A 3 vezetékes FlowSensor nem ismeri fel

otthon > Fórumok > Általában > A 3 vezetékes FlowSensor nem ismeri fel

Schlagwörter: , ,

5 hozzászólás megtekintése - 1-től 5-ig (összesen 5-ból)
  • Szerző
    Hozzászólások
  • #25973
    KaneKane
    Résztvevő

    Hi all,

    nekem megvan az enyém OSPI (Firmware 2.1.9) vett egy áramlásmérőt. Ezt egy Arduino-n teszteltem, digitális 0/1, azaz impulzusokat ad le literenként (adatlap szerint 1 impulzus/liter).

    Be is kötöttem rendesen, Vin (+5V), Sensor1 az adatvezeték és GND persze. Mivel Arduinóval és pontos bekötéssel működött, feltételezem, hogy ez így helyes.

    Sajnos öntözéskor nem számol semmit, a megfelelő szenzor1 van kiválasztva szenzortípusként, az „Érzékelő1 figyelmen kívül hagyása” opció is ki van kapcsolva, tehát számolnia kell.

    Nekem ez a szenzorom van: https://www.amazon.de/gp/product/B089KJFVLV

    Tud valaki segíteni? Mi a baj? Alternatív megoldásként – van valakinek másik érzékelője 1 mm-es (32"-es)?

    köszönés,
    Kai

    #25985
    adminadmin
    adminisztrátor

    Érdekesebb lenne tudni, hogy mit állítottál be az érzékelők beállításainál

    #25986
    KaneKane
    Résztvevő

    Helló,

    Az 1-es típusú érzékelő „áramlási sebesség” és 1 liter/impulzus van beállítva

    A 2. érzékelő „nincs” értékre van állítva.

    Üdvözlet Kai Neuhaus

    #26035
    adminadmin
    adminisztrátor

    Helló,

    Az adatlapon "Output power DC 4,7 V" szerepel, ami valószínűleg azt jelenti, hogy a jelkábelt PLUSZ-ra kapcsolja.

    Sajnos ez nem működik, az impulzusszámlálóknak a GND-t kell csatlakoztatniuk az érzékelő bemenetére.

    Tehát mindig van impulzus, amikor a GND+SENSOR csatlakoztatva van

    #26038
    KaneKane
    Résztvevő

    Helló,

    Igen, ez igaz, ez az elvárt viselkedés 2 vezetékes szenzoroknál (érzékelő + Gnd), 3 vezetékes szenzoroknál csak plusz + + a VIN-en, legalábbis én így értettem. Legalább 1-et és 0-t tudtam olvasni egy digitális porton az Arduino-val. Ezért a meglepetésem.
    De hát, vagy veszek egy másik érzékelőt, csak nem találok sehol félig megfizethető 2 vezetékes érzékelőt 1 hüvelykért.
    Nyitott vagyok az ajánlásokra.

    Köszönöm a támogatást.
    köszönés,
    Kai

5 hozzászólás megtekintése - 1-től 5-ig (összesen 5-ból)
  • A témához való válaszadáshoz be kell jelentkeznie.