Beta test závlahovej služby

Úvodná stránka > Foren > Zvyčajne > Beta test závlahovej služby

Schlagwörter: ,

Zobrazenie 15 príspevkov - 1 až 15 (z 21 celkom)
  • autor
    príspevky
  • # 25581
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    Ahoj všetkým,

    V prvom rade ďakujeme za snahu o zlepšenie meteorologických služieb! Skúsil som to nastaviť tak, ako je popísané v blogovom príspevku, ale práve som dostal správu, že sa vyskytlo "pripojenie zlyhalo". Mám tu Raspi s jedným OSPI Firmvér 2.1.9(9).

    Ak však napíšem „kučera“. opensprinklershop.de:3333 "zhliadnutia, ktoré dostávam"openSprinklerAko odpoveď nakupujte meteorologickú službu germany v2.0.4”.

    Majú OpenSprinkler reštartovaný cez web, ako aj celý Raspi.

     

    Máte predstavu, čo by to mohlo spôsobovať?

    VG Mathias

     

    # 25587
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    Ahoj,

    Krátka aktualizácia odo mňa. Včera som všetko prepol na predvolené, aby dnes ráno fungovala automatická závlaha. Dnes ráno som urobil ďalší pokus, najskôr s rovnakým výsledkom, ako je opísané vyššie. Po približne 6 hodinách alebo viac však chybové hlásenie zmizlo a aplikácia zobrazila iba správu, ako je opísané v blogovom príspevku, a znova sa zobrazili aj údaje o počasí. Teraz v tom budem pokračovať.

    Možno by bolo dobré mať na blogu náznak, že prvá aktualizácia môže trvať niekoľko hodín.

    Ďakujem ešte raz!

    Viď Mathias

    # 25631
    adminadmin
    správca

    Dobrý deň,

    je to pravdepodobne spôsobené tým použitým OpenSprinkler-Firmvér, staršia verzia má problémy s rozlíšením DNS hneď po reštarte.

    Aktualizujte firmvér alebo zadajte ip (opensprinklershop.de = 130.180.44.149 XNUMX XNUMX XNUMX)

     

     

    # 25635
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    Ahoj,

    ďakujem za tip. Keďže existuje a ospi Firmvér mám 2.1.9(9), pokiaľ viem, nie sú žiadne novšie. Možno budem musieť nakonfigurovať službu systemd trochu inak, aby počkala, kým sa sieť skutočne rozbehne.

    Inak je dotaz určite presnejší ako predtým!

    Veľká vďaka za to!

    Mathias

    # 25637
    anonym
    Neaktívne

    Dobrý deň,
    Včera som sa tiež pokúsil vstúpiť do meteorologickej služby s portom 3333, ako je opísané v blogovom príspevku.
    Ale od včera sa vyskytla chyba a "Building Weather History".

    Už som videl, že existuje ďalšia meteorologická služba s portom 3336.
    Zadali ste to a okamžite to fungovalo, „Služba počasia online“.

    Najnovší firmvér 2.1.9(9).

    S pozdravom
    Matthias

    # 25638
    adminadmin
    správca

    Všetky servery tu:

    opensprinklershop.de:3333 : DWD Deutscher Wetterdienst, len pre Nemecko (https://brightsky.dev)
    opensprinklershop.de:3334 : OWM OpenWeatherMap (https://openweathermap.org)
    opensprinklershop.de:3335 : DarkSky (https://darksky.net) <— Nepoužívať, len otestovať!
    opensprinklershop.de:3336 : OpenMeteo (https://open-meteo.com)

     

    # 25645
    anonym
    Neaktívne

    Ďakujem za zoznam.
    Ako som povedal, všetky mi fungujú, okrem prvého s portom 3333.
    Potom to vyzerá ako na priloženej fotke.

    # 25664
    adminadmin
    správca

    Dobrý deň,

    Áno, ďakujem, našiel som to, už je to opravené.

    Port 3333 je teraz tiež spustený.

    # 25917
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    Ahoj,

    Dnes je niečo zvláštne. Používam službu dwd, pozri vyššie, ale hoci tu dnes nespadla ani kvapka dažďa, hovorí ospi netreba ju polievať, pretože by spadlo viac ako 7 mm dažďa. V aplikácii dwd na dnešný deň tiež nie sú žiadne zrážky. Možno už včera bol problém, lebo v najväčšom daždi jazdil sypač na 120%.

    Ako metódu používam eto, od vyššie uvedených príspevkov funguje krásne. Skoro to vyzerá, že dátumy sú o deň preč.

    Vopred ďakujem!

    Viď Mathias

    # 25918
    anonym
    Neaktívne

    Ahoj,

    Teraz, keď to spomínaš…
    Pre mňa presne to isté, tiež DWD, teda cez port 3333.
    Včera celý deň pršalo, 90% zavlažovanie.

    Dnes tu tiež nepršalo ani kvapka, úroveň závlahy 0 % a „Dážď povedal: 7,9 mm“.

    Niečo tam nesedí, môj predpoklad by potom bol aj taký, že dáta meškajú o jeden deň.

    Dakujem a s pozdravom
    Matthias

    # 25919
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    hehe,

    Máme nielen takmer rovnaké meno, ale aj rovnakú lokalitu? Aj u mňa je to 7,9. Nemáte náhodou meteorologickú stanicu pre región Braunschweig?

    Viď Mathias

    # 25925
    anonym
    Neaktívne

    Ahoj,

    nie, nie tak celkom. Môj systém je v okrese Bamberg. Ale celkom zaujímavé, že sa zdajú byť rovnaké hodnoty.

    Pozdravujem, Matthew

    # 25932
    anonym
    Neaktívne

    Ahojte všetci testeri a admin,

    Chcel som sa zúčastniť aj testu, no zatiaľ neúspešne. Musel som ísť za tým svojim OSPI Pre vstup nastavte IP adresu: 8080/su

    Vyskúšal som všetky adresy nových meteorologických služieb, pri každej sa mi zobrazuje chybové hlásenie (pozri prílohu) pod System Daignose. Je tiež nezávislé od toho, či somopensprinklershop.de“ alebo vyššie uvedené IP. Po reštarte a opakovanom dotaze s http://<ip-OpenSprinkler&gt;:8080/su ale zobrazí sa zmenený záznam, napr Opensprinklershop.de:3333. Chyba pri diagnostike systému zostáva.

    Musím zmeniť položky alebo konfigurácie inde? Môže to byť tým, že mám momentálne zvolené Ručné zavlažovanie a nie napríklad Zimmermann? operujem OSPI tri roky av súčasnosti na aktuálnom firmvéri 2.1.9 (9).

    Ďakujem za podporu a s pozdravom HG

    # 25935
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    Myslím, že je to normálne, po niekoľkých hodinách to zmizlo.

    Viď Mathias

    # 25936
    anonym
    Neaktívne

    Presne tak, chvíľu to trvá, ale už to funguje.

    správu po niekoľkých hodinách

Zobrazenie 15 príspevkov - 1 až 15 (z 21 celkom)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.