Ovládanie čerpadla a použitie plavákového spínača ako snímača

Úvodná stránka > Foren > Zvyčajne > Ovládanie čerpadla a použitie plavákového spínača ako snímača

Zobrazenie 2 príspevkov - 1 až 2 (z 2 celkom)
  • autor
    príspevky
  • # 18207
    anonym
    Neaktívne

    Dobrý deň,

    Chcel by som implementovať nasledujúci prípad použitia a stále hľadám správny hardvér. som hore Opensprinkler narazil.

    Možno mi môžete povedať, či by to fungovalo.

     

    Mám zdroj vody s ponorným čerpadlom 230V.

    Z tohto zdroja by som chcel obslúžiť dvoch spotrebiteľov / cykly.

    Okruh 1 by mal na určitý čas prijímať vodu v rôznych časoch počas dňa. Ale iba dovtedy, kým nezareaguje plavákový spínač (jednoduchý spínač otvorený / zatvorený).

    Okruh 2 by mal byť schopný ovládať ručne pomocou spínača a je nezávislý od obvodu 1.

     

    Celú vec som si predstavoval s jedným OSPi rady. Chcel by som pripojiť plavákový spínač ako snímač 1. Senzor 2 by potom bol ručný ovládací spínač.

    Chcel by som ovládať čerpadlo ako master pomocou relé. (Môžete mi tu povedať, čo používam najlepšie? OSPi s napätím 24 V AC)

     

    V zásade sú k dispozícii tieto procesy prepínania:

    Okruh 1: Podľa plánu, pokiaľ je plavákový spínač voľný; keď plavákový spínač zasiahne ventil 1 a hlavná jednotka čerpadla sa viac neotvorí, kým hladina opäť neklesne, a potom pokračujte v rozvrhu obvyklým spôsobom.

    Okruh 2: Ventil a hlavný pohon otvorený, pokiaľ je v činnosti spínač. Nezávisle na okruhu 1 musí byť hlavný vypínač tiež otvorený, keď je aktivovaný plavákový spínač. V najlepšom prípade je plán pre okruh 1 ignorovaný, pokiaľ je spínač v činnosti. Inak môžu byť obidva ventily otvorené súčasne.

     

    Programovacie schopnosti sú k dispozícii a v prípade potreby by nemal byť problém s písaním kódu. Primárne sa zaoberám funkciami hardvéru.

    Ďakujem.

    Pozdrav

    Wingi

    # 18730
    adminadmin
    správca

    Dobrý deň,

    áno, to funguje a máte šťastie, pretože teraz s OSPi Verzia 1.5 má dva senzorové vstupy – 1.44 a predchodcovia mali iba jeden.

    Potrebujete relé so správnym výkonom, nepoznám výkon ponorného čerpadla, tak skontrolujte, či vyhovuje nasledujúce relé:

    Vyhľadávač 22.32.0.024.4540 Stýkač 1 spínací kontakt, 1 rozpínací kontakt

    Váš plavákový spínač funguje ako dažďový senzor, keď prší -> nie je polievanie. Takže ak sú pripojené Sen1 a GND, žiadna aktivácia ponorného čerpadla.

    Pre každý okruh môžete nastaviť, či má reagovať na Sen1.

Zobrazenie 2 príspevkov - 1 až 2 (z 2 celkom)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.