Namakanje je preklicano, brez LOG

Domov > Forumi > Na splošno > Namakanje je preklicano, brez LOG

Schlagwörter: 

Ogled 10 objav - od 1 do 10 (od skupno 10)
  • Avtor
    objave
  • #21949
    Anonymous
    Neaktivno

    Hi all,

    Že nekaj časa imam težavo, da namakanje občasno prekine.
    Ventil je samo odprt, v vmesniku vidim tudi zaslon. Potem je po nekaj minutah vsega konec.

    Tudi v LOGU se nič ne pojavi.

    Napaka se pojavi le pri 6. ali 7. ventilu. Vrstni red ni pomemben.

    Trenutno sem malo razočaran. Pred dvema dnevoma je 9 brizgalk teklo brez težav. Danes sem jih dobil le 6.

    Sistem: OSPi na RaspberryPi 2B, 8 ventilov Hunter 24V AC. Različica aplikacije 2.2.0, vdelana programska oprema 2.1.9(3)

    #21980
    adminadmin
    skrbnik

    Pozdravljeni,

    »Pred dvema dnevoma je 9 škropilnic teklo brez težav. Danes sem dobil samo 6. "

    Mislite Hkrati? Tega vaš napajalnik skorajda ne bo zmogel.

    Ste že kdaj izmerili upor med COM in območji?

    In napetost med zalivanjem teče?

    Lahko pride do kratkega stika ali pa je magnetni ventil poškodovan in porablja preveč energije.

    OpenSprinkler nikoli sam ne prekine delujočega programa, poznam izvorno kodo. Če pa se Raspberry PI znova zažene zaradi izgube napajanja ali OpenSprinklerstoritev na Raspberry PI prekine, šele nato se program prisilno ustavi. To bi tudi pojasnilo, da nimate dnevnika.

    #21982
    Anonymous
    Neaktivno

    Ne, pi se ne zažene znova. Spletna stran je stalno na spletu in odzivna.

    Zlomljen cikel je bil doslej vedno drugačen.

    Imam samo dva ventila, ki delujeta vzporedno in sta vedno prva. So tudi v dnevniku.

    Danes sem poskusil znova in vmesnika nisem pozabil. Opazil sem, da je čas zamudil približno 10 minut. V nekem trenutku je bil čas posodobljen, torej skok za + 10 minut, nato pa programa ni več in ni bilo dnevnika.

    Potem sem se prepričal, da je bil čas pravi, in spet zagnal program. Glede na spletni vmesnik je ventil v celoti potekal, vendar se v dnevniku še vedno ni pojavil.

    #21983
    Anonymous
    Neaktivno

    Kmalu bom izmeril napetost in upor.

    #21985
    adminadmin
    skrbnik

    Izvozite konfiguracijo in uporabite funkcijo podpore (https://www.opensprinklershop.de/support) poslati

    #21991
    Anonymous
    Neaktivno

    Ventili izključeni:
    Napajanje: 26,4V
    Med napajalnikom in COM 26,3V

    En ventil na:
    Napajanje do COM 25,9V
    Ventil na COM 25,7V

    Upor pri odprtem ventilu:
    med ventilom in COM številka divje poskoči okoli -0,1 na 155, pogosteje jih vidite 40.
    med ventilom in agregatom: skoki med 3 - 5,5 ohma.

    Danes zjutraj so več programov preprosto spet odpovedali. Ne vidim vzorca.
    Program se je začel s 3 ventili. Prvi ventil je deloval (10 min), je v LOG. Preostali dve (15 in 25 minut) ne.
    Ventili so se ročno zagnali, zagnali, v določenem trenutku ugasnili in se v LOGU niso pojavili.
    Nato je v LOGU še en ventil, ki se je zagnal ročno in je tekel skozi.
    Nato se je začel še en program z dvema ventiloma (po 20 minut). Prvi ventil je tekel skozi, drugi se je zagnal, po nekaj minutah se ustavil in brez LOGA. Manjkajoči ventil se je zagnal ročno, ugasne po nekaj minutah, brez LOGA.

    Tretji program se je začel z dvema vzporednima ventiloma. Po nekaj minutah gresta ven ven, no LOG.

    #21992
    Anonymous
    Neaktivno

    Napetost med delovanjem je stabilna pri 25,4-25,7V. Brez odpovedi programa ni nobenih nihanj.

    Pravkar sem spet začel tretji program, tekel in je v LOGU.

    #22177
    adminadmin
    skrbnik

    Zato se mi zdi, kot da se na njih izvaja drug program OSPi run, ki dostopa tudi do vrat IO. Če ste eksperimentirali z različnimi aplikacijami za avtomatizacijo doma ali drugimi nadzornimi aplikacijami, jih zdaj odstranite in poskusite znova.

    #22312
    adminadmin
    skrbnik

    Potem se mi zdi, da so lahko drugi razlogi za prekinitev namakanja:

    - Aktivirani so senzorji za vlago ali dež
    - Aktiviranje namakanja, odvisno od vremena, skrajša čas zalivanja

    #22353
    Anonymous
    Neaktivno

    Nič drugega ni nameščeno razen Opensprinkler.
    Tudi jaz sem najprej pomislil na zamudo pri dežju in jo popolnoma izklopil. Tudi nič ne pomaga.

    Kmalu bom popolnoma namestil Pi z novo kartico SD, poglejmo, ali se bo potem izboljšala.

Ogled 10 objav - od 1 do 10 (od skupno 10)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.