3-vodičový snímač prietoku nebol rozpoznaný

Úvodná stránka > Foren > Zvyčajne > 3-vodičový snímač prietoku nebol rozpoznaný

Schlagwörter: , ,

Zobrazenie 5 príspevkov - 1 až 5 (z 5 celkom)
  • autor
    príspevky
  • # 25973
    KaneKane
    Účastník

    Ahoj všetkým,

    mám svoje pre svoje OSPI (Firmvér 2.1.9) kúpil prietokomer. Testoval som to na Arduine, dáva digitálny 0/1 t.j. pulzy na liter (podľa údajového listu 1 pulz/liter).

    Zapojil som to tiež správne, Vin (+5V), Sensor1 dátový vodič a GND samozrejme. Keďže to fungovalo s Arduinom a presným zapojením, predpokladám, že je to tak správne.

    Žiaľ, pri polievaní sa nič nepočíta, ako typ senzora je zvolený správny senzor1, vypnutá je aj možnosť „Ignorovať senzor1“, takže počítať by sa malo.

    Mám tento senzor: https://www.amazon.de/gp/product/B089KJFVLV

    Môže niekto pomôcť? Čo je zle? Prípadne - má niekto iný snímač na 1″ (32 mm)?

    pozdrav,
    kai

    # 25985
    adminadmin
    správca

    Zaujímavejšie by bolo vedieť, čo máte nastavené v nastaveniach senzorov

    # 25986
    KaneKane
    Účastník

    Dobrý deň,

    Je nastavený typ snímača 1 „prietok“ a 1 liter/impulz

    Senzor 2 je nastavený na „žiadny“.

    S pozdravom Kai Neuhaus

    # 26035
    adminadmin
    správca

    Dobrý deň,

    V údajovom liste je napísané "Výstupný výkon DC 4,7 V", čo pravdepodobne znamená, že prepne signálny kábel na PLUS.

    Bohužiaľ to nefunguje, počítadlá impulzov musia pripojiť GND na vstup snímača.

    Takže pri pripojení GND+SENSOR vždy príde impulz

    # 26038
    KaneKane
    Účastník

    Dobrý deň,

    Áno, to je pravda.To je očakávané správanie pri 2-vodičových snímačoch (senzor + Gnd), pri 3-vodičových snímačoch len dodatočné + na VIN, aspoň som to tak pochopil. Bol som schopný prečítať aspoň 1 a 0 na digitálnom porte s Arduino. Preto moje prekvapenie.
    Ale dobre, alternatívne si kúpim ďalší snímač, len nemôžem nikde nájsť polovodičový 2-vodičový snímač pre 1″.
    Som otvorený odporúčaniam.

    Vďaka za podporu.
    pozdrav,
    kai

Zobrazenie 5 príspevkov - 1 až 5 (z 5 celkom)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.