Beta testna storitev namakanja

Domov > Forumi > Na splošno > Beta testna storitev namakanja

Schlagwörter: ,

Ogled 6 objav - od 16 do 21 (od skupno 21)
  • Avtor
    objave
  • #25966
    Mathias StoeberMathias Stoeber
    Udeleženka

    Hi,

    Ponovno sem opazoval, nekaj dežja je zamujalo en dan. Danes sem videl tudi naslednje, glej posnetke zaslona. Na vrhu glavnega pogleda je 27 stopinj, v sistemskih informacijah pod max pa le 21. Slednje je tudi več včerajšnje vrednosti.

    Priponke:
    Morate biti prijavljeni za ogled priloženih datotek.
    #26048
    Anonymous
    Neaktivno

    O količini dežja ne dobim nobenih informacij. Informacije o mojem sistemu izgledajo takole:

    Zaradi suhega vremena tudi pri dežju nisem opazil zamude. Namakanje poteka po programu in ni prekinjeno.

    #26229
    Anonymous
    Neaktivno

    Dobro jutro,

    obstaja izjava o težavi z dnevno zamudo?
    Predvčerajšnjim sem imel stopnjo namakanja 0%, čeprav tisti dan ni deževalo, dan prej pa je?
    Ali pa sem v osnovi nekaj napačno razumel o Zimmermannovi metodi?

    Trenutno stanje pri meni izgleda takole:

    S spoštovanjem
    Matthias

    #26230
    Anonymous
    Neaktivno

    Na žalost nisem dobil več informacij o tem. Tukaj v grožnji so le naša sporočila. Dolgo časa nisem mogel preizkusiti vremenske kontrole tudi zaradi poletnega vremena in pomanjkanja dežja, saj delam samo z zamikom dežja, ne pa z zimmermanom.

    Zakasnitev zaradi dežja je bila aktivirana za danes na podlagi pridobljene vremenske napovedi ob 8. Danes zjutraj je padlo 26 mm dežja, včeraj je bilo suho. Zadnji dež pred dobrima 1,3 dnevoma. Torej se zdi, da do neke mere deluje. Toda za natančno oceno bi potreboval spremembo vremena vsakih nekaj dni.

    S spoštovanjem

    HG

    #26262
    adminadmin
    skrbnik

    OpenSprinkler ponudnike vremena vedno vpraša za vreme zadnjih 24 ur. Večina nato zagotovi termine za 1 uro z vremenskimi podatki.

    Prikaz vremena v aplikaciji APP nima nobene zveze z nadzorom namakanja. Odločilno je le tisto, kar piše pod "Diagnoza".

    Po moje je glavni problem, da se vreme kliče le vsake 4 ure. Če je ravnokar deževalo 3,5 ure in še dežuje, tega pogosto ne prepoznamo.

    Zato sem v najnovejši vdelani programski opremi 111 namestil vremenski klic na 1 minuto pred naslednjim načrtovanim začetkom programa (če je zadnji vremenski klic starejši od 30 minut)

    #27179
    adminadmin
    skrbnik

    Ogledate si lahko rezultate DWD in OpenSprinkler primerjaj:
    Klic poteka preko storitve Bright Sky.
    https://api.brightsky.dev/weather?lat=<LAT>&lon=<LON>&date=<DATUM-TSTUNDE&gt;

    Pojdite na Google Zemljevide in z desno miškino tipko kliknite svojo hišo. Prikažejo se koordinate, ki jih s klikom kopiramo v odložišče.

    Zdaj vnesete ti dve vrednosti za širino in dolžino. Datum je današnji datum minus en dan. Ura po T. Takole izgleda:
    Torej 13.02.2023. 8. 30 ob 2023:02 je 12-08-XNUMXTXNUMX

    https://api.brightsky.dev/weather?lat=49.445997919488484&lon=8.575522199246443&date=2023-02-12T08

    Nato se prikaže seznam s podatki meritev vremena. Pod "padavinami" je odčitek dežja

     

Ogled 6 objav - od 16 do 21 (od skupno 21)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.