Upravljanje črpalke in uporaba plavajočega stikala kot senzorja

Domov > Forumi > Na splošno > Upravljanje črpalke in uporaba plavajočega stikala kot senzorja

Ogled 2 objav - od 1 do 2 (od skupno 2)
  • Avtor
    objave
  • #18207
    Anonymous
    Neaktivno

    Pozdravljeni,

    Rad bi implementiral naslednji primer uporabe in še vedno iščem pravo strojno opremo. jaz sem pokonci Opensprinkler naleteli.

    Mogoče mi lahko poveste, če bi to delovalo.

     

    Imam vodni vir z 230V potopno črpalko.

    Iz tega vira bi rad postregel z dvema potrošnikoma / ciklusoma.

    Krog 1 mora za določen čas dobivati ​​vodo ob različnih urah dneva. Toda le, dokler ne reagira plavajoče stikalo (preprosto odprto / zaprto stikalo).

    Vezje 2 mora biti mogoče ročno krmiliti s stikalom in je neodvisno od vezja 1.

     

    Vse skupaj sem si predstavljal z enim OSPi Deska. Rad bi priključil plovno stikalo kot senzor 1. Senzor 2 bi bil potem ročno krmilno stikalo.

    Rad bi krmilil črpalko kot glavni z uporabo releja. (Ali mi lahko tukaj poveste, kaj najbolje uporabljam? OSPi z 24VAC)

     

    V bistvu so na voljo naslednji postopki preklopa:

    1. krog: v skladu z razporedom, dokler je plavajoče stikalo prosto; ko plavajoče stikalo zadene ventil 1 in glavni vodnik črpalke se ne odpre več, dokler nivo spet ne pade, nato pa nadaljujte po urniku kot običajno.

    2. krog: ventil in glavni vod sta odprta, dokler deluje stikalo. Neodvisno od tokokroga 1 se mora glavni vodnik odpreti tudi, ko se aktivira plavajoče stikalo. V najboljšem primeru se urnik za vezje 1 prezre, dokler deluje stikalo. V nasprotnem primeru sta lahko oba ventila hkrati odprta.

     

    Na voljo so veščine programiranja in po potrebi ne bi smelo biti težav s pisanjem kode. Skrbijo me predvsem funkcije strojne opreme.

    Hvala.

    Pozdrav

    krilat

    #18730
    adminadmin
    skrbnik

    Pozdravljeni,

    da, to deluje in imaš srečo, ker zdaj z OSPi Različica 1.5 ima dva senzorska vhoda - 1.44, predhodniki pa samo enega.

    Potrebujete rele s pravo močjo, ne poznam moči potopne črpalke, zato preverite, ali ustreza naslednji rele:

    Finder 22.32.0.024.4540 Kontaktor 1 NO kontakt, 1 NC kontakt

    Vaše plavajoče stikalo deluje kot senzor za dež, ko dežuje -> brez zalivanja. Torej, če sta priključena Sen1 in GND, potopna črpalka ne aktivira.

    Za vsako vezje lahko nastavite, ali naj reagira na Sen1.

Ogled 2 objav - od 1 do 2 (od skupno 2)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.