ovisno o vremenu OpenSprinkler Navodnjavanje vrta s Netatmo meteorološkom stanicom

Početna > Forum > Predstavio > ovisno o vremenu OpenSprinkler Navodnjavanje vrta s Netatmo meteorološkom stanicom

Pregled 10 postova - 1 do 10 (od ukupno 10)
  • Autor
    postovi
  • #24366
    anonim
    Neaktivan

    Imam jednu za zalijevanje vrta svoje kuće u nizu OpenSprinkler Instalirano računalo za navodnjavanje za kontrolu Gardena sustava za navodnjavanje ovisno o vremenskim prilikama.

    OpenSprinkler instaliran je u garaži i opskrbljuje tri zone navodnjavanja opremljene Gardena 24V AC ventilima. Integriran je u moju WLAN mrežu preko svog integriranog WLAN adaptera i napaja se preko pripadajuće jedinice napajanja. Ventili su ugrađeni u Gardena kutiju dvosmjernog ventila Backyard i kutiju jednosmjernog ventila Frontyard. Travnjak iza kuće zalijeva se skočnom četvrtastom prskalicom i turbinskom skočnom prskalicom. Za zalijevanje biljaka u gredicama ispred kuće i lončanica na terasi iza kuće koriste se različite mlaznice za navodnjavanje kap po kap.

    Instalacija des OpenSprinkler u garaži

    To Opensprinkler Koristim 3.1-DC od proljeća 2019. Prije toga sam imao dvije godine iskustva s jednim OpenSprinkler OSBee sakupljati, ali nije želio propustiti prednosti navodnjavanja kontroliranog vremenskim uvjetima.

    U tome su tri zone navodnjavanja OpenSprinkler Firmware program definiran kao "Travnjak u dvorištu", "Cvijeće u dvorištu" i "Cvijeće u dvorištu".

    Po mom mišljenju, zalijevanje vrta ovisno o vremenu ima smisla samo ako postoji pristup pouzdanim lokalnim vremenskim podacima. Konkretno, količina oborina može se uvelike razlikovati od mjesta do mjesta. Iz tog razloga integrirao sam svoju postojeću meteorološku stanicu u Netatmo u kontrolu.

    Kao vremenski specifična metoda za OpenSprinkler Koristim Zimmermanovu metodu. Postavio sam osnovnu vrijednost za vlažnost na 65%, sve ostale osnovne vrijednosti su zadržane. Mislim da to sasvim dobro odgovara prosječnoj vrijednosti vlažnosti tijekom srednjoeuropskog vrtlarskog razdoblja i imam dobra iskustva s tim.

    U trenutnoj verziji V2.0.4 od OpenSprinkler Weather Service, podaci o vremenu iz posljednja 24 sata koriste se za izračun vrijednosti navodnjavanja "% Water Level" ako odaberete Zimmerman metodu i odaberete Local Weather Station ili Weather Underground. Međutim, to je veća prednost u usporedbi s klasičnom Zimmermanovom metodom, jer su u izračun vrijednosti navodnjavanja uključeni najnoviji podaci o temperaturi, vlažnosti i količini oborina.

    Posljednjih godina sustave plaćanja sve više uvode pružatelji vremenskih usluga i usluga u oblaku te OpenSprinkler Tim je također izvršio niz ažuriranja u tom smislu.

    Kako bih postao malo neovisniji o tome, imam OpenSprinkler Weather Service instaliran na Raspberry Pi zajedno s vremenskim softverom otvorenog koda WeeWx. WeeWx uspostavlja vezu s meteorološkom stanicom Netatmo i omogućuje grafički prikaz vremenskih podataka. Također je postao OpenSprinkler Firmware 2.1.9(7) koji sam ponovno kompajlirao i periodično ispitivanje meteorološke službe resetirano je sa 6 sati na jedan sat. Po mom mišljenju, to je jedini način da dobijemo trenutne podatke za navodnjavanje u ranim jutarnjim satima. Lokalna Raspberry Pi instalacija Weather Servicea također znači da za to nema dodatnih troškova OpenSprinkler tima zbog povećane učestalosti glasanja.

    Kako bi se izbjeglo zalijevanje kada pada kiša, ugrađen je i senzor za kišu Kenko M152 te uz OpenSprinkler Ulaz senzora S1 spojen. Usluga IFTTT u oblaku više se ne može koristiti za upozorenja o kiši, jer zajamčeno vrijeme odgovora u verziji koja se ne plaća može biti do 1 sat.
    Koristim samo IFTTT za Google Calendar bilježenje ukupne količine kiše koju je odredio Weather Underground za prethodni dan i OpenSprinkler aktivnosti koje se koriste.

    Posljednjih godina travnjak, cvijeće i grmlje posipa se svaka dva dana u 7:00 sati. Za ovu godinu treba poboljšati opskrbu vodom biljaka u saksiji na terasi, jer se očito vodom moraju opskrbljivati ​​češće nego svaka dva dana u vrućim danima.

    Travnjak se sada posipa svaka dva dana nedugo nakon izlaska sunca. Cvijeće i grmlje zalijeva se svakodnevno u 18:00 sati. Za travnjak je postavljena 100% osnovna vrijednost od 30 minuta, a za cvijeće i grmlje je 100% osnovna vrijednost od 15 minuta. Ali ovdje još uvijek optimiziram i navodnjavanje travnjaka mogu povećati na tri dana sa 100% bazne vrijednosti od 45 minuta.

    Također mi je važno provjeriti funkcioniranje sustava za navodnjavanje tijekom putovanja. Osim kontrole nad OpenSprinkler s OpenSprinkler Aplikacija je također resetiranje slučaja teške pogreške OpenSprinklermoguće je putem radio-upravljane utičnice kojom se može upravljati daljinski pomoću Fritz!Boxa.

    #24402
    AdminAdmin
    administrator

    Pa to je sjajan opis.

    Također sam integrirao svoju meteorološku stanicu, ali još uvijek sam na Weatherundergroundu OpenSprinkler.

    #24456
    anonim
    Neaktivan

    Pozdrav Franzstein,

    Imam i ovaj projekt na umu. Možete li mi dati daljnje poveznice ili izvore kako bih mogao koristiti netatmo informacije o vremenu i kiši OSPI može koristiti. Također, vjerojatno bih trebao trenutnu verziju OpenSprinkler za PI, ali ne znam kako to učiniti. Stoga sam vrlo zahvalan za svaku informaciju.

    #24473
    AdminAdmin
    administrator

    Pozdrav hg, ja govorim engleski Opensprinkler forumu, u povezanim vodičima i člancima baze znanja te u OpenSprinkler GitHub repozitorij zapravo je sve opisano. Malo je mučno pronaći sve zajedno, ali nažalost nema kompletnog opisa na jednom mjestu. Najlakši način bi bio registrirati stanicu Netatmo u Weather Undergroundu, što OpenSprinkler ažurirati firmware i zatim izvući vremenske podatke iz Weather Undergrounda. Evo nekoliko zanimljivih linkova na tu temu: https://opensprinkler.com/forums/topic/error-building-firmware-from-source/ https://openthings.freshdesk.com/support/home https://github.com/opensprinkler Nažalost, sljedeća sam tri tjedna na godišnjem odmoru, ali nakon toga rado pomažem - koliko god je to moguće. Pozdrav Franz (proslijedio dalje)

    #24480
    anonim
    Neaktivan

    Puno ti hvala na savjetu, Franz. Isprobat ću ga. Za sada ću koristiti netatmo samo kao podatke o kiši i izvoru temperature putem Weather Undergrounda. Zanima me preciznija integracija situacije u mom vrtu, podatke o vremenu DarkSky mogu prebaciti na WUnderground pod "Opcije" i "Proširenja". Trebam li i dalje WeeWx? Firmware ostavljam onakvim kakav je za sada (2.1.9 (4)). Ako trebam i ažuriranje po satu, možda ću ga morati ponovno pokrenuti. Ali mislim da to ovisi o odabranoj metodi specifičnoj za vrijeme. Moram to probati. Kakva vam korist od toga (Zimmerman, ETo)?

    #24489
    anonim
    Neaktivan

    Samo trenutak. WeeWx nije potreban. Weather Underground može izravno ući OpenSprinkler biti odabran kao meteorološka služba. Koristim Zimmermanovu metodu. ETo se ne može koristiti s Weather Undergroundom.

    #24491
    anonim
    Neaktivan

    Trenutno mogu otvoriti račun u Weather Undergroundu, ali dodavanje meteorološke stanice stvara pogrešku. Međutim, bez meteorološke stanice ne mogu se prijaviti za API kod. Nastavit ću pokušavati.

    #25930
    anonim
    Neaktivan

    Pozdrav, rade li vam Netatmo podaci još uvijek za kontrolu navodnjavanja? Ne mogu registrirati svoj Netatmo kod WU. Međutim, naišao sam na članak prema kojem je Netatmo prekinuo suradnju s WU-om i stoga se moja vlastita mjerenja kiše i Netatmo podaci više ne mogu koristiti.

    https://community.homey.app/t/info-netatmo-hat-die-partnerschaft-mit-weather-underground-beendet/44000

    Koje druge mogućnosti postoje za korištenje lokalne količine kiše iz vlastitog vrta za izračun količine vode za navodnjavanje? Vremenska prognoza je previše neprecizna u velikom gradu. Uvijek negdje pada kiša, ali ne uvijek u mom vrtu.

    #25940
    anonim
    Neaktivan

    Kao što je gore opisano, jesam OpenSprinkler Weather Service instaliran na Raspberry Pi zajedno s vremenskim softverom otvorenog koda WeeWx. Međutim, također postoji mogućnost prosljeđivanja Netatmo podataka meteorološkoj službi "MeteoWare Plus". Na taj način se zatim mogu proslijediti iz Meteoware Plusa u Weather Underground. Ovo bi i dalje trebalo raditi. Samo probaj!

    #26351
    Michael BetzMichael Betz
    Učesnik

    Pozdrav,

    je li sada sigurno da je netatmo raskinuo partnerstvo s Wuom?
    I dalje možete registrirati netatmo uređaje na WU stranici.

    Privitci:
    Morate biti prijavljeni za prikaz priloženih datoteka.
Pregled 10 postova - 1 do 10 (od ukupno 10)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.