Bétateszt öntözési szolgáltatás

otthon > Fórumok > Általában > Bétateszt öntözési szolgáltatás

Schlagwörter: ,

6 hozzászólás megtekintése - 16-től 21-ig (összesen 21-ból)
  • Szerző
    Hozzászólások
  • #25966
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Résztvevő

    Szia,

    Megint megfigyeltem, az eső egy része egy napot késett. Ma a következőket is láttam, lásd screenshotok. A főnézet tetején 27 fok van, de a rendszerinfóban max csak 21. Ez utóbbi is inkább a tegnapi érték.

    Berendezés:
    A hozzászóláshoz be kell jelentkezni a csatolt fájlok megtekintéséhez.
    #26048
    Névtelen
    Inaktív

    Az eső mennyiségéről nem kapok információt. A rendszer adataim így néznek ki:

    A száraz idő miatt az esőben sem tapasztaltam késést. Az öntözés a program szerint folyik, és nem szakad meg.

    #26229
    Névtelen
    Inaktív

    Moin együtt,

    van nyilatkozat a napi késéssel kapcsolatos problémáról?
    Tegnapelőtt 0% volt az öntözési szint, bár aznap nem esett, de előző nap igen?
    Vagy alapvetően félreértettem valamit a Zimmermann-módszerrel kapcsolatban?

    A jelenlegi állapot számomra így néz ki:

    Üdvözlettel
    Matthias

    #26230
    Névtelen
    Inaktív

    Sajnos erről nem kaptam további információt. Itt a fenyegetésben csak a mi üzeneteink vannak. Sokáig nem tudtam tesztelni az időjárás-szabályozást a nyári időjárás és az esőhiány miatt sem, mivel csak esőkéséssel dolgozom, Zimmermannal nem.

    A 8:26-kor letöltött időjárás-jelentés alapján a mai napra aktiválták az eső késleltetését. Ma reggel 1,3 mm eső esett, tegnap száraz volt. Az utolsó eső 2 napja volt. Szóval úgy tűnik, hogy bizonyos mértékig működik. De a pontos értékeléshez néhány naponta változó időjárásra lenne szükségem.

    Üdvözlettel

    HG

    #26262
    adminadmin
    adminisztrátor

    OpenSprinkler mindig lekérdezi az időjárás szolgáltatóktól az elmúlt 24 óra időjárását. A legtöbb ilyenkor 1 órás időközöket biztosít az időjárási adatokkal.

    Az APP időjárás-kijelzőjének semmi köze az öntözésvezérléshez. Csak az a döntő, ami a "Diagnózis" alatt van írva.

    Szerintem az a fő probléma, hogy csak 4 óránként hívják az időjárást. Ha éppen 3,5 órája esett, és még mindig esik, ezt gyakran nem ismerik fel.

    Ezért a legújabb, 111-es firmware-ben az időjárás-hívást 1 perccel a következő tervezett program indítása előtt telepítettem (ha az utolsó időjárási hívás 30 percnél régebbi)

    #27179
    adminadmin
    adminisztrátor

    Megnézheti a DWD és OpenSprinkler összehasonlítani:
    A hívás a Bright Sky szolgáltatáson keresztül történik.
    https://api.brightsky.dev/weather?lat=<LAT>&lon=<LON>&date=<DATUM-TSTUNDE&gt;

    Nyissa meg a Google Térképet, és kattintson jobb gombbal a házára. Megjelennek a koordináták, amelyeket egy kattintással a vágólapra másolhatunk.

    Most adja meg ezt a két értéket a lat és a lon számára. A dátum a mai dátum mínusz egy nap. Órával a T után. Így néz ki:
    Tehát 13.02.2023 8:30 az 2023-02-12T08

    https://api.brightsky.dev/weather?lat=49.445997919488484&lon=8.575522199246443&date=2023-02-12T08

    Ekkor megjelenik egy lista az időjárási mérési adatokkal. A „csapadék” alatt látható az eső

     

6 hozzászólás megtekintése - 16-től 21-ig (összesen 21-ból)
  • A témához való válaszadáshoz be kell jelentkeznie.