > Pitanja o lukama OSPi 1.5 (COM, +5V, GND, SN1/2)

Pregled 6 postova - 1 do 6 (od ukupno 6)
  • Autor
    postovi
  • #22210
    NachtigallNachtigall
    Učesnik

    Pozdrav,

    Imam Raspberry Pi 4 i OpenSprinkler (OSPi 1.5) kupljeno. Sada bi trebalo biti 2 x 4 Rainbird solenoidna ventila, dakle ukupno 8 komada, ali podijeljenih u dvije različite kutije ventila.

    Nekoliko pitanja

    * Postoji na OSPi dvostruko više od COM porta. Treba li/može li svih 8 biti spojeno na isti COM port, odnosno 4 na jedan i 4 na drugi - ili to jednostavno nije bitno?

    * Dobio srednji 2A AC adapter. Možeš li uz njega nabaviti i Raspberry PI, koji zapravo sam crpi 2A ili ima to kao adapter. Ako je tako, kako spojiti napajanje s Raspi na OSPi? Vidio sam da postoji "+5V" priključak na OSPi tamo - nekako na mini-USB napajanje iz Raspi?

    * Čemu služe GND i SN1 / 2 priključci? Trebate li spojiti GND (uzemljenje?) Na metalno kućište, gdje je uzemljenje iz AC veze već uključeno?

    Srdačan pozdrav,

    Jens

     

    #22308
    AdminAdmin
    administrator

    Pozdrav,

    pa:

    1. 2x COM: Oboje su povezani i koriste se samo za pojednostavljivanje ožičenja. Ako imate više od 20 elektromagnetskih ventila, trebali biste ih rasporediti na obje COM veze kako biste smanjili trenutno opterećenje kontakata. Inače to možete učiniti, ali ne morate.

    2. 2A 24VAC adapter: Da, ovo također napaja Raspberri PI. Od verzije 1.5 to može biti i do 10 W (5V x 2A). To bi trebalo biti dovoljno za većinu aplikacija. Međutim, ako na USB priključak povežete velike potrošače, poput tvrdih diskova, to teško da će biti dovoljno i tada biste trebali spojiti i Raspberri PI adapter.

    3. Samo nemojte spajati GND na kućište! Dva ulaza signala prebacuju se preko GND + SN1 ili GND i SN2. Dakle, signal se aktivira kada je GND prisutan na SN1 ili SN2. VIN ili + 5V namijenjen je povezivanju vanjskih senzora kojima je potrebna električna energija, poput našeg senzora vlažnosti tla.

    Također preporučujemo da pogledate ovo OpenSprinkler Priručnik za firmver koji možete pronaći u području za preuzimanje. Ovdje su objašnjeni svi priključci (isti su kao u OpenSprinkler 3.2)

     

     

    #22319
    NachtigallNachtigall
    Učesnik

    Hvala Vam.

    Uopće nisam vidio priručnike. Nekoliko puta sam pročitao FAQ i "Kako to funkcionira" (može li biti da na njih nisu povezane ove stranice?!). Svejedno, vidjet ću to za koji trenutak.

    #22320
    NachtigallNachtigall
    Učesnik

    U spisu https://opensprinklershop.de/wp-content/uploads/2020/04/os-manual_2.1.9-DE.pdf?v=3a52f3c22ed6 na stranici 5 nalazi se referenca na YouTube videozapis s gumbom za vezu. Međutim, to nije povezano. Možete li mi poslati vezu? (ili ažurirajte dokument). Kad i sam pretražujem tu temu na YouTubeu, pronađem puno toga i ne znam koji je pravi.

    #22868
    NachtigallNachtigall
    Učesnik

    Pozdrav,

    @Admin Želio sam ponovno pitati gdje mogu pronaći ovaj video? Kao što sam rekao, veza (još uvijek) nije točna u PDF uputama.

    Srdačan pozdrav,

    Jens

     

    #23039
    AdminAdmin
    administrator

    Oha, očito je pretvoreni PDF izbrisao vezu.

    Evo ga: https://www.youtube.com/watch?v=M0nWP22GOE4

Pregled 6 postova - 1 do 6 (od ukupno 6)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.