Nasvet: Integrirajte senzor za rastline Xiaomi Mi Flora

Domov > Forumi > OSPi > Nasvet: Integrirajte senzor za rastline Xiaomi Mi Flora

Ogled 2 objav - od 1 do 2 (od skupno 2)
  • Avtor
    objave
  • #31880
    adminadmin
    skrbnik

    Zahvaljujoč vgrajeni Bluetooth funkciji Raspberry Pi (starejši modeli zahtevajo Bluetooth USB ključ), je zdaj mogoče integrirati tudi nekatere Bluetooth senzorje. Eden izmed njih je “Xiaomi Mi Flora Plant Sensor”, ki je v trgovinah na voljo za okoli 25-30 EUR.

    Senzor ima 4 zanimive vrednosti: vlažnost tal, temperaturo, svetlost in prevodnost, zadnja je vsebnost hranil v tleh.

    Projekt, ki ga potrebujemo za to, je tukaj:

    https://github.com/ThomDietrich/miflora-mqtt-daemon

    Načeloma lahko nadaljujete točno tako, kot je navedeno v navodilih. notri OpenSprinkler Nato preprosto nastavite senzor MQTT in ga povežete s temo “miflora/ ", kje je ime, ki ste ga vnesli v config.ini.

    Še ena opomba: Bluetooth skeniranje s "sudo hcitool lescan" zame ni delovalo, ker je bil hcitool verjetno že ukinjen. Namesto tega bi moral delovati »sudo bluetoothctl scan dale«.

    #32033
    Thomas ThalerThomas Thaler
    Udeleženka

    Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3, BCM2835, Revisiona020d3, Debian GNU/Linux 11 (bullseye) 64bit

    Navedeni ukaz »Namesto tega naj bo »sudo bluetoothctl scan le«« ni pravilen.
    Za iskanje Bluetooth lahko uporabite »sudo bluetoothctl scan on« ali »sudo hcitool lescan«. Delovalo mi je z obema ukazoma.

Ogled 2 objav - od 1 do 2 (od skupno 2)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.