Бета тест услуга наводњавања

ПОЧЕТНА СТРАНИЦА > Форуми > Обично > Бета тест услуга наводњавања

Сцхлагвортер: ,

Гледање 6 постова - 16 до 21 (од укупно 21)
  • Аутор
    Поруке
  • #КСНУМКС

    Здраво,

    Опет сам приметио, део кише је каснио један дан. Данас сам видео и следеће, погледајте снимке екрана. На врху главног приказа је 27 степени, али у системским информацијама испод мак само 21. Ово последње је такође више од јучерашње вредности.

    Аттацхментс:
    Морате бити Фотографија да бисте видели приложене датотеке.
    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Не добијам никакве информације о количини кише. Моје системске информације изгледају овако:

    Због сувог времена нисам могао да приметим кашњење кише. Наводњавање се одвија по програму и не прекида се.

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Моин заједно,

    да ли заправо постоји изјава о проблему са дневним кашњењем?
    Прекјуче сам имао ниво наводњавања од 0%, иако тог дана није падала киша, али јесте дан раније?
    Или сам суштински погрешно разумео нешто у вези са Цимермановом методом?

    Тренутни статус за мене изгледа овако:

    Поздрав
    Матијас

    #КСНУМКС
    Анониман
    Неактиван

    Нажалост, нисам добио никакве додатне информације о томе. Овде у претњи су само наше поруке. Дуго нисам могао да тестирам временску контролу и због летњег времена и недостатка кише јер радим само са одлагањем кише, а не Зиммерман-ом.

    Одложена киша је активирана за данас, на основу преузетог временског извештаја у 8 часова. Јутрос је пало 26 мм кише, јуче је било суво. Последња киша пре много дана. Дакле, чини се да у одређеној мери функционише. Али за тачну процену требало би ми да мењам време сваких неколико дана.

    Поздрав

    HG

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    OpenSprinkler увек пита провајдере времена за временске прилике у последња 24 сата. Већина тада даје термине за 1 сат са подацима о времену.

    Приказ времена у апликацији нема никакве везе са контролом наводњавања. Одлучујуће је само оно што је написано под „Дијагноза“.

    По мом мишљењу, главни проблем је што се време позива само свака 4 сата. Ако је киша текла 3,5 сата и још увек пада, то се често не препознаје.

    Због тога сам у најновијем фирмверу 111 инсталирао временску прогнозу на 1 минут пре почетка следећег заказаног програма (ако је последњи временски позив старији од 30 минута)

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Можете видети резултате ДВД и OpenSprinkler упоредити:
    Позив се обавља преко услуге Бригхт Ски.
    https://api.brightsky.dev/weather?lat=<LAT>&lon=<LON>&date=<DATUM-TSTUNDE&gt;

    Идите на Гоогле мапе и кликните десним тастером миша на своју кућу. Појављују се координате које се једним кликом могу копирати у међуспремник.

    Сада уносите ове две вредности за лат и лон. Датум је данашњи минус један дан. Сат после Т. То изгледа овако:
    Дакле 13.02.2023 8:30 је 2023-02-12Т08

    https://api.brightsky.dev/weather?lat=49.445997919488484&lon=8.575522199246443&date=2023-02-12T08

    Затим се појављује листа са подацима мерења времена. Испод „падавина“ је очитавање кише

     

Гледање 6 постова - 16 до 21 (од укупно 21)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили на ову тему.