Заливање само када се сензор влаге пребаци

ПОЧЕТНА СТРАНИЦА > Форуми > Обично > Заливање само када се сензор влаге пребаци

Гледање 8 постова - 1 до 8 (од укупно 8)
  • Аутор
    Поруке
  • #КСНУМКС

    Поздрав,

    Имам једну OSPi Купио сам га, плус мерач влаге и сензор за кишу. Желео бих да направим програм за свој зелени кров који би требало да функционише на следећи начин:

    Када се отвори сензор влаге (јавља да је сув), зона „кров надстрешнице“ треба да се покрене за к временских јединица.
    Ако пада киша и наводњавање надстрешница тече, заливање треба зауставити. Ако киша није била довољна и сензор поново каже да се суши, заливање би требало да почне поново.

    Да ли је то изводљиво или га сматрам превише сложеним?

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    То само значи: Не заливајте ако сензор влаге каже влажно или киша каже киша

    Са сензором влаге једноставно морате да унесете кашњење, иначе ће се променити чим заливате (> време заливања). Са сензором за кишу све остаје на 0,0

    Стога је могуће

    #КСНУМКС

    Да, укратко, али како да то уградим у програм? А ако сензор влажности каже „влажно“, наводњавање би такође требало да се заустави ако сензор не ставите поред црева за капање, зар не?

    #КСНУМКС

    И још једно питање. Добио сам своје јуче OSPi прикључен на мој Распберри 3б+. Напајање на ДИН шину са излазом од 24 в АЦ OSPi Плоча је укључена и мој Пи се укључио. Да ли је то нормално? Мислио сам да морам да снабдевам ПИ додатном струјом. Поред тога, није било светла на АД конвертору. И да, 100% сам сигуран да је то напајање са наизменичном струјом на секундарној страни хттпс://ввв.амазон.де/гп/продуцт/Б00Ф4КФХ4О/реф=ппк_ио_дт_б_асин_титле_о01_с00?ие=УТФ8&псц=1

    Шта сам друго могао да погрешим?

    #КСНУМКС

    Данас сам спојио вентиле који се добро пребацују, али се на А2Д претварачу не види активност. Такође ми није јасно како да окренем ове мале мале поттиске

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Мале лонце окрећете малим Пхиллипсовим одвијачем.

    Ако је влажно, али ЛЕД је искључен, окрећите га у смеру казаљке на сату док ЛЕД не засвети.

    Ако је суво, али ЛЕД светли, окрените у смеру кретања казаљке на сату док се ЛЕД не угаси.

    А2Д је из OSpi напајан, додела пинова је (с лева на десно): ГНД, СН1, СН2, ВИН (+5В)

    Заправо, сензор влаге у тлу треба да инсталирате тамо где је влага битна. То би могло бити испод црева за капање. Важно је само временско кашњење да се не искључи првим падом.

    Дер OSPi напаја Распберри Пи напајањем преко 24ВАЦ напајања. Само са старом верзијом 1.43 и РПи 3 или 4 напајање је било прениско од верзије 1.5. али то више није проблем. Овде сте морали додатно да повежете РПи напајање.

    Иначе, не ради обрнуто, па само РПи напајање не може OSPi и напајање електромагнетних вентила!

     

    #КСНУМКС

    Поздрав,

     

    потенциометри се не окрећу ни са најмањим Пхиллипс одвијачем (ЦРВ 1.0). Може ли бити да су ови потенциометри неисправни?

    #КСНУМКС

    Ок, радило је с прорезом, али потенциометар нема заустављања. ЛЕД светли кад извучем 5В линију, понекад ЛЕД затрепери чак и кад поново укључим 5В. Ако искључим ГНД, ЛЕД светли и помоћу потенциометра могу подесити ЛЕД да се искључи. Али и даље се не приказује влага. Да ли је сензор влажности неисправан или АД претварач?

Гледање 8 постова - 1 до 8 (од укупно 8)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили на ову тему.