Problémák vannak az érzékelő bemenetével

otthon > Fórumok > Általában > Problémák vannak az érzékelő bemenetével

  • Ennek a témakörnek 2 válasza van, 2 előfizetője, és utoljára frissült 2 éve, 10 hónapja az Névtelen.
3 hozzászólás megtekintése - 1-től 3-ig (összesen 3-ból)
  • Szerző
    Hozzászólások
  • #24208
    Névtelen
    Inaktív

    Helló,
    Néhány napja próbálom kitalálni, hogyan lehet egy gombbal aktiválni az egyik zónához csatlakoztatott szivattyú relét. Nekem van egy OpenSprinklerPi egy Raspberry Pi Zero W-vel.
    Némi próbálkozás és hiba után az érzékelő bemenetével a legnagyobb sikert akkor értettem el, amikor a gombot nyitóként csatlakoztattam a GND és az SN1 közé. De az a probléma, hogy a gombhoz rendelt program 1 másodperc után nem indul el. Szinte bármennyi idő eltelik előtte OSPI felismeri, hogy a programot el kell indítani. Valójában a billentyűleütést akkor kell regisztrálni, ha a billentyűt több mint 1 másodpercig nyomják.

    Korábbi próbálkozásaim során a gombot normál nyitott kapcsolattá alakítottam, és az volt a problémám, hogy a program véletlenszerűen is elindult a kapcsoló megnyomása nélkül is.

    Tudom, hogy az érzékelő bemenetének van lehetősége konfigurálni, hogy az normálisan nyitott bemenetről van-e szó. De ez a lehetőség nem változtatta meg azt a viselkedést, amikor a kapcsolót normál nyitott kontaktusként használták.

    Két kísérletem után arra gondoltam, hogy az érzékelő bemenetének van-e valamilyen felhúzása vagy lehúzása? Számomra úgy tűnik, hogy a bemenet nem mindig érvényes logikai szinten van, hanem lebeg, és véletlenszerű időre van szüksége a bemenet váltásához. Csatlakoztassam az érzékelő bemenetét GND-hez vagy + 5V-hoz egy ellenállás segítségével?

    #24313
    adminadmin
    adminisztrátor

    Helló,

    soha nem + 5V ellen, mindig GND-n! A VIN (+ 5V) csak az érzékelők tápellátására szolgál.

    Ha 1 másodperc múlva nem vált ki, akkor interferenciajelek vannak a vonalon, ezt „csapkodásként” értelmezik, és ez megakadályozza az indítást.

    Firmware verzió?

     

    #24507
    Névtelen
    Inaktív

    Szia,
    Most megoldottam a szenzor bemenet problémáját azzal, hogy felhúzó ellenállást csatlakoztattam az érzékelő bemenetére és az egyik 3,3 V-os tűre.
    A bemenet már nem önkényesen vált ki, hanem csak a kapcsoló tényleges megnyomásakor.

3 hozzászólás megtekintése - 1-től 3-ig (összesen 3-ból)
  • A témához való válaszadáshoz be kell jelentkeznie.