Zalivanje samo ob preklopu senzorja vlage

Domov > Forumi > Na splošno > Zalivanje samo ob preklopu senzorja vlage

Ogled 8 objav - od 1 do 8 (od skupno 8)
  • Avtor
    objave
  • #24568
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Udeleženka

    Pozdravljeni,

    imam eno OSPi Kupil, zraven še merilnik vlage in senzor za dež. Rad bi naredil program za svojo zeleno streho, ki bi moral delovati takole:

    Ko se senzor vlage odpre (sporoči, da je suh), je treba za x časovnih enot zagnati območje “nadstreška nadstreška”.
    Če dežuje in namakanje nadstreška teče, se zalivanje ustavi. Če dež ni bil dovolj in senzor spet reče suho, se zalivanje začne znova.

    Je to izvedljivo ali se mi zdi preveč zapleteno?

    #24569
    adminadmin
    skrbnik

    To samo pomeni: Ne zalivajte, če senzor vlage piše vlažno ali senzor dežja pravi dež

    Pri senzorju vlage morate preprosto vnesti zamudo, sicer se bo preklopil takoj, ko zalijete (> čas zalivanja). S senzorjem za dež vse ostane pri 0,0

    Zato je mogoče

    #24586
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Udeleženka

    Da, na kratko, ampak kako naj to vgradim v program? In če senzor vlažnosti reče "vlažno", se mora tudi namakanje ustaviti, če senzorja ne postavite ob cev za kapanje, kajne?

    #24589
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Udeleženka

    In še eno vprašanje. Jaz sem svojega dobil včeraj OSPi priključen na moj Raspberry 3b+. Napajalnik na DIN letev z izhodom 24 VAC do OSPi Plošča je bila priključena in moj Pi je deloval. Je to normalno? Mislil sem, da moram PI napajati z dodatno močjo. Poleg tega na AD pretvorniku ni svetila lučka. In ja, 100% sem prepričan, da gre za napajalnik z AC na sekundarni strani https://www.amazon.de/gp/product/B00F4QFH4O/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

    Kaj bi še lahko storil narobe?

    #24596
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Udeleženka

    Danes sem priključil ventile, ki se dobro preklapljajo, vendar na pretvorniku A2D ni mogoče videti nobene aktivnosti. Prav tako mi ni jasno, kako naj obrnem te majhne majhne potice

    #24645
    adminadmin
    skrbnik

    Majhne lončke obračate z majhnim izvijačem Phillips.

    Če je vlaga, vendar lučka LED ne sveti, jo obračajte v smeri urnega kazalca, dokler lučka ne zasveti.

    Če je suha, vendar LED sveti, se obračajte v levo, dokler LED ne ugasne.

    A2D je iz OSpi napajanje, razporeditev pinov je (od leve proti desni): GND, SN1, SN2, VIN (+5V)

    Pravzaprav bi morali senzor vlage v tleh namestiti tam, kjer je vlaga pomembna. To bi lahko bilo pod cevjo za kapljanje. Pomembna je le časovna zakasnitev, da se ne izklopi s prvim padcem.

    Polnilna postaja OSPi napaja Raspberry Pi prek napajalnika 24VAC. Samo pri stari različici 1.43 in RPi 3 ali 4 je bil napajalnik od različice 1.5 premajhen. ampak to ni več problem. Tukaj je bilo potrebno dodatno priključiti napajalnik RPi.

    Mimogrede, obratno ne gre, tako da samo napajalnik RPi tega ne zmore OSPi in dobavi elektromagnetne ventile!

     

    #24657
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Udeleženka

    Pozdravljeni,

     

    potenciometri se ne obračajo niti z najmanjšim izvijačem Phillips (CRV 1.0). Ali so ti potenciometri morda okvarjeni?

    #24659
    Dirk HildebrandDirk Hildebrand
    Udeleženka

    Ok, delal je z utorom, vendar potenciometer nima postanka. LED dioda zasveti, ko izvlečem 5V linijo, včasih LED utripa tudi, ko 5V ponovno vklopim. Če izklopim GND, lučka zasveti in s potenciometrom lahko nastavim, da LED ugasne. Toda še vedno se mi ne prikaže vlaga. Je senzor vlažnosti pokvarjen ali pretvornik AD?

Ogled 8 objav - od 1 do 8 (od skupno 8)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.