Zavlažovanie je zrušené, žiadny LOG

Úvodná stránka > Foren > Zvyčajne > Zavlažovanie je zrušené, žiadny LOG

Schlagwörter: 

Zobrazenie 10 príspevkov - 1 až 10 (z 10 celkom)
  • autor
    príspevky
  • # 21949
    anonym
    Neaktívne

    Ahoj všetkým,

    Už nejaký čas mám problém s tým, že zavlažovanie je prerušované sporadicky.
    Ventil je iba otvorený, v rozhraní vidím aj displej. Potom je po niekoľkých minútach všetko skončené.

    Ani v LOG sa nič neobjaví.

    Chyba sa vyskytuje iba pri 6. alebo 7. ventile. Na poradí nezáleží.

    Som teraz trochu frustrovaný. Pred dvoma dňami prebehlo bez problémov 9 postrekovačov. Dnes som dostal iba 6.

    Systém: OSPi na RaspberryPi 2B, 8 ventilov Hunter 24V AC. Verzia aplikácie 2.2.0, firmvér 2.1.9(3)

    # 21980
    adminadmin
    správca

    Dobrý deň,

    "Pred dvoma dňami bez problémov bežalo 9 postrekovačov." Dnes som dostal iba 6. “

    Myslíš SÚČASNE? Váš napájací zdroj to ťažko zvládne.

    Merali ste niekedy odpor medzi COM a zónami?

    A napätie počas zalievania beží?

    Môžete mať skrat alebo je poškodený elektromagnetický ventil, ktorý spotrebúva príliš veľa energie.

    OpenSprinkler nikdy sám o sebe nepreruší spustený program, poznám zdrojový kód. Ak sa však Raspberry PI reštartuje z dôvodu straty napájania, resp OpenSprinklerslužba na Raspberry PI je ukončená, až potom je program nútený zastaviť. To by tiež vysvetľovalo, že nemáte denník.

    # 21982
    anonym
    Neaktívne

    Nie, pí sa nereštartuje. Webová stránka je neustále online a pohotová.

    Prerušený cyklus bol doteraz vždy iný.

    Súbežne mi bežia iba dva ventily, ktoré sú vždy prvé. Sú tiež v denníku.

    Dnes som to skúsil znova a nestratil som prehľad o rozhraní. Všimol som si, že čas meškal asi 10 minút. V určitom okamihu sa čas aktualizoval, tj. Skok o +10 minút, a potom bol program preč a nebol žiadny protokol.

    Potom som sa ubezpečil, že je správny čas, a znova som spustil program. Podľa webového rozhrania ventil prešiel úplne, ale stále sa v protokole neobjavil.

    # 21983
    anonym
    Neaktívne

    Čoskoro zmeriam napätie a odpor.

    # 21985
    adminadmin
    správca

    Exportujte konfiguráciu a použite funkciu podpory (https://www.opensprinklershop.de/support) poslať

    # 21991
    anonym
    Neaktívne

    Vypnuté ventily:
    Napájanie: 26,4V
    Medzi napájacím zdrojom a COM 26,3V

    Jeden ventil zapnutý:
    Napájanie na COM 25,9V
    Ventil na COM 25,7V

    Odpor pri otvorenom ventile:
    medzi ventilom a COM číslo skáče divoko okolo -0,1 až 155, častejšie uvidíte 40.
    medzi ventilom a agregátom: skoky medzi 3 - 5,5 ohmami.

    Dnes ráno bolo niekoľko programov jednoducho opäť zrušených. Nevidím vzor.
    Program sa začal 3 ventilmi. Prvý ventil je v chode (10 minút), je v LOG. Zvyšné dve (15 a 25 minút) nie.
    Ventily sa spustili ručne, naštartovali sa, v určitom okamihu zhasli a v LOG-e sa neobjavili.
    Potom sa ďalší ventil spustil manuálne, prešiel, je v LOG.
    Potom sa spustil ďalší program s dvoma ventilmi (každý s 20 minútami). Prvý ventil prešiel, druhý sa naštartoval, zastavil sa po niekoľkých minútach a žiadne LOG. Chýbajúci ventil sa spustil manuálne, po niekoľkých minútach zhasne, žiadne LOG.

    Tretí program sa začal dvoma paralelnými ventilmi. Po niekoľkých minútach obaja zhasnú, žiadne LOG.

    # 21992
    anonym
    Neaktívne

    Napätie za behu je stabilné na 25,4-25,7V. Krátko pred zrušením programu nedochádza k žiadnym výkyvom.

    Práve som znova spustil tretí program, prebehol a som v LOG.

    # 22177
    adminadmin
    správca

    Takže mi to znie, ako keby na nich bežal iný program OSPi run, ktorý tiež pristupuje k IO portom. Ak ste experimentovali s rôznymi aplikáciami domácej automatizácie alebo iných ovládacích aplikácií, odinštalujte ich a skúste to znova.

    # 22312
    adminadmin
    správca

    Potom mi to dôjde, ďalšími dôvodmi na prerušenie zavlažovania môžu byť:

    - Boli aktivované snímače dažďa alebo pôdnej vlhkosti
    - Polievanie závislé od počasia je aktivované a skracuje čas polievania

    # 22353
    anonym
    Neaktívne

    Nie je nainštalované nič iné okrem Opensprinkler.
    Tiež som najskôr myslel na oneskorenie dažďa a úplne som ho vypol. Ani nič nepomáha.

    Čoskoro Pi úplne preinštalujem s novou SD kartou, uvidíme, či sa to potom zlepší.

Zobrazenie 10 príspevkov - 1 až 10 (z 10 celkom)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.