Težave z vhodom senzorja

Domov > Forumi > Na splošno > Težave z vhodom senzorja

Ogled 3 objav - od 1 do 3 (od skupno 3)
  • Avtor
    objave
  • #24208
    Anonymous
    Neaktivno

    Pozdravljeni,
    Že nekaj dni poskušam ugotoviti, kako uporabiti gumb za aktiviranje releja črpalke, povezanega z eno od con. imam OpenSprinklerPi z Raspberry Pi Zero W.
    Po nekaj poskusih in napakah z vhodom senzorja sem bil najbolj uspešen, ko sem gumb povezal kot odpirač med GND in SN1. Toda problem je, da se program, ki je dodeljen gumbu, ne sproži po 1 sekundi. Pred tem traja skoraj poljubno količino časa OSPI prepozna, da je treba program zagnati. Pravzaprav bi moral biti pritisk na tipko registriran, če je tipka pritisnjena > 1 sekunde.

    V prejšnjih poskusih sem gumb povezal kot običajno odprt kontakt in imel sem težavo, da se je program naključno zagnal tudi brez pritiska na stikalo.

    Vem, da obstaja možnost, da vhod senzorja nastavi, ali gre za običajno odprt vhod. Toda ta možnost ni spremenila vedenja, ko je bilo stikalo uporabljeno kot običajno odprt kontakt.

    Po dveh poskusih sem se spraševal, ali ima vhod senzorja kakšno vrsto vlečenja ali spuščanja? Zdi se mi, da vhod ni vedno na veljavni logični ravni, ampak lebdi in potem potrebuje naključni čas za preklop vhoda. Naj priključim vhod senzorja na GND ali + 5V s pomočjo upora?

    #24313
    adminadmin
    skrbnik

    Pozdravljeni,

    nikoli proti + 5V, vedno na GND! VIN (+ 5V) je namenjen samo za napajanje senzorjev.

    Če se po 1 sekundi ne sproži, potem na progi obstajajo interferenčni signali, kar se razume kot "trepetanje" in to prepreči zagon.

    Različica vdelane programske opreme?

     

    #24507
    Anonymous
    Neaktivno

    Hi,
    Zdaj sem težavo z vhodom senzorja rešil tako, da sem med vhodom senzorja in enim od 3,3V zatičev dodal vlečni upor.
    Zdaj se vnos ne sproži več samovoljno, ampak šele, ko stikalo dejansko pritisnete.

Ogled 3 objav - od 1 do 3 (od skupno 3)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.