Otázky týkajúce sa prístavov OSPi 1.5 (COM, +5V, GND, SN1/2)

Úvodná stránka > Foren > Zvyčajne > Otázky týkajúce sa prístavov OSPi 1.5 (COM, +5V, GND, SN1/2)

Zobrazenie 6 príspevkov - 1 až 6 (z 6 celkom)
  • autor
    príspevky
  • # 22210
    NachtigallNachtigall
    Účastník

    Dobrý deň,

    Mám Raspberry Pi 4 a OpenSprinkler (OSPi 1.5) zakúpené. Teraz by mali byť 2 x 4 solenoidové ventily Rainbird, teda spolu 8 kusov, ale rozdelené do dvoch rôznych ventilových boxov.

    Niekoľko otázok

    * Existuje v OSPi dvakrát väčší ako COM port. Má/môže byť všetkých 8 pripojených na rovnaký COM port, alebo radšej 4 na jednom a 4 na druhom - alebo je to jednoducho jedno?

    * Mám stredný 2A AC adaptér. Môžete k nemu dodať aj Raspberry PI, ktoré si vlastne čerpá 2A sám alebo to má ako adaptér. Ak áno, ako pripojíte napájanie z Raspi do OSPi? Videl som, že na zariadení je port „+5V“. OSPi tam - nejako k tomu mini-USB napájanie z Raspi?

    * Na čo slúžia porty GND a SN1 / 2? Mali by ste pripojiť GND (zem) na kovové puzdro, kde je už zapojené uzemnenie zo sieťového pripojenia?

    S pozdravom,

    Jens

     

    # 22308
    adminadmin
    správca

    Dobrý deň,

    tiež:

    1. 2x COM: Oba sú pripojené a slúžia iba na zjednodušenie zapojenia. Ak máte viac ako 20 solenoidových ventilov, mali by ste ich rozdeliť na obidve prípojky COM, aby sa znížilo prúdové zaťaženie kontaktov. Inak to môžete urobiť, ale nemusíte.

    2. Adaptér 2A 24VAC: Áno, napája aj Raspberri PI. Od verzie 1.5 to môže byť až 10 W (5 V x 2 A). To by malo stačiť pre väčšinu aplikácií. Ak však k portu USB pripájate veľkých spotrebiteľov, napríklad pevné disky, potom to bude sotva postačujúce a mali by ste tiež pripojiť adaptér Raspberri PI.

    3. Len nezapojujte GND na kryt! Dva signálne vstupy sa prepínajú cez GND + SN1 alebo GND a SN2. Signál sa teda spustí, keď je GND prítomný na SN1 alebo SN2. VIN alebo + 5V je určené na pripojenie externých senzorov vyžadujúcich elektrinu, ako je napríklad náš senzor pôdnej vlhkosti.

    Odporúčame pozrieť aj toto OpenSprinkler Firmvérový manuál, ktorý nájdete v oblasti sťahovania. Všetky spojenia sú vysvetlené tu (sú rovnaké ako v OpenSprinkler 3.2)

     

     

    # 22319
    NachtigallNachtigall
    Účastník

    Ďakujem.

    Príručky som vôbec nevidel. Niekoľkokrát som si prečítal Časté otázky a „Ako to funguje“ (môže sa stať, že na ne tieto stránky neodkazujú?!). Každopádne, o chvíľu sa uvidím.

    # 22320
    NachtigallNachtigall
    Účastník

    V spise https://opensprinklershop.de/wp-content/uploads/2020/04/os-manual_2.1.9-DE.pdf?v=3a52f3c22ed6 na strane 5 je odkaz na video YouTube s tlačidlom prepojenia. To však nesúvisí. Môžete mi poslať odkaz? (alebo aktualizovať dokument). Keď sám hľadám youtube na danú tému, nájdem toho veľa a neviem, čo je to pravé.

    # 22868
    NachtigallNachtigall
    Účastník

    Dobrý deň,

    @Admin Chcel som sa znova opýtať, kde nájdem toto video? Ako som už uviedol, odkaz (inštrukcie PDF) nie je (stále) správny.

    S pozdravom,

    Jens

     

    # 23039
    adminadmin
    správca

    Oha, zrejme konvertovaný PDF odkaz odstránil.

    Tu je: https://www.youtube.com/watch?v=M0nWP22GOE4

Zobrazenie 6 príspevkov - 1 až 6 (z 6 celkom)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.