Kérdések a kikötőkkel kapcsolatban OSPi 1.5 (COM, +5 V, GND, SN1/2)

otthon > Fórumok > Általában > Kérdések a kikötőkkel kapcsolatban OSPi 1.5 (COM, +5 V, GND, SN1/2)

6 hozzászólás megtekintése - 1-től 6-ig (összesen 6-ból)
  • Szerző
    Hozzászólások
  • #22210
    NachtigallNachtigall
    Résztvevő

    Helló,

    Van egy Raspberry Pi 4-em és a OpenSprinkler (OSPi 1.5) vásárolt. Most 2x4 Rainbird mágnesszelep kellene, tehát összesen 8 db, de két különböző szelepdobozra osztva.

    Néhány kérdés

    * Itt van OSPi kétszerese a COM portnak. Mind a 8-at ugyanarra a COM portra kell/lehet kötni, vagy inkább az egyiken a 4-et, a másikon a 4-et - vagy ez nem számít?

    * Megvan a középső 2A AC adapter. A Raspberry PI-t is lehet vele szállítani, ami tulajdonképpen maga 2A-t húz, vagy az van adapterként. Ha igen, hogyan csatlakoztathatja a Raspi tápegységét a OSPi? Láttam, hogy van egy „+5V” port a készüléken OSPi ott - valahogy a mini-USB tápra a Raspiból?

    * Mire szolgálnak a GND és az SN1 / 2 portok? Csatlakoztatnia kell a GND-t (földelni?) A fém házhoz, ahol a váltakozó áramú földelés már be van kapcsolva?

    Üdvözlettel,

    Jens

     

    #22308
    adminadmin
    adminisztrátor

    Helló,

    Tehát:

    1. 2x COM: Mindkettő csatlakoztatva van, és csak a vezetékek egyszerűsítésére szolgálnak. Ha több mint 20 mágnesszelepe van, akkor ezeket el kell osztania mindkét COM csatlakozáson, hogy csökkentse az érintkezők jelenlegi terhelését. Egyébként megteheti ezt, de nem muszáj.

    2. 2A 24VAC adapter: Igen, ez a Raspberri PI-t is táplálja. Az 1.5-ös verzió óta ez akár 10 W is lehet (5 V x 2 A). Ennek elegendőnek kell lennie a legtöbb alkalmazáshoz. Ha azonban nagy fogyasztókat, például merevlemezeket csatlakoztat az USB-porthoz, ez aligha lesz elegendő, és akkor csatlakoztatnia kell a Raspberri PI adaptert is.

    3. Csak ne csatlakoztassa a GND-t a házhoz! A két jelbemenetet GND + SN1 vagy GND és SN2 kapcsoljuk. Tehát egy jel akkor vált ki, amikor a GND jelen van az SN1 vagy SN2 ponton. A VIN vagy + 5V külső áramellátást igénylő érzékelők, például talajnedvesség-érzékelőnk csatlakoztatására szolgál.

    Javasoljuk, hogy ezt is tekintse meg OpenSprinkler Firmware kézikönyv, amelyet a letöltési területen talál. Itt minden összefüggést elmagyarázunk (ugyanazok, mint a OpenSprinkler 3.2)

     

     

    #22319
    NachtigallNachtigall
    Résztvevő

    Köszönöm.

    Egyáltalán nem láttam a kézikönyveket. Többször átolvastam a GYIK-t és a „Hogyan működik” (lehet, hogy ezeket nem ezekről az oldalakról linkelik?!). Egyébként ezt egy pillanat múlva meglátom.

    #22320
    NachtigallNachtigall
    Résztvevő

    A fájlban https://opensprinklershop.de/wp-content/uploads/2020/04/os-manual_2.1.9-DE.pdf?v=3a52f3c22ed6 hivatkozás van egy YouTube-linkre egy linkgombbal az 5. oldalon. Ez azonban nincs összekapcsolva. Elküldenéd nekem a linket? (vagy frissítsem a dokumentumot.) Amikor magam keresek a youtube-on a témában, sok mindent megtalálok, és nem tudom, mi a helyes.

    #22868
    NachtigallNachtigall
    Résztvevő

    Helló,

    @Admin Újra megkérdeztem, hol találom ezt a videót? Mint mondtam, a link (még mindig) nem megfelelő a PDF utasításokban.

    Üdvözlettel,

    Jens

     

    #23039
    adminadmin
    adminisztrátor

    Oha láthatóan a PDF konvertálása törölte a linket.

    Itt van: https://www.youtube.com/watch?v=M0nWP22GOE4

6 hozzászólás megtekintése - 1-től 6-ig (összesen 6-ból)
  • A témához való válaszadáshoz be kell jelentkeznie.