Az öntözés megszakad, nincs LOG

otthon > Fórumok > Általában > Az öntözés megszakad, nincs LOG

Schlagwörter: 

  • Ennek a témakörnek 9 válasza van, 2 előfizetője, és utoljára frissült 3 éve, 8 hónapja az Névtelen.
10 hozzászólás megtekintése - 1-től 10-ig (összesen 10-ból)
  • Szerző
    Hozzászólások
  • #21949
    Névtelen
    Inaktív

    Hi all,

    Egy ideje azzal a problémával küzdek, hogy az öntözést szórványosan megszakítják.
    A szelep csak nyitva van, az interfészen egy kijelzőt is látok. Aztán néhány perc múlva mindennek vége.

    A LOG-ban sem jelenik meg semmi.

    A hiba csak a 6. vagy a 7. szelepnél fordul elő. A sorrend nem számít.

    Most kissé csalódott vagyok. Két napja 9 sprinkler futott gond nélkül. Ma csak 6-ot kaptam.

    Rendszer: OSPi a RaspberryPi 2B, 8 db Hunter 24V AC szelepen. Alkalmazásverzió 2.2.0, firmware 2.1.9(3)

    #21980
    adminadmin
    adminisztrátor

    Helló,

    „Két napja 9 szórás futott gond nélkül. Ma csak 6. lett. "

    UGYANAKRA UTOLT? Az áramellátás aligha fogja ezt kezelni.

    Mérte már a COM és a zónák közötti ellenállást?

    És a feszültség az öntözés közben?

    Lehet, hogy rövidzárlat van, vagy a mágnesszelep megsérült, és túl sok energiát használ.

    OpenSprinkler soha nem szakít meg egy futó programot magától, ismerem a forráskódot. Ha azonban a Raspberry PI áramkimaradás miatt újraindul, vagy a OpenSprinklerszolgáltatás a Raspberry PI-n megszűnik, csak ezután kényszerül a program leállítására. Ez azt is megmagyarázza, hogy nincs naplója.

    #21982
    Névtelen
    Inaktív

    Nem, a pi nem indul újra. A weboldal állandóan online és reagál.

    A megtört ciklus eddig mindig más volt.

    Csak két szelepem fut párhuzamosan, és ezek mindig az elsők. A naplóban is vannak.

    Ma újra megpróbáltam, és nem tévesztettem szem elől a kezelőfelületet. Észrevettem, hogy az idő körülbelül 10 percet késett. Valamikor frissült az idő, azaz + 10 perces ugrás, majd a program eltűnt, és nem volt napló.

    Aztán megbizonyosodtam arról, hogy az idő pontos, és újra futtattam egy programot. A webes felület szerint a szelep teljesen átfutott, de mégsem jelent meg a naplóban.

    #21983
    Névtelen
    Inaktív

    Hamarosan megmérem a feszültséget és az ellenállást.

    #21985
    adminadmin
    adminisztrátor

    Kérjük, exportálja a konfigurációt, és használja a támogatási funkciót (https://www.opensprinklershop.de/support) küldeni

    #21991
    Névtelen
    Inaktív

    Szelepek le:
    Tápellátás: 26,4V
    Az áramellátás és a COM 26,3V között

    Egy szelep be:
    Tápellátás a COM 25,9V-hoz
    Szelep COM 25,7V-ig

    Ellenállás nyitott szelep esetén:
    a szelep és a COM között a szám vadul ugrik -0,1 és 155 között, gyakrabban 40-et lát.
    a szelep és a tápegység között: 3 - 5,5 ohm között ugrik.

    Ma reggel több programot egyszerűen lemondtak. Nem látok mintát.
    A program 3 szeleppel kezdődött. Az első szelep fut (10 perc), a LOG-ban van. A másik kettő (15 és 25 perc) nem.
    A szelepek manuálisan indultak, elindultak, valamikor kimentek és nem jelentek meg a LOG-ban.
    Ezután egy másik manuálisan elindított, átfutott szelep a LOG-ban van.
    Ezután elindult egy másik program, két szeleppel (egyenként 20 perc). Az első szelep átfutott, a második beindult, néhány perc múlva leállt és nem volt LOG. A hiányzó szelep manuálisan indult, néhány perc múlva kialszik, nincs LOG.

    A harmadik program két szeleppel indult párhuzamosan. Néhány perc múlva mindketten kimennek, nincs LOG.

    #21992
    Névtelen
    Inaktív

    A feszültség futás közben stabil 25,4-25,7 V-on. Nincs ingadozás röviddel a program törlése előtt.

    Most indítottam újra a harmadik programot, átfutottam és benne vagyok a LOG-ban.

    #22177
    adminadmin
    adminisztrátor

    Szóval számomra úgy hangzik, mintha egy másik program futna rajtuk OSPi run, amely az IO-portokhoz is hozzáfér. Ha már kísérletezett különféle otthoni automatizálási vagy egyéb vezérlőalkalmazásokkal, kérjük, távolítsa el őket most, és próbálja újra.

    #22312
    adminadmin
    adminisztrátor

    Aztán eszembe jut, az öntözés megszakításának egyéb okai lehetnek:

    - Aktiválták az eső vagy a talaj nedvességérzékelőit
    - Az időjárástól függő öntözés aktiválódik és csökkenti az öntözési időt

    #22353
    Névtelen
    Inaktív

    Semmi más nincs telepítve, kivéve Opensprinkler.
    Először az eső késésére is gondoltam, és teljesen kikapcsoltam. Semmi sem segít.

    Hamarosan újratelepítem a Pi-t egy új SD-kártyával, nézzük meg, hogy akkor jobb lesz-e.

10 hozzászólás megtekintése - 1-től 10-ig (összesen 10-ból)
  • A témához való válaszadáshoz be kell jelentkeznie.