Párhuzamos és egymást követő öntözés

otthon > Fórumok > Általában > Párhuzamos és egymást követő öntözés

12 hozzászólás megtekintése - 1-től 12-ig (összesen 12-ból)
  • Szerző
    Hozzászólások
  • #24206
    gd1122gd1122
    Résztvevő

    Az 1. és a 3. zónát egyszerre akarom öntözni, majd automatikusan egyszerre a 2. és a 4. zónát.

    Nem tudom, hogyan állítsam be ezt. Vagy ez egyáltalán nem lehetséges.

    #24209
    Névtelen
    Inaktív

    Ha jól értem, ugyanazt a kezdési időt kell beállítania az 1. és 3. zónára, és manuálisan kell beállítania egy másik kezdési időt a 2. és 4. zónára, amely az első zónák öntözési idejét követi.

    Mivel nem lehet olyan csoportokat alkotni, amelyekben azt mondja, hogy ezt vagy azt a csoportot egymás után kell feldolgozni. Csak minden zónáról mondhatja el, hogy azt szekvenciálisan kell feldolgozni. Tehát, ha két zónája van azonos vagy átfedő öntözési idővel, akkor csak a „Sequential” zászlón keresztül mondhatja el, hogy nem egyszerre, hanem egymás után kell aktiválni őket. Ezután az egyik zóna késik, amíg az előző be nem fejeződik.

    #24210
    gd1122gd1122
    Résztvevő

    Igen, eddig így tettem. de ezzel az időjárástól való függőség nincsen jól kontrollálva. Ha szárazabb, a futási idő (1 + 3 esetén) megduplázódhat. Óvintézkedésként hosszú szüneteket kell rögzíteni, rögzített követési idővel. Szeretnék egy automatikus öntözést.

    #25844
    EdEd
    Résztvevő

    Hi all,

    javult itt valami? 2 kört (ágyat) szeretnék összefutni, de nekem ez a 2-es és a 4-es kör, azaz van még egy kör között. Tehát jelenleg nem lehetséges (vagy valamit figyelmen kívül hagytam). Az, hogy itt nem lehet sorrendet változtatni, az tényleg szerény. Mindenképpen rugalmasabbnak kell lennie, vagy csoportokkal vagy hasonlókkal. Túl merev ez így...

    #25937
    Névtelen
    Inaktív

    Próbáld ki a következővel:
    Beállítások szerkesztése

    Konfigurálja a fő öntözési kört vagy szerkessze az öntözési köröket

    Ez a firmware legfeljebb 2 független mesterállomást támogat, mindegyiknek saját beállításai vannak az alábbiak szerint
    szerepel.
    ● Főállomás: Határozzon meg egy fő állomást/zónát, más néven szivattyúállomást. A Mester egy olyan zóna, amely
    más zónákkal együtt bekapcsolva. Minden zóna beállítható mesterként. Az alapértelmezett
    nincs (azaz nincs mesterállomás használata).
    ● Master On Adjustment (Master On Adjustment): Finomhangolja a master bekapcsolásának pontos idejét. Az elfogadható
    A tartomány 0 és 600 másodperc között van, 5 másodperces lépésekben. Ha például 15-re van állítva, akkor vált
    a főállomás 15 másodperccel az állomás megnyitása után bekapcsol.
    ● Master Off Setting: A master kikapcsolásának pontos időpontjának finomhangolása. Az elfogadható
    A tartomány -600 és 0 másodperc között van, 5 másodperces lépésekben. Ha például -15-re van állítva, átkapcsol
    a mesterállomás 15 másodperccel az állomás bezárása előtt kikapcsol.
    állomások kezelése
    ● Állomások száma: OpenSprinkler képes automatikusan felismerni a rendelkezésre álló bővítőkártyák számát;
    azonban a felhasználónak kézzel kell beállítania a zónák számát, mivel ez korlátozza a fizikai zónák számát
    meghaladhatja. Ez különösen akkor hasznos, ha a virtuális állomás funkciót használja (pl
    távoli vagy RF állomások). Az alapértelmezett a 8.
    ● Állomás késleltetés: két egymást követő állomás közötti késleltetési idő. Az elfogadható tartomány
    -600 és 600 másodperc között van, 5 másodperces lépésekben. Ha például 60-ra van állítva, megnyílik
    OpenSprinkler Firmware 2.1.9 Felhasználói kézikönyv 14
    a második zóna 1 perccel az első zóna bezárása után zár. -15 másodperces beállításnál nyílik
    a második zóna 15 másodperccel az első zóna bezárása előtt zár. A negatív állomás késleltetés az
    néha hasznos a vízfojtás problémáinak megoldására. Az alapértelmezett érték 0 (azaz a legközelebbi
    zóna közvetlenül az előző zóna után nyílik meg).

    Sok sikert HG

     

    #25939
    EdEd
    Résztvevő

    Elnézést, de ez csak egy megoldás. Nem lehet, hogy az opensprienklerben lehet "Programokat" beállítani, de a zónák sorrendjét és párhuzamosságát itt nem lehet beállítani. Ha ezt tudtam volna, felépítettem volna a saját logikámat a NodeRedben és a KNX-ben. Így van opensprinkler jelenleg nem ajánlott, jobb, ha Huntert használsz, vagy építs saját logikát OH-ban, HA-ban vagy NR-ben.

    #26454
    Névtelen
    Inaktív

    Egyszerre több zónát is öntözhet úgy, hogy mindegyik zónát saját maga állítja be
    szekvenciális csoporthoz rendeli. Ezt a főnézetben a ikonra kattintva teheti meg
    Gear a zónában, majd a "Speciális" fülön, és ott egy csoport betű
    megbocsát. Ha két zóna ugyanahhoz a csoporthoz tartozik, akkor szekvenciálissá válnak
    végre kell hajtani, ha különböző zónákban vannak, akkor önállóan hajtják végre.

    #26553
    adminadmin
    adminisztrátor

    Látta már, hogy az új firmware-frissítés immár a csoportképzést is támogatja?

    #30594
    KitoKito
    Résztvevő

    Hol találom az új firmware-t?

    most telepítették:

    2.1.9 (10)

     

    szerkesztés: megtaláltam őket.

    Firmware 2023 – 2.3.0 (128) verzió

    hogyan telepítsem őket (távolról)?

    3.2 DC

    #30874
    NachtigallNachtigall
    Résztvevő

    Sajnos úgy tűnik, hogy az új firmware csoportos funkciója nem azt nyújtja, amit a gd1122 (és én is) szeretne. ez volt itt nekem. kérdezte: https://opensprinkler.com/forums/topic/parallel-grouping-of-stations-with-2-2-0-ospi-firmware/ és sajnos ez valószínűleg nem tartozik ide.

    Az 1. és a 3. zónát egyszerre akarom öntözni, majd automatikusan egyszerre a 2. és a 4. zónát.

    Nem tudom, hogyan állítsam be ezt. Vagy ez egyáltalán nem lehetséges.

    Ez nem megy. Sajnálatos módon.

     

    #31056
    gd1122gd1122
    Résztvevő

    Köztudott, miért nem ez a helyzet OSPi biztosított?

    #31057
    adminadmin
    adminisztrátor

    A firmware ehhez is elérhető OSPi. Egyszerűen futtassa a frissítési szkriptet (sudo segítségével) – először exportálja a konfigurációt!

    Az új csoportfüggvényre a következő szabályok vonatkoznak:

    – egy csoporton belül (ugyanaz a betű) minden szekvenciálisan fut

    – A csoportokon (különböző betűk) kívül minden párhuzamosan zajlik

    – A P csoport mindig párhuzamosan fut

    Tehát csak 1 + 2-t kell beállítani az A csoportban és 3 + 4-et a B csoportban.

12 hozzászólás megtekintése - 1-től 12-ig (összesen 12-ból)
  • A témához való válaszadáshoz be kell jelentkeznie.