odvisno od vremena OpenSprinkler Namakanje vrta z vremensko postajo Netatmo

Domov > Forumi > Predstavljeno > odvisno od vremena OpenSprinkler Namakanje vrta z vremensko postajo Netatmo

Ogled 10 objav - od 1 do 10 (od skupno 10)
  • Avtor
    objave
  • #24366
    Anonymous
    Neaktivno

    Imam enega za zalivanje vrta v vrstni hiši OpenSprinkler Nameščen namakalni računalnik za vremensko odvisen nadzor namakalnega sistema Gardena.

    Polnilna postaja OpenSprinkler je nameščen v garaži in napaja tri namakalne cone, opremljene z Gardena 24V AC ventili. Integriran je v moje omrežje WLAN prek vgrajenega adapterja WLAN in se napaja prek pripadajoče napajalne enote. Ventili so nameščeni v 2-smerni ventilski škatli Gardena Backyard in 1-potni ventilski škatli Frontyard. Trato za hišo zalivamo s kvadratnim izskočnim zalivalnikom in turbinskim izskočnim razpršilnikom. Za zalivanje rastlin na gredicah pred hišo in cvetličnih loncev na terasi za hišo se uporabljajo različne kapljične šobe za namakanje.

    Namestitev des OpenSprinkler v garaži

    To Opensprinkler 3.1-DC uporabljam od pomladi 2019. Pred tem sem imel dve leti izkušenj z enim OpenSprinkler OSBee zbirajo, vendar niso želeli zamuditi prednosti vremensko nadzorovanega namakanja.

    V tem so tri namakalne cone OpenSprinkler Program vdelane programske opreme, opredeljen kot "Backyard Lawn", "Backyard Flowers" in "Frontyard Flowers".

    Po mojem mnenju je vremensko odvisno zalivanje vrta smiselno le, če imamo dostop do zanesljivih lokalnih vremenskih podatkov. Zlasti količina padavin se lahko zelo razlikuje od kraja do kraja. Iz tega razloga sem v nadzor vključil svojo obstoječo vremensko postajo Netatmo.

    Kot vremensko specifična metoda za OpenSprinkler Uporabljam Zimmermanovo metodo. Osnovno vrednost vlažnosti sem nastavil na 65%, vse ostale osnovne vrednosti so bile ohranjene. Mislim, da to kar dobro ustreza povprečni vrednosti vlažnosti v srednjeevropskem vrtnarskem obdobju in s tem imam dobre izkušnje.

    V trenutni različici V2.0.4 OpenSprinkler Vremenska storitev, vremenski podatki iz zadnjih 24 ur se uporabljajo za izračun vrednosti namakanja "% vodnega nivoja", če izberete metodo Zimmerman in izberete lokalno vremensko postajo ali Weather Underground. Je pa to večja prednost v primerjavi s klasično Zimmermanovo metodo, saj so v izračun namakalne vrednosti vključeni bolj ažurni podatki o temperaturi, vlažnosti in količini padavin.

    V zadnjih letih plačilne sisteme vse bolj uvajajo ponudniki vremenskih storitev in storitev v oblaku ter OpenSprinkler Ekipa je v zvezi s tem izvedla tudi številne posodobitve.

    Da bi postal malo bolj neodvisen od tega, imam OpenSprinkler Weather Service nameščen na Raspberry Pi skupaj z odprtokodno vremensko programsko opremo WeeWx. WeeWx vzpostavi povezavo z vremensko postajo Netatmo in omogoča tudi grafični prikaz vremenskih podatkov. Prav tako je postal OpenSprinkler Vdelana programska oprema 2.1.9(7), ki sem jo znova prevedel, in periodično anketiranje vremenske storitve se je ponastavilo s 6 ur na eno uro. Po mojem mnenju je to edini način za pridobivanje trenutnih podatkov za namakanje v zgodnjih jutranjih urah. Lokalna namestitev Raspberry Pi Weather Servicea tudi pomeni, da za to ni dodatnih stroškov OpenSprinkler ekipe zaradi povečane pogostosti glasovanja.

    Da bi se izognili zalivanju ob dežju, je bil nameščen tudi senzor za dež Kenko M152 in s OpenSprinkler Vhod senzorja S1 je priključen. Oblačne storitve IFTTT ni več mogoče uporabljati za opozorila o dežju, saj je zajamčeni odzivni čas v neplačni različici lahko do 1 ure.
    IFTTT uporabljam samo za beleženje v Google Koledar skupne količine dežja, ki jo določi Weather Underground za prejšnji dan in OpenSprinkler uporabljenih dejavnosti.

    V zadnjih letih so travnik, cvetje in grmovje posipali vsaka dva dni ob 7 zjutraj. Za letos naj bi izboljšali oskrbo z vodo v lončnicah na terasi, saj jih je treba očitno oskrbovati z vodo pogosteje kot na dva dni v vročih dneh.

    Travnik je zdaj potresen na dva dni kmalu po sončnem vzhodu. Rože in grmičevje zalivamo vsak dan ob 18:00. Za travnik je določena 100% osnovna vrednost 30 minut, za rože in grmičevje pa 100% osnovna vrednost 15 minut. Ampak tukaj še vedno optimiziram in lahko namakanje trate povečam na tri dni s 100% osnovno vrednostjo 45 minut.

    Pomembno mi je tudi, da na potovanju preverim delovanje namakalnega sistema. Poleg nadzora nad OpenSprinkler s OpenSprinkler Aplikacija je tudi ponastavitev močne napake OpenSprinklerje možno prek radijsko vodene vtičnice, ki jo je mogoče upravljati na daljavo s Fritz!Boxom.

    #24402
    adminadmin
    skrbnik

    No, to je odličen opis.

    Integriral sem tudi svojo vremensko postajo, vendar sem še vedno na Weatherundergroundu OpenSprinkler.

    #24456
    Anonymous
    Neaktivno

    Pozdravljeni Franzstein,

    Tudi ta projekt imam v mislih. Ali mi lahko posredujete dodatne povezave ali vire, da bom lahko uporabil informacije o vremenu in dežju netatmo OSPI lahko uporabi. Poleg tega bi verjetno potreboval trenutno različico OpenSprinkler za PI, vendar ne vem, kako to narediti. Zato sem zelo hvaležen za vsako informacijo.

    #24473
    adminadmin
    skrbnik

    Pozdravljeni, hg, govorim angleško Opensprinkler forumu, v povezanih vodnikih in člankih v bazi znanja ter v OpenSprinkler GitHub repozitorij je pravzaprav vse opisano. Kar malo težav je najti vse skupaj, a popolnega opisa na enem mestu žal ni. Najpreprostejši način bi bilo, da bi postajo Netatmo prijavili v Weather Underground, ki OpenSprinkler posodobite vdelano programsko opremo in nato potegnite vremenske podatke iz Weather Underground. Tukaj je nekaj zanimivih povezav na to temo: https://opensprinkler.com/forums/topic/error-building-firmware-from-source/ https://openthings.freshdesk.com/support/home https://github.com/opensprinkler Na žalost sem naslednje tri tedne na dopustu, a po tem z veseljem pomagam - če je le mogoče. Lep pozdrav Franz (nadaljeval)

    #24480
    Anonymous
    Neaktivno

    Najlepša hvala za nasvet, Franz. Preizkusil ga bom. Za zdaj bom netatmo uporabljal samo kot podatke o dežju in vir temperature prek Weather Underground. Zanima me natančnejša integracija razmer na mojem vrtu, vremenske podatke DarkSky lahko v razdelku »Možnosti« in »Razširitve« preklopim na WUnderground. Ali še vedno potrebujem WeeWx? Vdelano programsko opremo pustim takšno, kot je za zdaj (2.1.9 (4)). Če potrebujem tudi urno posodobitev, jo bom morda moral znova zagnati. Ampak mislim, da je to odvisno od izbrane vremensko specifične metode. To moram poskusiti. Kakšna korist od tebe (Zimmerman, ETo)?

    #24489
    Anonymous
    Neaktivno

    Samo trenutek. WeeWx ni potreben. Weather Underground lahko neposredno v OpenSprinkler biti izbran kot vremenska služba. Uporabljam Zimmermanovo metodo. ETo ni mogoče uporabiti z Weather Underground.

    #24491
    Anonymous
    Neaktivno

    Trenutno lahko odprem račun pri Weather Underground, vendar dodajanje vremenske postaje povzroči napako. Brez vremenske postaje pa ne morem zaprositi za kodo API. Še naprej bom poskušal.

    #25930
    Anonymous
    Neaktivno

    Pozdravljeni, ali vam podatki Netatmo še vedno delujejo za nadzor namakanja? Ne morem registrirati svojega Netatma pri WU. Sem pa naletel na članek, po katerem je Netatmo prekinil sodelovanje z WU in zato mojih lastnih meritev dežja in podatkov Netatmo ni več mogoče uporabiti.

    https://community.homey.app/t/info-netatmo-hat-die-partnerschaft-mit-weather-underground-beendet/44000

    Katere druge možnosti so na voljo za uporabo lokalne količine dežja z lastnega vrta za izračun količine vode za namakanje? Vremenska napoved je v velikem mestu preveč nenatančna. Nekje vedno dežuje, na mojem vrtu pa ne vedno.

    #25940
    Anonymous
    Neaktivno

    Kot je opisano zgoraj, imam OpenSprinkler Weather Service nameščen na Raspberry Pi skupaj z odprtokodno vremensko programsko opremo WeeWx. Obstaja pa tudi možnost posredovanja podatkov Netatmo vremenski službi "MeteoWare Plus". Na ta način jih je mogoče nato posredovati iz Meteoware Plus v Weather Underground. To bi moralo še vedno delovati. Samo poskusi!

    #26351
    Michael BetzMichael Betz
    Udeleženka

    Pozdravljeni,

    ali je zdaj gotovo, da je netatmo prekinil partnerstvo z Wujem?
    Še vedno lahko registrirate naprave netatmo na strani WU.

    Priponke:
    Morate biti prijavljeni za ogled priloženih datotek.
Ogled 10 objav - od 1 do 10 (od skupno 10)
  • Če želite odgovoriti na to temo, morate biti prijavljeni.