Upravljanje pumpom i upotreba plovnog prekidača kao senzora

Početna > Forum > Opći > Upravljanje pumpom i upotreba plovnog prekidača kao senzora

Schlagwörter: 

Pregled 2 postova - 1 do 2 (od ukupno 2)
  • Autor
    postovi
  • #18207
    anonim
    Neaktivan

    Pozdrav,

    Želio bih implementirati sljedeći slučaj upotrebe i još uvijek tražim pravi hardver. gore sam Opensprinkler naišao.

    Možda mi možeš reći hoće li to uspjeti.

     

    Imam izvor vode s potopnom pumpom od 230V.

    Iz ovog izvora želio bih opslužiti dva potrošača / ciklusa.

    Krug 1 trebao bi primati vodu u različito doba dana tijekom određenog vremena. Ali samo dok ploveći prekidač (jednostavni prekidač s otvorenim / zatvorenim) ne reagira.

    Krug 2 trebao bi se moći ručno upravljati pomoću prekidača i neovisan je o krugu 1.

     

    Zamišljao sam cijelu stvar s jednim OSPi Odbor. Htio bih spojiti plovak kao senzor 1. Senzor 2 tada bi bio prekidač za ručno upravljanje.

    Želio bih upravljati pumpom kao glavni pomoću releja. (Možete li mi ovdje reći što najbolje koristim? OSPi sa 24VAC)

     

    U osnovi su dostupni sljedeći postupci prebacivanja:

    Krug 1: Prema rasporedu sve dok je plovak prekidač slobodan; kada plivajući prekidač pritisne ventil 1 i glavni upravljač pumpe se više ne otvaraju dok razina ponovno ne padne, a zatim nastavljaju prema rasporedu kao i obično.

    Krug 2: ventil i glavna glavnica su otvoreni sve dok radi prekidač. Neovisno o krugu 1, master se također mora otvoriti kada se aktivira plovak. U najboljem slučaju, raspored za krug 1 se zanemaruje sve dok je prekidač u pogonu. Inače bi oba ventila mogla biti istodobno otvorena.

     

    Dostupne su vještine programiranja i po potrebi ne bi trebalo biti problema s pisanjem koda. Prvenstveno me brinu funkcije hardvera.

    Hvala Vam.

    Pozdrav

    krilati

    #18730
    AdminAdmin
    administrator

    Pozdrav,

    da, to funkcionira i imate sreće jer sada s OSPi Verzija 1.5 ima dva senzorska ulaza - 1.44, a prethodnici su imali samo jedan.

    Treba vam relej prave snage, ne znam snagu potopne pumpe, pa provjerite odgovara li sljedeći relej:

    Finder 22.32.0.024.4540 Sklopnik 1 NO kontakt, 1 NC kontakt

    Vaš plutajući prekidač radi poput senzora za kišu kad pada kiša-> nema zalijevanja. Dakle, ako su Sen1 i GND povezani, nema pobude podvodne pumpe.

    Za svaki krug možete postaviti hoće li reagirati na Sen1.

Pregled 2 postova - 1 do 2 (od ukupno 2)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.