Problémy so vstupom snímača

Úvodná stránka > Foren > Zvyčajne > Problémy so vstupom snímača

Zobrazenie 3 príspevkov - 1 až 3 (z 3 celkom)
  • autor
    príspevky
  • # 24208
    anonym
    Neaktívne

    Dobrý deň,
    Už niekoľko dní som sa snažil prísť na to, ako pomocou tlačidla aktivovať relé čerpadla pripojené k jednej zo zón. mám OpenSprinklerPi s Raspberry Pi Zero W.
    Po nejakom pokuse a omyle so vstupom snímača som mal najväčší úspech, keď som tlačidlo ako otvárač zapojil medzi GND a SN1. Problém je však v tom, že program priradený k tlačidlu sa po 1 sekunde nespustí. Predtým to trvá takmer akýkoľvek čas OSPI rozpozná, že program musí byť spustený. V skutočnosti by sa stlačenie klávesu malo zaregistrovať, ak je kláves stlačený dlhšie ako 1 sekundu.

    V predchádzajúcich pokusoch som tlačidlo zapojil ako normálne otvorený kontakt a mal problém, že program sa spustil náhodne aj bez stlačenia spínača.

    Viem, že existuje možnosť pre vstup snímača konfigurovať, či ide o normálne otvorený vstup. Táto možnosť ale nezmenila správanie, keď sa spínač používal ako normálne otvorený kontakt.

    Po mojich dvoch experimentoch ma zaujímalo, či má vstup zo senzora nejaký druh pull-up alebo pull-down? Zdá sa mi, že vstup nie je vždy na platnej logickej úrovni, ale pláva a potom potrebuje náhodný čas na prepnutie vstupu. Mám pripojiť odpor snímača na GND alebo + 5V pomocou odporu?

    # 24313
    adminadmin
    správca

    Dobrý deň,

    nikdy proti + 5V, vždy na GND! VIN (+ 5V) je určené iba na napájanie snímačov.

    Ak sa nespustí po 1 s, potom sú na linke interferenčné signály, čo sa interpretuje ako „flutter“ a zabráni sa tak spusteniu.

    Verzia firmvéru?

     

    # 24507
    anonym
    Neaktívne

    Ahoj,
    Teraz som vyriešil problém so vstupom snímača pripojením pripojovacieho odporu medzi vstup snímača a jeden z pinov 3,3 V.
    Teraz sa vstup už nespustí ľubovoľne, ale až po skutočnom stlačení spínača.

Zobrazenie 3 príspevkov - 1 až 3 (z 3 celkom)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.