Bétateszt öntözési szolgáltatás

otthon > Fórumok > Általában > Bétateszt öntözési szolgáltatás

Schlagwörter: ,

15 hozzászólás megtekintése - 1-től 15-ig (összesen 21-ból)
  • Szerző
    Hozzászólások
  • #25581
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Résztvevő

    Hi all,

    Először is köszönöm, hogy megpróbálta javítani az időjárási szolgálatot! Megpróbáltam a blogbejegyzésben leírtak szerint beállítani, de csak azt az üzenetet kapom, hogy "nem sikerült a kapcsolat". Van itt egy Raspim egy ilyennel OSPI Firmware 2.1.9(9).

    Ha azonban beírok egy „göndör opensprinklershop.de:3333 "megtekintések kapok"openSprinklerVásároljon németországi időjárási szolgálatot, v2.0.4” válaszul.

    Rendben OpenSprinkler webhelyen keresztül újraindult, valamint az egész Raspi.

     

    Valami ötlet, hogy mi okozhatja ezt?

    VG Mathias

     

    #25587
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Résztvevő

    Szia,

    Rövid frissítés tőlem. Tegnap visszaállítottam mindent az alapértelmezettre, így ma reggel működik az automata öntözés. Ma reggel újabb kísérletet tettem, először a fent leírt eredménnyel. De körülbelül 6 óra vagy több elteltével a hibaüzenet eltűnt, és az alkalmazás csak a blogbejegyzésben leírtak szerint adta meg az üzenetet, és ismét megjelentek az időjárási adatok is. Ezt most folytatom.

    Jó lehet, ha van egy utalás a blogban, hogy az első frissítés több órát is igénybe vehet.

    Még egyszer köszönöm!

    Vg Mátyás

    #25631
    adminadmin
    adminisztrátor

    Helló,

    ez valószínűleg a használtnak köszönhető OpenSprinkler-Firmware, a régebbi verzióban problémák vannak a DNS-feloldással közvetlenül az újraindítás után.

    Frissítse a firmware-t, vagy írja be az ip-t (opensprinklershop.de = 130.180.44.149)

     

     

    #25635
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Résztvevő

    Szia,

    Köszönöm a tippet. Mivel létezik a ospi 2.1.9(9) firmware-em van, tudtommal újabbak nincsenek. Lehet, hogy kicsit másképp kell konfigurálnom a systemd szolgáltatást, hogy megvárja, amíg a hálózat valóban feláll.

    Egyébként a lekérdezés határozottan pontosabb, mint korábban!

    Nagyon köszönöm ezt!

    Mathias

    #25637
    Névtelen
    Inaktív

    Servus,
    Tegnap is megpróbáltam belépni az időjárás szolgálatba a 3333-as porttal a blogbejegyzésben leírtak szerint.
    De tegnap óta hiba lépett fel, és az „Épület időjárási előzményei”.

    Korábban láttam, hogy van egy másik időjárási szolgálat a 3336-os porttal.
    Beírta ezt, és azonnal működött: „Weather service online”.

    A legújabb firmware 2.1.9(9).

    Üdvözlettel
    Matthias

    #25638
    adminadmin
    adminisztrátor

    Az összes szerver itt:

    opensprinklershop.de:3333 : DWD Deutscher Wetterdienst, csak Németországban (https://brightsky.dev)
    opensprinklershop.de:3334 : OWM OpenWeatherMap (https://openweathermap.org)
    opensprinklershop.de:3335 : DarkSky (https://darksky.net) <— Ne használd, csak teszteld!
    opensprinklershop.de:3336 : OpenMeteo (https://open-meteo.com)

     

    #25645
    Névtelen
    Inaktív

    Köszönöm a listát.
    Mint mondtam, nekem mindegyik működik, kivéve az elsőt a 3333-as porttal.
    Utána úgy néz ki, mint a mellékelt képen.

    #25664
    adminadmin
    adminisztrátor

    Helló,

    Igen, köszönöm, megtaláltam, már megjavították.

    A 3333-as port is fut most.

    #25917
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Résztvevő

    Szia,

    Ma valami furcsa. Használom a dwd szolgáltatást, lásd fent, de bár ma itt egy csepp eső sem esett, mondja ospi nem kell öntözni, mert több mint 7 mm eső esett volna. A dwd appban ma sincs csapadék. Valószínűleg már tegnap is volt probléma, mert a legnagyobb esőben 120%-kal hajtotta a locsolót.

    Az eto-t módszerként használom, a fenti bejegyzések óta szépen működik. Szinte úgy tűnik, hogy a dátumok egy nappal eltolódnak.

    Előre is köszönöm!

    Lásd Mátyás

    #25918
    Névtelen
    Inaktív

    Szia,

    Most, hogy megemlítetted…
    Nálam is pontosan ugyanez, DWD-n is, vagyis a 3333-as porton keresztül.
    Tegnap egész nap esett, 90%-os öntözés mellett.

    Ma itt sem esett egy csepp eső sem, öntözési szint 0% és “Rain azt mondta: 7,9mm”.

    Valami nem stimmel, az én feltételezésem akkor is az lenne, hogy egy napot késik az adatszolgáltatás.

    Köszönöm és minden jót
    Matthias

    #25919
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Résztvevő

    hehe,

    Nemcsak majdnem ugyanaz a nevünk, hanem a helyünk is? Nekem is 7,9. Megvan véletlenül a Braunschweig régió meteorológiai állomása?

    Vg Mátyás

    #25925
    Névtelen
    Inaktív

    Szia,

    nem, nem egészen. A rendszerem Bamberg kerületében van. De elég érdekes, hogy úgy tűnik, hogy ugyanazok az értékek.

    Üdvözlet, Matthew

    #25932
    Névtelen
    Inaktív

    Üdv minden tesztelőnek és az adminnak!

    Én is szerettem volna részt venni a teszten, de eddig sikertelenül. Az enyém mögé kellett állnom OSPI A bevitelhez állítsa be az IP-címet: 8080/su

    Az új időjárási szolgálatok összes címét kipróbáltam, mindegyiknél hibaüzenetet kapok (lásd a mellékletet) a System Daignose alatt. Ez független attól is, hogy Iopensprinklershop.de” vagy a fent említett IP címen. Újraindítás és ismételt lekérdezés után http://<ip-OpenSprinkler&gt;:8080/su de megjelenik a megváltozott bejegyzés, pl Opensprinklershop.de:3333. A rendszerdiagnosztika alatti hiba továbbra is fennáll.

    Máshol kell módosítanom a bejegyzéseket vagy konfigurációkat? Lehet, hogy azért, mert jelenleg a kézi öntözés van kiválasztva, és nem például a Zimmermann? operálok OSPI három évig, és jelenleg a jelenlegi firmware 2.1.9 (9).

    Köszönöm a támogatást és üdvözlettel, HG

    #25935
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Résztvevő

    Szerintem ez normális, pár óra múlva elmúlt.

    Lásd Mátyás

    #25936
    Névtelen
    Inaktív

    Igaz, eltart egy ideig, de most már működik.

    néhány óra múlva jelentse

15 hozzászólás megtekintése - 1-től 15-ig (összesen 21-ból)
  • A témához való válaszadáshoz be kell jelentkeznie.