Наводњавање је отказано, нема ЛОГ

ПОЧЕТНА СТРАНИЦА > Форуми > Обично > Наводњавање је отказано, нема ЛОГ

Сцхлагвортер: 

Гледање 10 постова - 1 до 10 (од укупно 10)
  • Аутор
    Поруке
  • #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Здраво свима,

    Већ неко време имам проблем што се наводњавање спорадично прекида.
    Вентил је само отворен, такође видим дисплеј у интерфејсу. Онда је након неколико минута све готово.

    Ни у ЛОГ-у се ништа не појављује.

    Грешка се јавља само код 6. или 7. вентила. Редослед није важан.

    Тренутно сам мало фрустриран. Пре два дана, 9 прскалица је радило без проблема. Данас сам добио само 6.

    Систем: OSPi на РаспберриПи 2Б, 8 Хунтер 24В АЦ вентила. Верзија апликације 2.2.0, фирмвер 2.1.9(3)

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Поздрав,

    „Пре два дана, 9 прскалица је радило без проблема. Данас сам добио само 6. "

    Мислите ЛИ ИСТО ВРИЈЕМЕ? Тешко ће то успети ваше напајање.

    Да ли сте икада мерили отпор између ЦОМ и зона?

    А напетост док заливање тече?

    Можда имате кратки спој или је магнетни вентил оштећен и троши превише енергије.

    OpenSprinkler никада не прекида покренути програм сам, знам изворни код. Међутим, ако се Распберри ПИ поново покрене због губитка струје или OpenSprinklerуслуга на Распберри ПИ је прекинута, тек тада је програм приморан да се заустави. Ово би такође објаснило да немате дневник.

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Не, пи се не покреће поново. Веб страница је трајно на мрежи и реагује.

    Прекинути циклус је до сада увек био другачији.

    Имам само два вентила која раде паралелно и увек су први. Такође су у дневнику.

    Покушао сам поново данас и нисам изгубио интерфејс. Приметио сам да је време каснило око 10 минута. У неком тренутку време је ажурирано, тј. Скок од + 10 минута, а затим је програм нестао и није било дневника.

    Тада сам се уверио да је време тачно и поново покренуо програм. Према веб интерфејсу, вентил је у потпуности прошао, али се још увек није појавио у евиденцији.

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Ускоро ћу измерити напетост и отпор.

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Извезите конфигурацију и користите функцију подршке (https://www.opensprinklershop.de/support) послати

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Вентили искључени:
    Напајање: 26,4В
    Између напајања и ЦОМ 26,3В

    Један вентил на:
    Напајање до ЦОМ 25,9В
    Вентил до ЦОМ 25,7В

    Отпор када је вентил отворен:
    између вентила и ЦОМ број дивље скаче око -0,1 до 155, чешће видите 40.
    између вентила и агрегата: скокови између 3 - 5,5 ома.

    Јутрос је неколико програма једноставно поново отказано. Не видим образац.
    Програм започет са 3 вентила. Први вентил је покренут (10 мин), налази се у ЛОГ-у. Преостала два (15 и 25 минута) немају.
    Вентили су се покренули ручно, покренули, у једном тренутку се угасили и нису се појавили у ЛОГ-у.
    Затим је други вентил покренут ручно, провучен кроз њега, у ЛОГ-у.
    Тада је започео још један програм са два вентила (по 20 минута). Први вентил је прошао, други се покренуо, зауставио се након неколико минута и без ЛОГ-а. Вентил који недостаје покренут је ручно, гаси се након неколико минута, нема ЛОГ.

    Трећи програм започет је са два паралелна вентила. После неколико минута обојица излазе, без ЛОГА.

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Напон током рада је стабилан на 25,4-25,7В. Нема флуктуација непосредно пре отказивања програма.

    Управо сам поново покренуо трећи програм, прошао и налази се у ЛОГ-у.

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Тако да ми звучи као да се на њима ради други програм OSPi рун, који такође приступа ИО портовима. Ако сте експериментисали са разним кућним аутоматима или другим контролним апликацијама, деинсталирајте их сада и покушајте поново.

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Тада ми падне на памет да други разлози за прекид наводњавања могу бити:

    - Активирани су сензори за кишу или влагу у тлу
    - Активира се заливање зависно од временских прилика и смањује време заливања

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Ништа друго није инсталирано осим Opensprinkler.
    Такође сам прво размишљао о кашњењу кише и потпуно је искључио. Ништа не помаже.

    Ускоро ћу у потпуности поново инсталирати Пи новом СД картицом, да видимо да ли ће тада бити боље.

Гледање 10 постова - 1 до 10 (од укупно 10)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили на ову тему.