Polievanie, až keď sa prepne snímač vlhkosti

Úvodná stránka > Foren > Zvyčajne > Polievanie, až keď sa prepne snímač vlhkosti

Zobrazenie 8 príspevkov - 1 až 8 (z 8 celkom)
  • autor
    príspevky
  • # 24568
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Účastník

    Dobrý deň,

    Mám jednu OSPi Kúpený, plus merač vlhkosti a dažďový senzor. Chcel by som vytvoriť program pre moju zelenú strechu, ktorý by mal fungovať nasledovne:

    Keď sa otvorí snímač vlhkosti (hlási, že je suchý), mala by sa pre x časových jednotiek spustiť zóna „strecha prístrešku pre auto“.
    Ak prší a je spustené zavlažovanie prístrešku na auto, polievanie by sa malo zastaviť. Ak dážď nebol dostatočný a senzor hovorí, že je opäť sucho, potom by sa malo začať znova polievať.

    Je to možné, alebo to považujem za príliš zložité?

    # 24569
    adminadmin
    správca

    To znamená iba: Nepolievajte, ak snímač vlhkosti označuje vlhkosť alebo dažďový snímač dážď

    Pri senzore vlhkosti musíte jednoducho zadať oneskorenie, inak sa prepne hneď po zalievaní (> čas zalievania). S dažďovým senzorom zostáva všetko na hodnote 0,0

    Je to teda možné

    # 24586
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Účastník

    Áno, v skratke, ale ako to mám začleniť do programu? A ak snímač vlhkosti povie „vlhký“, zavlažovanie by sa malo zastaviť aj vtedy, keď snímač nezložíte vedľa odkvapkávacej hadice, však?

    # 24589
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Účastník

    A ďalšia otázka. Dostal som svoje včera OSPi zapojený do môjho Raspberry 3b+. Napájací zdroj na DIN lištu s výstupom 24 V AC OSPi Doska sa zapojila a môj Pi pokračoval. Je to normálne? Myslel som, že musím dodať PI extra energiu. Navyše nesvietilo svetlo na AD prevodníku. A áno, som si na 100% istý, že je to zdroj so striedavým prúdom na sekundárnej strane https://www.amazon.de/gp/product/B00F4QFH4O/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

    Čo iné som mohol urobiť zle?

    # 24596
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Účastník

    Dnes som pripojil ventily, ktoré dobre spínajú, ale na prevodníku A2D nie je vidieť žiadnu aktivitu. Ako by som mal týchto maličkých potiskov otočiť, mi tiež nie je jasné

    # 24645
    adminadmin
    správca

    Malé hrnce otočíte malým krížovým skrutkovačom.

    Ak je vlhko, ale LED nesvieti, otáčajte v smere hodinových ručičiek, kým sa LED nerozsvieti.

    Ak je suchý, ale LED svieti, otáčajte doľava, až kým LED nezhasne.

    A2D je z OSpi napájané, priradenie pinov je (zľava doprava): GND, SN1, SN2, VIN (+5V)

    V skutočnosti by ste mali senzor pôdnej vlhkosti nainštalovať tam, kde záleží na vlhkosti. To by mohlo byť dobre pod odkvapkávacou hadicou. Dôležité je len časové oneskorenie, aby sa nevyplo pri prvom poklese.

    Der OSPi napája Raspberry Pi cez napájací zdroj 24VAC. Len pri starej verzii 1.43 a RPi 3 alebo 4 bolo napájanie príliš nízke od verzie 1.5. ale to už nie je problém. Tu ste museli dodatočne pripojiť napájanie RPi.

    Mimochodom, naopak to nefunguje, takže to nedokáže len RPi zdroj OSPi a napájajte solenoidové ventily!

     

    # 24657
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Účastník

    Dobrý deň,

     

    potenciometre sa neotáčajú ani s najmenším krížovým skrutkovačom (CRV 1.0). Je možné, že sú tieto potenciometre chybné?

    # 24659
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Účastník

    Dobre, fungovalo to s drážkovaným bitom, ale potenciometer nemá doraz. LED dióda sa rozsvieti, keď vytiahnem 5V vedenie, niekedy LED bliká, aj keď 5V znova zapojím. Ak GND stiahnem, LED sa rozsvieti a pomocou potenciometra nastavím zhasnutie LED. Ale stále sa mi nezobrazuje vlhkosť. Je snímač vlhkosti chybný alebo prevodník AD?

Zobrazenie 8 príspevkov - 1 až 8 (z 8 celkom)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.