Paralelné programy a adaptácia prostredníctvom evapotranspirácie

Úvodná stránka > Foren > Zvyčajne > Paralelné programy a adaptácia prostredníctvom evapotranspirácie

  • Táto téma má 2 odpovedí, 2 odberateľ a bola naposledy aktualizovaná Pred 4 rokov z anonym.
Zobrazenie 3 príspevkov - 1 až 3 (z 3 celkom)
  • autor
    príspevky
  • # 14049
    anonym
    Neaktívne

    Ahoj všetkým,
    Mám nasledujúcu otázku týkajúcu sa programov v Opensprinkler.

    Mám 4 kruhy na polievanie trávnika. Chcel by som spustiť dva z nich súčasne v požadovanom čase (30 minút).

    Program 1 začnite dvoma kruhmi o 05:00 - 05:30.
    Program 2 začnite dvoma kruhmi o 05:30 - 06:00.

    Používam tiež reguláciu počasia Evapotranspiration (ET). Ak napríklad toto počíta závlahu 150%, potom by sa doba zalievania predĺžila o 30 minút. To by znamenalo, že program jeden nie je dokončený o 05:30, ale program dva už začal. 4 kruhy by mi nechytili vodovod. Existuje možnosť, že program 2 s týmito dvoma kruhmi sa spustí až po ukončení programu 1, aj keď bol čas polievania predĺžený úpravou počasia?

    Veľa pozdravov a vopred ďakujem.

    # 14091
    adminadmin
    správca

    Dobrý deň,
    v tomto prípade by som navrhol zredukovať to na DVA kruhy. Jednoducho pripojte 2 solenoidové ventily k jednému pripojeniu a u týchto dvoch aktivujte možnosť „Jeden po druhom“.
    Bohužiaľ tu nevidím inú možnosť, pretože pre vašu požiadavku by ste museli naprogramovať „skupiny“, s ktorými by bolo možné elektromagnetické ventily kombinovať. Téma sa objavila viackrát, vytvorím problém s vývojovým tímom, možno bude naprogramovaný.
    https://github.com/OpenSprinkler/OpenSprinkler-Firmware/issues/115

    Nezabudni, OpenSprinkler je open source. Prispieť môžete aj vy!

    # 14101
    anonym
    Neaktívne

    Ďakujem pekne za pomoc. Potom sa tam budem ďalej pozerať, či bude zmena zohľadnená v niektorej z ďalších verzií.

    To je čas, ktorý zvládam so správnymi programovými prestávkami, pretože maximálna hodnota ET je podľa čítania 200%.

    Program 1 začnite dvoma kruhmi o 05:00 - 05:30 pri 200% východného času, program beží až do max. 06:00 ráno.
    Program 2 začnite dvoma kruhmi o 06:00 - 06:30.

    Dúfam, že nemám chybu.

    S pozdravom

Zobrazenie 3 príspevkov - 1 až 3 (z 3 celkom)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.