Paralelni programi i prilagodba evapotranspiracijom

Početna > Forum > Opći > Paralelni programi i prilagodba evapotranspiracijom

  • Ova tema ima 2 odgovora, 2 pretplatnika i zadnji je put ažurirana Prije 4 godina od anonim.
Pregled 3 postova - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Autor
    postovi
  • #14049
    anonim
    Neaktivan

    Bok svima,
    Imam sljedeće pitanje vezano za programe u Opensprinkler.

    Imam 4 kruga za zalijevanje travnjaka. Želio bih pokrenuti dvije od njih istovremeno u željeno vrijeme (30 minuta).

    Započnite program 1 s dva kruga u 05:00 - 05:30
    Započnite program 2 s dva kruga u 05:30 - 06:00

    Također koristim kontrolu vremena Evapotranspiration (ET). Ako se, na primjer, izračuna navodnjavanje od 150%, vrijeme zalijevanja povećalo bi se za 30 minuta. To bi značilo da program jedan nije završen u 05:30 ujutro, već je program 4 već započeo. 2 kruga ne bi mi ugrabila zalihu vode. Postoji li mogućnost da program 1 s dva kruga započne tek kad je program XNUMX završen, čak i ako je vrijeme zalijevanja produženo prilagodbom vremena?

    Puno pozdrava i hvala unaprijed.

    #14091
    AdminAdmin
    administrator

    Pozdrav,
    u ovom bih slučaju predložio smanjenje na DVA kruga. Jednostavno spojite 2 elektromagnetska ventila na po jedan priključak i aktivirajte opciju "Jedan za drugim" u ova dva.
    Nažalost, ovdje ne vidim drugu mogućnost, jer biste za vaš zahtjev morali programirati "grupe" s kojima bi se elektromagnetski ventili mogli kombinirati. Tema se pojavila nekoliko puta, stvorit ću problem s razvojnim timom, možda će biti programiran.
    https://github.com/OpenSprinkler/OpenSprinkler-Firmware/issues/115

    Ne zaboravi, OpenSprinkler je otvorenog koda. I vi možete doprinijeti!

    #14101
    anonim
    Neaktivan

    Puno vam hvala na pomoći. Zatim ću tamo nastaviti tražiti hoće li se promjena uzeti u obzir u jednoj od sljedećih verzija.

    Toliko se dugo snalazim s pravilnim pauzama programa, jer je maksimum ET-a 200% koliko sam pročitao.

    Pokrenite program 1 s dva kruga u 05:00 - 05:30 ujutro na 200% ET, program traje do maks. 06:00.
    Započnite program 2 s dva kruga u 06:00 - 06:30

    Nadam se da neću pogriješiti.

    Pozdrav

Pregled 3 postova - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.