závislé od počasia OpenSprinkler Závlaha záhrady s meteorologickou stanicou Netatmo

Úvodná stránka > Foren > predstavovaný > závislé od počasia OpenSprinkler Závlaha záhrady s meteorologickou stanicou Netatmo

Zobrazenie 10 príspevkov - 1 až 10 (z 10 celkom)
  • autor
    príspevky
  • # 24366
    anonym
    Neaktívne

    Mám jeden na polievanie mojej záhrady v radovej zástavbe OpenSprinkler Nainštalovaný zavlažovací počítač na ovládanie zavlažovacieho systému Gardena v závislosti od počasia.

    Der OpenSprinkler je inštalovaný v garáži a napája tri zavlažovacie zóny vybavené ventilmi Gardena 24V AC. Je integrovaný do mojej siete WLAN prostredníctvom integrovaného adaptéra WLAN a je napájaný prostredníctvom pridruženej napájacej jednotky. Ventily sú inštalované v Gardena 2-cestnom ventilovom boxe Backyard a 1-cestnom ventilovom boxe Frontyard. Trávnik za domom je polievaný výsuvným štvorcovým zavlažovačom a turbínovým výsuvným zavlažovačom. Na polievanie rastlín na záhonoch pred domom a kvetináčov na terase za domom sa používajú rôzne trysky kvapkovej závlahy.

    Inštalácia des OpenSprinkler v garáži

    To Opensprinkler 3.1-DC používam od jari 2019. Predtým som mal s jedným dvojročné skúsenosti OpenSprinkler OSBee zbierať, ale nechceli si nechať ujsť výhody zavlažovania riadeného počasím.

    V tom sú tri zavlažovacie zóny OpenSprinkler Firmvérový program definovaný ako „Backyard Lawn“, „Backyard Flowers“ a „Frontyard Flowers“.

    Podľa môjho názoru má zalievanie záhrady závislé od počasia zmysel iba vtedy, ak existuje prístup k dôveryhodným miestnym údajom o počasí. Najmä množstvo zrážok sa môže veľmi líšiť od miesta k miestu. Z tohto dôvodu som do riadenia integroval svoju existujúcu meteorologickú stanicu Netatmo.

    Ako metóda špecifická pre počasie pre OpenSprinkler Používam Zimmermanovu metódu. Základnú hodnotu pre vlhkosť som nastavil na 65%, všetky ostatné základné hodnoty zostali zachované. Myslím, že to celkom dobre zodpovedá priemernej hodnote vlhkosti v stredoeurópskom záhradkárskom období a mám s tým dobré skúsenosti.

    V aktuálnej verzii V2.0.4 OpenSprinkler Weather Service, údaje o počasí za posledných 24 hodín sa použijú na výpočet hodnoty zavlažovania "% hladiny vody", ak zvolíte Zimmermanovu metódu a vyberiete Miestnu meteorologickú stanicu alebo Weather Underground. V porovnaní s klasickou Zimmermanovou metódou je to však skôr výhoda, keďže do výpočtu hodnoty závlahy sú zahrnuté aktuálnejšie údaje o teplote, vlhkosti a zrážkach.

    V posledných rokoch boli platobné systémy čoraz viac zavádzané poskytovateľmi meteorologických služieb a cloudovými službami a OpenSprinkler Tím v tejto súvislosti vykonal aj niekoľko aktualizácií.

    Aby som sa od toho stal trochu nezávislejší, mám OpenSprinkler Weather Service nainštalovaná na Raspberry Pi spolu s open source softvérom pre počasie WeeWx. WeeWx vytvára spojenie s meteorologickou stanicou Netatmo a umožňuje aj grafické znázornenie údajov o počasí. Tiež sa stal OpenSprinkler Firmvér 2.1.9(7), ktorý som prekompiloval ja, a pravidelné prieskumy meteorologickej služby sa resetovali zo 6 hodín na jednu hodinu. Podľa mňa je to jediný spôsob, ako získať aktuálne dáta pre závlahy v skorých ranných hodinách. Miestna inštalácia Raspberry Pi meteorologickej služby tiež znamená, že za to nie sú žiadne ďalšie náklady OpenSprinkler tímu z dôvodu zvýšenej frekvencie hlasovania.

    Aby sa predišlo zalievaniu, keď prší, bol nainštalovaný aj dažďový senzor Kenko M152 OpenSprinkler Vstup snímača S1 je pripojený. Cloudovú službu IFTTT už nie je možné použiť na varovanie pred dažďom, nakoľko garantovaná doba odozvy v neplatenej verzii môže byť až 1 hodina.
    IFTTT používam iba na zaznamenávanie celkového množstva dažďa určeného službou Weather Underground za predchádzajúci deň v Kalendári Google OpenSprinkler používané činnosti.

    V posledných rokoch bol trávnik, kvety a kríky posypané každé dva dni o 7:00 hod. Pre tento rok sa má zlepšiť zásobovanie rastlín v kvetináčoch na terase, pretože v horúcich dňoch musia byť evidentne zásobované vodou častejšie ako každé dva dni.

    Trávnik je teraz posypaný každé dva dni krátko po východe slnka. Kvety a kríky sa polievajú každý deň o 18:00. Pre trávnik je stanovená 100% základná hodnota 30 minút a pre kvety a kry 100% základná hodnota 15 minút. Ale tu stále optimalizujem a môžem zvýšiť zavlažovanie trávnika na tri dni so 100% základnou hodnotou 45 minút.

    Dôležité je pre mňa aj pri cestovaní kontrolovať fungovanie závlahového systému. Okrem ovládania OpenSprinkler s OpenSprinkler Aplikácia je tiež resetom napájania prípadu tvrdej chyby OpenSprinklerje to možné cez rádiovo ovládanú zásuvku, ktorú možno diaľkovo ovládať pomocou Fritz!Boxu.

    # 24402
    adminadmin
    správca

    To je skvelý popis.

    Tiež som integroval svoju meteorologickú stanicu, ale stále som na Weatherunderground OpenSprinkler.

    # 24456
    anonym
    Neaktívne

    Ahoj Franzstein,

    Mám na mysli aj tento projekt. Môžete mi dať ďalšie odkazy alebo zdroje, aby som mohol použiť informácie o počasí a daždi netatmo OSPI môcť použiť. Tiež by som pravdepodobne potreboval aktuálnu verziu OpenSprinkler pre PI, ale neviem ako na to. Preto som veľmi vďačný za každú informáciu.

    # 24473
    adminadmin
    správca

    Ahoj hg, hovorím po anglicky Opensprinkler fóre, v súvisiacich príručkách a článkoch databázy znalostí a v OpenSprinkler Repozitár GitHub je vlastne všetko popísané. Je trochu problém nájsť všetko pohromade, ale na jednom mieste bohužiaľ nie je kompletný popis. Najjednoduchším spôsobom by bolo zaregistrovať stanicu Netatmo v Weather Underground, ktorá OpenSprinkler aktualizujte firmvér a potom vytiahnite údaje o počasí z Weather Underground. Tu je niekoľko zaujímavých odkazov na túto tému: https://opensprinkler.com/forums/topic/error-building-firmware-from-source/ https://openthings.freshdesk.com/support/home https://github.com/opensprinkler Nasledujúce tri týždne som, bohužiaľ, na dovolenke, potom však rád pomôžem - pokiaľ je to možné. S pozdravom Franz (odovzdané)

    # 24480
    anonym
    Neaktívne

    Ďakujem pekne za radu, Franz. Vyskúšam to. Zatiaľ budem používať netatmo iba ako údaje o daždi a zdroj teploty cez Weather Underground. Zaujíma ma presnejšia integrácia situácie v mojej záhrade, v časti „Možnosti“ a „Rozšírenia“ môžem prepnúť údaje o počasí DarkSky na WUnderground. Potrebujem ešte WeeWx? Firmvér zatiaľ nechávam taký, aký je (2.1.9 (4)). Ak potrebujem aj hodinovú aktualizáciu, možno ju budem musieť spustiť znova. Myslím si však, že to závisí od zvolenej metódy špecifickej pre počasie. To musim vyskusat. Na čo ste tam (Zimmerman, ETo)?

    # 24489
    anonym
    Neaktívne

    Len chvíľu. WeeWx sa nevyžaduje. Weather Underground môže priamo v OpenSprinkler byť vybrané ako meteorologická služba. Používam Zimmermanovu metódu. ETo sa nedá použiť s Weather Underground.

    # 24491
    anonym
    Neaktívne

    Momentálne si môžem otvoriť účet v aplikácii Weather underground, ale pridanie meteorologickej stanice spôsobí chybu. Bez meteorologickej stanice však nemôžem požiadať o kód API. Budem sa snažiť ďalej.

    # 25930
    anonym
    Neaktívne

    Dobrý deň, stále Vám fungujú údaje Netatmo pre riadenie závlahy? Nemôžem zaregistrovať svoje Netatmo u WU. Narazil som však na článok, podľa ktorého Netatmo ukončilo spoluprácu s WU a teda moje vlastné merania dažďov a údaje Netatmo sa už nedajú použiť.

    https://community.homey.app/t/info-netatmo-hat-die-partnerschaft-mit-weather-underground-beendet/44000

    Aké sú ďalšie možnosti využitia miestneho množstva zrážok z vlastnej záhrady na výpočet množstva vody, ktorú treba zavlažovať? Predpoveď počasia je vo veľkom meste príliš nepresná. Stále niekde prší, ale nie vždy v mojej záhrade.

    # 25940
    anonym
    Neaktívne

    Ako je popísané vyššie, mám OpenSprinkler Weather Service nainštalovaná na Raspberry Pi spolu s open source softvérom pre počasie WeeWx. Existuje však aj možnosť preposielania údajov Netatmo do meteorologickej služby „MeteoWare Plus“. Týmto spôsobom ich potom možno preniesť z Meteoware Plus do Weather Underground. Toto by malo stále fungovať. Skús to!

    # 26351
    Michael BetzMichael Betz
    Účastník

    Dobrý deň,

    je teraz isté, že netatmo ukončilo partnerstvo s Wu?
    Zariadenia netatmo môžete stále zaregistrovať na stránke WU.

    Prílohy:
    Musíte byť prihlásený na zobrazenie priložených súborov.
Zobrazenie 10 príspevkov - 1 až 10 (z 10 celkom)
  • Ak chcete odpovedať na túto tému, musíte byť prihlásený.