FlowSensor 3-wire ni prepoznan

Domov > Forumi > Na splošno > FlowSensor 3-wire ni prepoznan

Schlagwörter: , ,

Ogled 5 objav - od 1 do 5 (od skupno 5)
  • Avtor
    objave
  • #25973
    KaneKane
    Udeleženka

    Hi all,

    imam svojega za svojega OSPI (Firmware 2.1.9) kupil merilnik pretoka. To sem preizkusil na Arduinu, zagotavlja digitalne 0/1, tj. impulze na liter (v skladu s podatkovnim listom 1 impulz/liter).

    Prav tako sem ga pravilno povezal, Vin (+5V), Sensor1 podatkovno žico in GND seveda. Ker je delovalo z Arduinom in natančnim ožičenjem, predvidevam, da je tako pravilno.

    Žal se pri zalivanju nič ne šteje, kot tip senzorja je izbran pravilen senzor1, tudi možnost “Ignore sensor1” je izklopljena, tako da bi moralo šteti.

    Imam ta senzor: https://www.amazon.de/gp/product/B089KJFVLV

    Ali lahko kdo pomaga? Kaj je narobe? Druga možnost - ali ima kdo drug senzor za 1″ (32 mm)?

    pozdrav,
    Kai

    #25985
    adminadmin
    skrbnik

    Bolj zanimivo bi bilo vedeti, kaj ste nastavili v nastavitvah senzorjev

    #25986
    KaneKane
    Udeleženka

    Pozdravljeni,

    Nastavljen je tip tipala 1 "pretok" in 1 liter/pulz

    Senzor 2 je nastavljen na "brez".

    Lep pozdrav Kai Neuhaus

    #26035
    adminadmin
    skrbnik

    Pozdravljeni,

    Na podatkovnem listu piše "Izhodna moč DC 4,7 V", kar verjetno pomeni, da preklopi signalni kabel na PLUS.

    Na žalost to ne deluje, števci impulzov morajo povezati GND z vhodom senzorja.

    Torej vedno obstaja impulz, ko je priključen GND+SENZOR

    #26038
    KaneKane
    Udeleženka

    Pozdravljeni,

    Ja res je.Tako je pričakovano obnašanje pri 2-žilnih senzorjih (senzor + Gnd), pri 3-žilnih samo dodaten + na VIN, vsaj jaz sem tako razumel. Z Arduinom sem lahko prebral vsaj 1 in 0 na digitalnem vhodu. Od tod moje presenečenje.
    Ampak dobro, drugače bom kupil še en senzor, samo nikjer ne najdem pol ugodnega 2-žičnega senzorja za 1″.
    Odprt sem za priporočila.

    Hvala za podporo.
    pozdrav,
    Kai

Ogled 5 objav - od 1 do 5 (od skupno 5)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.