OSPi schimba site-urile web

Acasă > Forum > În general > OSPi schimba site-urile web

Vizualizarea a 5 postări - de la 1 la 5 (dintr-un total de 5)
  • Autor
    posturi
  • #24072
    Anonim
    Inactiv

    Bună ziua,

    am un test OSPi încărcat pe Raspi-ul meu și jucat în jurul tewas. Pentru că sunt puțin suspicios cu privire la funcția meteo, aș dori să afișez cantitatea de precipitații preluată de la serverul meteo sub afișajul meteo de pe site. Am căutat fragmente din site în surse, dar nu am găsit nimic. Cum sunt site-urile web ale OpenSprinkler asamblate de aplicație și unde pot găsi, de exemplu, ieșirea informațiilor meteo curente?

    salut,

    Greierii

    #24081
    adminadmin
    Administrator

    Starea OSPi nu are server web, doar o interfață API.

    Interfața de utilizare reală provine de la ui.opensprinkler.com , codul sursă este disponibil aici:

    https://github.com/OpenSprinkler/OpenSprinkler-App

    Dacă doriți să vă creați propria pagină, puteți modifica configurația. apeluri în browser http://<ip-deines-OSPi:8080>/su

    pe. Acum puteți furniza linkul către propria pagină.

     

    #24085
    Anonim
    Inactiv

    OpenSprinkleraplicația este aplicația de pe smartphone-ul tău, nu-i așa? De fapt, vreau să văd pagina care apare când introduc IP-ul meu OSPi introduce Trebuie să fi ajuns pe Raspi cumva. Și dacă scriptul de instalare nu încarcă ceva din rețea, site-ul ar trebui să fie în OpenSprinkler-Firmware repo să fie inclus - asta este tot ce am încărcat pe Raspi.

    Mi-aș putea pune propria pagină pentru calcularea vremii sub /su, nu? API-ul este probabil în manual. De fapt, încerc să văd pe site câte precipitații sunt OSPi calculează. Sau el OSPi nu aceasta informatie deloc?

    #24100
    adminadmin
    Administrator

    Nu, aplicația și site-ul web sunt scrise în Javascript și folosesc același cod de program. Și nu, nu este inclus în depozitul de firmware.

    #24119
    adminadmin
    Administrator

    Deci solutia este:

    1. Descărcați codul sursă din Github

    2. Configurați un server web și configurați codul sursă de mai sus ca site web

    3. Modificați setările /su pentru a indica serverul web.

     

Vizualizarea a 5 postări - de la 1 la 5 (dintr-un total de 5)
  • Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.