Funcționare prin sursă de alimentare de 150W 24 VA

Acasă > Forum > În general > Funcționare prin sursă de alimentare de 150W 24 VA

  • Acest subiect are 2 răspunsuri, 2 voce și a fost actualizat ultima dată cu ani în urmă 2 de Anonim.
Vizualizarea a 3 postări - de la 1 la 3 (dintr-un total de 3)
  • Autor
    posturi
  • #25331
    Anonim
    Inactiv

    Bună ziua,

    Am cabluri de 24 V peste tot în grădină. Adaptor de alimentare: https://at.paulmann.com/p/plug-shine-einspeisung-ip67-230-24v-150va-silber/98850

    Există vreo șansă OpenSprinkler  sau pentru a opera Raperry Pi (este disponibil)? Din păcate, nu am nicio altă conexiune de alimentare pentru supape.

    Vă mulţumim!

    #25446
    adminadmin
    Administrator

    Bună,

    astfel încât OpenSprinkler AC și OSPi rulați cu 24 Vca, asta ar fi posibil. Dar ce se întâmplă în continuare, supapele trebuie controlate? – Acest lucru poate fi rezolvat aici doar cu un cablu separat la supape.

    #25448
    Anonim
    Inactiv

    Da…

    Am aflat ca am un calculator Irritrol Junior 9V si cu el valve 9V DC. Mă tem că va trebui să reconstruiesc unele lucruri oricum. Doar o pasăre de ploaie sau OpenSprinkler a lua nu va fi.

    Nevoia mea principală este programarea și controlul prin web sau aplicație.

    În orice caz, inițial am crezut că pot controla și opera supapele prin intermediul computerului (atunci mă gândeam încă la 24 de volți DC - adică la ce furnizează unitatea de alimentare).

    In orice caz as reconstrui si supapele daca exista o varianta sensibila.
    înseamnă că probabil că aș avea nevoie de totul nou și sunt flexibil.

Vizualizarea a 3 postări - de la 1 la 3 (dintr-un total de 3)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.