Beta test závlahovej služby

Úvodná stránka > Foren > Zvyčajne > Beta test závlahovej služby

Schlagwörter: ,

Zobrazenie 6 príspevkov - 16 až 21 (z 21 celkom)
  • autor
    príspevky
  • # 25966
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Účastník

    Ahoj,

    Znova som to pozoroval, nejaký ten dážď meškal deň. Dnes som videl aj nasledovné, pozri screenshoty. V hornej časti hlavného pohľadu je 27 stupňov, ale v systémových info pod max len 21. To druhé je tiež skôr včerajšia hodnota.

    Prílohy:
    Musíte byť prihlásený na zobrazenie priložených súborov.
    # 26048
    anonym
    Neaktívne

    Nemám žiadne informácie o množstve zrážok. Moje systémové informácie vyzerajú takto:

    Kvôli suchému počasiu som nezistil oneskorenie dažďa. Zavlažovanie prebieha podľa programu a nie je prerušované.

    # 26229
    anonym
    Neaktívne

    Moin spolu,

    je tam vlastne vyjadrenie k problemu s dennym meskanim?
    Predvčerom som mal závlahu 0%, v ten deň síce nepršalo, ale predvčerom áno?
    Alebo som zásadne nepochopil niečo o Zimmermannovej metóde?

    Aktuálny stav u mňa vyzerá takto:

    S pozdravom
    Matthias

    # 26230
    anonym
    Neaktívne

    Žiaľ, nedostal som k tomu žiadne ďalšie informácie. Tu v hrozbe sú len naše správy. Dlho som nemohol otestovať ovládanie počasia aj kvôli letnému počasiu a nedostatku dažďa, keďže pracujem len s oneskorením dažďa, nie Zimmerman.

    Oneskorenie dažďa bolo aktivované na dnešný deň na základe prevzatej správy o počasí o 8:26. Dnes ráno napršalo 1,3 mm, včera bolo sucho. Posledný dážď pred 2 dňami. Zdá sa teda, že to do určitej miery funguje. Ale na presné posúdenie by som potreboval meniť počasie každých pár dní.

    S pozdravom

    HG

    # 26262
    adminadmin
    správca

    OpenSprinkler vždy sa pýta poskytovateľov počasia na počasie za posledných 24 hodín. Väčšina potom poskytuje sloty na 1 hodinu s údajmi o počasí.

    Zobrazenie počasia v APP nemá nič spoločné s ovládaním zavlažovania. Rozhodujúce je len to, čo je napísané pod "Diagnostikou".

    Podľa mňa je problém hlavne v tom, že počasie sa vyvoláva len každé 4 hodiny. Ak práve pršalo 3,5 hodiny a stále prší, často sa to nepozná.

    Preto som v najnovšom firmvéri 111 nainštaloval volanie o počasí 1 minútu pred ďalším plánovaným začiatkom programu (ak je posledné volanie o počasí staršie ako 30 minút)

    # 27179
    adminadmin
    správca

    Môžete vidieť výsledky DWD a OpenSprinkler porovnaj:
    Hovor sa uskutočňuje prostredníctvom služby Bright Sky.
    https://api.brightsky.dev/weather?lat=<LAT>&lon=<LON>&date=<DATUM-TSTUNDE&gt;

    Prejdite na Mapy Google a kliknite pravým tlačidlom myši na svoj dom. Zobrazia sa súradnice, ktoré je možné kliknutím skopírovať do schránky.

    Teraz zadáte tieto dve hodnoty pre zemepisnú šírku a dĺžku. Dátum je dnešný dátum mínus jeden deň. Hodinu po T. Vyzerá to takto:
    Takže 13.02.2023 8:30 je 2023-02-12T08

    https://api.brightsky.dev/weather?lat=49.445997919488484&lon=8.575522199246443&date=2023-02-12T08

    Potom sa zobrazí zoznam s údajmi o meraní počasia. Pod „zrážkami“ je údaj o daždi

     

Zobrazenie 6 príspevkov - 16 až 21 (z 21 celkom)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.