Gumb za aktiviranje krugova

Početna > Forum > Opći > Gumb za aktiviranje krugova

Pregled 2 postova - 1 do 2 (od ukupno 2)
  • Autor
    postovi
  • #29724
    SimulantSimulant
    Učesnik

    Pozdrav u krugu,

    Uz navodnjavanje travnjaka i gredica, sada sam spojio i svoj staklenik. The opensprinkler sjedi blizu pumpe. Odatle ide trajni tlačni vod i upravljački kabel u plastenik (cca 20m) a u plasteniku imam dva magnetna ventila i mehaničku slavinu za vodu. Solenoidni ventili idu do reduktora tlaka, a odatle do vodova za kapanje za biljke. Sve radi savršeno u aplikaciji i pregledniku. Nažalost, moja žena ima određeni problem s prihvaćanjem digitalnog rada.

    Htio bih sada u plastenik ugraditi dvije (mehaničke) tipke koje onda uključuju dotični krug navodnjavanja na recimo 10 minuta u plasteniku. Upravljački kabel koji otvara ili zatvara elektromagnetske ventile više nema slobodnih žica. tako da ne mogu pristupiti putem kabela opensprinkler može pristupiti. Pa bi se to nekako "pametno" moralo napraviti. Nažalost još nisam našao pravi pristup, u kojem smjeru tu moram razmišljati. Može li se eventualno snimiti unose putem shelly komponenti i zatim ih poslati putem http-a ili sličnog opensprinkler poslati? Postoji li način da se opensprinkler digitalno dati naredbu: "Aktiviraj krug 3 na 10 minuta" bez potrebe za postavljanjem kompletnog sustava pametne kuće?

    Hvala i lijep pozdrav

    #30309
    AdminAdmin
    administrator

    Pogledajte ovdje na forumu pod “Trik br. 6”

Pregled 2 postova - 1 do 2 (od ukupno 2)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.