ФловСенсор 3-вире није препознат

ПОЧЕТНА СТРАНИЦА > Форуми > Обично > ФловСенсор 3-вире није препознат

Сцхлагвортер: , ,

Гледање 5 постова - 1 до 5 (од укупно 5)
  • Аутор
    Поруке
  • #КСНУМКС
    КанеКане
    Учесник

    Здраво свима,

    ја имам своје за своје OSPI (Фирмвер 2.1.9) купио мерач протока. Тестирао сам ово на Ардуину, он испоручује дигиталне 0/1, тј. импулсе по литру (према техничком листу 1 пулс/литар).

    Такође сам га исправно повезао, Вин (+5В), Сенсор1 жицу за податке и ГНД, наравно. Пошто је радио са Ардуином и тачним ожичењем, претпостављам да је тако исправно.

    Нажалост, ништа се не броји при заливању, као тип сензора је изабран исправан сензор1, опција „Игнориши сензор1“ је такође искључена, тако да би требало да се рачуна.

    Имам овај сензор: https://www.amazon.de/gp/product/B089KJFVLV

    Може ли неко помоћи? Шта није у реду? Алтернативно - да ли неко има други сензор за 1″ (32мм)?

    Поздрав,
    каи

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Било би занимљивије знати шта сте подесили у подешавањима сензора

    #КСНУМКС
    КанеКане
    Учесник

    Поздрав,

    Тип сензора 1 "брзина протока" и 1 литар/пулс је подешен

    Сензор 2 је подешен на „ноне“.

    Поздрав Каи Неухаус

    #КСНУМКС
    админадмин
    администратор

    Поздрав,

    У таблици са подацима пише "Излазна снага ДЦ 4,7 В", што вероватно значи да сигнални кабл пребацује на ПЛУС.

    Нажалост, ово не функционише, бројачи импулса морају повезати ГНД на улаз сензора.

    Дакле, увек постоји импулс када је ГНД+СЕНЗОР повезан

    #КСНУМКС
    КанеКане
    Учесник

    Поздрав,

    Да, то је тачно.То је очекивано понашање са 2-жичним сензорима (сензор + Гнд), са 3-жичним сензорима само додатни + на ВИН-у, бар сам ја тако схватио. Успео сам да прочитам најмање 1 и 0 на дигиталном порту са Ардуином. Отуда моје изненађење.
    Али добро, алтернативно ћу купити други сензор, једноставно нигде не могу да нађем половично приступачан 2-жични сензор за 1″.
    Отворен сам за препоруке.

    Хвала за подрску.
    Поздрав,
    каи

Гледање 5 постова - 1 до 5 (од укупно 5)
  • Морате бити пријављени да бисте одговорили на ову тему.